Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

RS6, jak to ostatno na lamach wydawnictwa "Motor" podsumowal Kajto, "na prostej prawie nie ma sobie rownych".  Szkoda, ze STI troche to przespalo...

 

A kiedy to STI było autem do ścigania się na prostej ? Od lat pozostaje niezmienne w swoim przeznaczeniu, czyli jak dla mnie śnieg, szuter, zakręty. Subaru nic nie przespało a z każdą generacją idzie do przodu, najnowszy model jest idealnym połączeniem starego klimatu STI a auta do codziennej jazdy. Tu nie ma nic do porównywania. Inna sprawa że ktoś wyrasta z STI, albo potrzebuje auta do innych zastosowań, np. do szybkiej jazdy po autostradach :) Gratulacje zakupu!

 

Wyrwales jedno moje zdanie z kontekstu.... nie mam na mysli jazdy po prostej, bo to mnie nie kreci... Sens calej wypowiedzi polagal raczej na tym, ze technologicznie, osiagami i z wyposazeniem Subaru (ktore rowniez sam posiadam i bardzo lubie) zostalo dosc mocno z tylu i powoli przestaje byc alternatywa dla tych, ktorzy oprocz wspanialego napedu 4x4 i fajnej sylwetki, oczekuja od Auta nieco wiecej.

 

Wydaje mi się ze piszesz tak dlatego bo nie sprawdziłes jakie wyposazenie ma najnowsze STI17 GT, jest w nim sporo bajerow ktorych na prozno szukac w poprzednich modelach, i to bajerow przydatnych a nie niepotrzebnych. Osiągi - racja, zostali w tyle, mi to nie przeszkadza osobiscie i nie jest zadnym wyznacznikiem. Pomijajac juz fakt ze w DK STI kosztuje niewiele mniej niz RS6 w PL  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie zastanawiał RS4 B7 w zasięgu mojej kieszeni, ale te wady wymienione wyżej przekreśliły go. A szkoda, bo fajny wygląd jest auta.

b7 ma jeszcze chyba normalny wtrsk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he to oferuja w DK ? w NO po tym jak sprzedali 2 sztuki wycofali z rynku.

No ale widze ze i tak w DK sporo tańszy .U mnie to było całe 900K NOK wiec sie nie dziwie :)

 

Mnie zastanawiał RS4 B7 w zasięgu mojej kieszeni, ale te wady wymienione wyżej przekreśliły go. A szkoda, bo fajny wygląd jest auta.

 

b7 ma jeszcze chyba normalny wtrsk

Bezposredni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he to oferuja w DK ? w NO po tym jak sprzedali 2 sztuki wycofali z rynku.

No ale widze ze i tak w DK sporo tańszy .U mnie to było całe 900K NOK wiec sie nie dziwie :)

900k NOK to cena identyczna jak w DK, jezdzi tu tego troche, widzialem juz z 4 nowe na drogach,zreszta sam czekalem pol roku bo wykupili, a i w NORWEGII widzialem kilka lat temu niebieskiego blooba STI.

Tak sie zastanawiałem czy kupic STI w DK czy GTR'a lub Gallardo w PL bo cena ta sama ale jednak co subaru to subaru, a ludzie cały czas narzekaja...  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co tak poniosło ich z ceną, ale NO to jeszcze wieksze ECO swiry jak DK, pamietam ze duuuuzo Tesli tam jezdziło a to juz bylo z 3 lata temu...

W DK kazde auto jest ponad 2x drozsze jak w PL bez takich dziwnych przypadków jak z tym STI w NO.

A co juz totalnym nieporozumieniem jest, roznica pomiedzy wersja TOP a INCLUSIVE w STI(nie wiem czy tak sie to teraz nazywa) w PL wynosi chyba cos okolo 8k PLN a w Dani 100k DKK = 60k PLN  :rolleyes:  :wacko:  -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj  wkręciłem się w zwiedzanie fabryki Audi w Inglostadt, linia powstawania karoserii A3 oraz Q2 ok. 1000 robotów, potem liniia asemblingu od kareserii do gotowego auta.

Fabryka mega fajna, i .......... tylko 43 tys pracowników i 2 tys samochodów dziennie.

Twoja RS 6 powstaje w Neckarslum. Troszke mniejsza fabryka tyko 16 tys pracowników i ok. 1.2 tys aut dziennie.

Warto zobaczyć.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdzę nim non stop , i załatwiam błachę sprawy jak umowa na polsat , zakup wędlin 25km od domu , i takie pierdoły , byle gdzieś jeździć :)

To może zrobimy spota na kiełbasach ?

Nie daleko od Ciebie, 109km czyli jakieś 21.44 minut jazdy :)

Edytowane przez rombu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, jakbym miał szmal na zakup i utrzymanie jeździłbym takim RS6 i nawet nie spojrzał bym na inne auta. IMO RS6 MY15/16 to jest kosmos i ciśnienia mi tak nie podnosi żadne inne auto. Jedyne co ma słabe to felgi ale wysupłałbym 20 k PLN na jakieś Vosseny i :yahoo:  :wub:

 

Zacytuję sam siebie :D

 

@carfit gratulacje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozważałeś w ogóle Teslę, bo chyba w zasięgu była?

kompletnie nie rozważałem wynalazków jak Tesla , Maseratti , czy innych rzadko spotykanych. Po pierwsze chciałem mieć auto nowe i z gwarancją w przypadku RS6 mam 5 lat i 150 tys. Bede nim jezdził 4 lata i sprzedam jeszcze na gwarancji . Po drugie chciałem mieć normalne 4-ro czy pieciodrzwiowe auto, to ważne jak sie ma dziecko .  

 

 

Masz jeszcze prawko ?

jeszcze tak ;) ale to ze względu ze mam opony letnie  ;)  :biglol:

 

 

To może zrobimy spota na kiełbasach ?

Z chęcia , ale w najbliższym czasie będzie słabo u mnie z czasem ,jutro wyjezdzam na targi , w przyszłym tygodniu forumowy wyjazd na rajd Monte ,  a potem forumowy urlop na Karaibach :yahoo:  , wiec najwczesniej po 20.02  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Twoja RS 6 powstaje w Neckarslum. Troszke mniejsza fabryka tyko 16 tys pracowników i ok. 1.2 tys aut dziennie.

czyli to tylko kwestia czasu, kiedy na każdej wiosce taki bedzie stał za 20-25 lat lat :) 

 

jechałem teslą - zupełnie inny świat inny wymiar. To chyba dlatego niemcy mają zasrane porty i rząd przez dotacje zmusza koncerny do ruchu w kierunku aut elektrycznych. Rząd chiński już uruchomił mega środki na auta elektryczne a rynek azjatycki to mega rynek zbytu aut niemieckich koncernów. Jak się zagapią a juz wiedzą, że się zagapili to mogą wypaść z głównych trendów. 

 

Chiny Mogą cały świat wykiwać jak to zrobili parę dni temu na walutach. Aby wspomóc swoich lokalnych producentów ustawią tak brzegowe warunki, że żadne niemieckie auto nie będzie mieścić się w wymogach CO2 i co? dla niemieckiej motoryzacji to dramat. Nie jednokrotnie tak robili, zaczynając od zarządzania wydobyciem metali rzadkich po inne ruchy. To samo rynek w US. Chcieli uwalić WV i zrobili niemców jak wiejskich chłopców z B5 w tdi z eur 3

 

Gdyby nie lobby niemców w UE to uż dawno byłyby ich śmieszne deklaracje o CO2 zanegowane. Teraz się mówi o tym cicho, ale po badaniach od deklaracji do rzeczywistości daleko ale wystarczy, że US wprowadzą własną komisję i nagle wyjdzie, ze deklarowana emisja to ściema i po raz kolejny niemeckie koncerny wyjdą na oszustów jak zakłamane ADAC i ich testy

 

Niedawno narzekałem, że źle się stało, że subaru ma taki mariaż z toyotą. Byłem krótkowzroczny, to był dobry ruch dla przetrwania marki która nie ma technologii ani hybrydowej ani elektrycznej którą ma Toyota.

 

Inni którzy się nie dostosują również znikną. Saaba juz nie ma, Volvo ma jeszcze fart ale nic ciekawego nie oferuje. Do swojej krowy oferują mega nadwyrężony 2L diesel.

 

Niemcy muszę się mega sprężać, inaczej nie będą mieli komu sprzedawać swoich nudnych jeździdełek a zegar tyka (ADAC kolejny raz kłamało o popularności nudnego golfa). Mam przeczucie, że następne auto Edwina to będzie auto elektryczne. Ma jechać z punku A do B a tesla już pokazuje jak dużo potrafi. Cisza w aucie eletrycznym jest bardzo dziwna, a hałas opon nabiera nowego znaczenia.

 

Technologia tak się rozwija w tym kierunku, że co chwilę wszystko jest stare. Tesla idzie tak, że ciężko uwierzyć, Jeszcze te auta nie osiągają zawrotnych prędkości ale to wszystko jest na razie. To co pokazała tesla podczas kolizji na autostradzie w holandii to cała niemiecka motoryzacja jest jeszcze w szałasie. Za chwilę niemcom przyłożą japończycy, a kto wie co tam robią chińczycy? swoja bazę na orbicie już mają.

 

może nie za 5 lat a za trochę więcej auta mocno się zmienią. Baterie z aut elektrycznych mają tą zaletę, że można ją przetworzyć i zrobić ponownie baterię. Z CO2 tak łatwo paliwa nie się produkować. Ciekawe, czy za 50 lat fajniejszym zabytkiem będzie GC8 czy jakiś RS z podobnego okresu.

 

Ja podejrzewam, że jednak kolejnym moim autem codziennym nie będzie planowany obk sbd cvt tylko jednak już hybryda subaru.

 

Za 4 lata pewnie się okaże, jaki będzie miał Edwin dylemat :)


a co auta i FV od RK. Robisz transakcje przez komis i masz FV. Chyba tylko komisy mają prawnie taką opcję.


tyle, że żal by było sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pokazała tesla podczas kolizji na autostradzie w holandii to cała niemiecka motoryzacja jest jeszcze w szałasie.

 

 

 

Możesz rozwinąć temat? Chodzi Ci o wykrycie tego wypadku przed Teslą?

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz rozwinąć temat? Chodzi Ci o wykrycie tego wypadku przed Teslą?
 

 

proszę bardzo

http://businessinsider.com.pl/technologie/firmy/autonomiczny-autopilot-tesli-przewidzial-wypadek-drogowy-w-holandii/pejytd9


posłuchaj kiedy pika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tesla analizuje ruch wielu aut a nie tylko poprzedzające.

 

AdaSch to kup sobie tą Tesle jak to takie cudo jest i nie męcz już...Nie każdy wchodząc na forum subaru w wątek w pewnym sensie już o RS6 - dla mnie ikoną prawdziwego auta z jajami dla kogoś dla kogo auto to nie tylko maszynka do przemieszczania się z punktu A do B ma ochotę czytać wypocin o tym jaka to Tesla najlepsza i jaką jest przyszłością motoryzacji - sorki ja osobiście nie tak wyobrażam sobie moją motoryzacyjną przyszłość  :wacko:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a co auta i FV od RK. Robisz transakcje przez komis i masz FV. Chyba tylko komisy mają prawnie taką opcję.
Też taką mam. Mogę Ci sprzedać każde auto kupione od prywatnego właściciela na umowę, od siebie doliczam % zysku, maleńki oczywiście i dodaję 23% VAT i masz auto na pełną fakturę :)

 

@akow większość tutaj jest skażona miłością do benzyny ale nie oszukujmy się, świat idzie do przodu w innym kierunku niż benzyna  i nie ja ani Ty decydujemy jak będzie wyglądał. @AdaSch ja też jeździłem Teslą, znaczy się byłem wożony bo w Amsterdanie nie wsiadam do innych taksówek i też jestem pod wielkim wrażeniem tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tesla analizuje ruch wielu aut a nie tylko poprzedzające.

 

AdaSch to kup sobie tą Tesle jak to takie cudo jest i nie męcz już...Nie każdy wchodząc na forum subaru w wątek w pewnym sensie już o RS6 - dla mnie ikoną prawdziwego auta z jajami dla kogoś dla kogo auto to nie tylko maszynka do przemieszczania się z punktu A do B ma ochotę czytać wypocin o tym jaka to Tesla najlepsza i jaką jest przyszłością motoryzacji - sorki ja osobiście nie tak wyobrażam sobie moją motoryzacyjną przyszłość  :wacko:  

 

Poczytaj ze zrozumieniem, Carfit już kupił auto ale też zapowiedział, że zmianę palnuje za 4 lata. Nie pisałem o Tesli jako o samej tesli a o technologii którą ma a której nie mają niemcy. Najwidoczniej łopatologicznie trzeba Ci powiedzieć, że auta jakie dzisiaj są dostępne za parę lat będą zupełnie inne ze względu na ogromne inwestycje w auta elektryczne. byłem teraz na targach w monachum, ogromna część dotyczyła właśnie elektroniki i elektryki w motoryzacji. Niby teraz RS6 jest napakowane systemami to co będzie za 4-6 lat? może się okazać, że obecna RS6 może być ostatnią serią jeszcze normalnych aut a potem będzie jak w JDM GTR, że moc masz tylko w ściśle określonych miejscach aktywowanych przez GPS.

 

Czy RS6 jest autem z jajami? mam zupełnie inne zdanie. Na co dzień widzę na parkingu chyba perłową S8 i nie rusza mnie w ogóle. Zabawa i radość na twarzy mi się kojarzy tylko z porstym przełożeniem - człowiek mechanika i droga a nie człowiek zylion systemów, elektroniki i takich tam wspomagaczy i droga. A na drodze na co dzień? jedzie typowu user swoim RS6 czy czymś podobnym i zatrzymuje się przed każdym progiem zwalniającym i manewruje przed każdą nierównością na asfalcie. Czy taki osobnik pojedzie na stare lotnisko się "pobawić? wg mnie nie. Co najwyżej będzie jechał autostradą lub inną drogą dobrej jakości ponad 200km/h i tylko tyle. Napęd na 4 koła mu się przyda jak będzie z rodziną w alpy jechał i to też tylko na parkingu. Może Edwin będzie jeździć inaczej - nie wiem ale moje doświadczenia co do poruszania się takich aut są jednoznaczne, nic tylko wyprzedzać zawalidrogi na progach zwalniajacych bo się przed nimi prawie zatrzymują chociaż można łagodnie przejechać z prędkoćią 20-30km/h. Na torowiskach jeszcze gorze to wygląda. 

 

Czy auto dobre? tak, w 100% poprawne ale czy buduje wewnętrzną radość? każdy sam musi na to sobie odpowiedzieć. Niemcy są mistrzem w tworzeniu aut aroganckich, dających poczucie "lepszości" i takich tam bla bla bla Pisał również o tym Jacek Chrzanowski o ile wiktesz kto to w ogóle jest.

 

Podsumowując, można się cieszyć, ze RS6 za 0,5M można skopać ferrari za ponad 1M. O czy to świadczy? O niczym poza tym że RS6 będzie szybsze. Znam takich z wawy co kupili ferrari (2 różne sztuki) bo przecież nie będą jeździć porshe jak niemała część prezesów którzy nierzadko są nadal tylko pracownikami.

 

 

 

Jeżeli wierzyć tym co słyszałem na targach, auto z 2k KM nie jest problemem i nędzne 605KM nic nie wskóra. Focus to zasięg i masa 

 

chińczycy już mają swoje zabawki.

NIO EP9, przy masie 1753 kg, ma niemal 1360 KM, do setki przyspiesza w 2,7 sekundy, 200 km/h pojawia się na liczniku po 7,1 s, natomiast maksymalnie można nim pędzić 313 km/h. Energii starczy na około 430 km.

Świadomy zmian, zostawiam sobie FXT MY06. daje mi mnóstwo radochy.

a żeby jeszcze pokazać "mądralińskiemu"

http://fastestlaps.com/tracks/nordschleife

Audi tak słabo? Przecież to Audi R8 V!0 610KM / 1565KG i dało się skopać chińczykom :)

 

zegar tyka, za chwilę taka technologia będzie w rodzinnych kombi. ciśnienie się nie zmieni. Obecnie zbliża się zmierzch szeroko stosowanych silników spalinowych,

 

wg mnie to kwestia czasów kiedy w rajdach staną elektryki i to niezwykle lekkie, gdzie po każdym OS będzie zmieniany akumulator.

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień widzę na parkingu chyba perłową S8 i nie rusza mnie w ogóle.

 

Naprawdę jest ogromna róznica między RS a S. Seria RS nie ma nic wspólnego ze zwykłym autem. Seria S to zwyklas (ale bardzo fajny) z podniesioną mocą. 

 

 

 

A na drodze na co dzień? jedzie typowu user swoim RS6 czy czymś podobnym i zatrzymuje się przed każdym progiem zwalniającym i manewruje przed każdą nierównością na asfalcie.

Oczywiście, że auto trudno porównac do SUV'a, ale zawieszenie w trybie comfort pozwala na wygodne podróżowanie!

 

Czy taki osobnik pojedzie na stare lotnisko się "pobawić? wg mnie nie.

Tu się zgodzę. To auto do codziennego podróżowania. Na tor bym nie pojechał, ale tylko dlatego, że jakakolwiek przygoda byłaby bardzo kosztowna. Ponadto eksploatacja w warunkach "sportowych"(np. opony 21) to też niebagatelny wydatek. Z drugiej strony, "kto bogatemu zabroni"

 

 

Napęd na 4 koła mu się przyda jak będzie z rodziną w alpy jechał i to też tylko na parkingu.

 

Miałem kilkadziesiąt samochodów. Od 1998 roku wybieram same auta 4x4 (Subaru, Audi). W tym okresie raz kupiłem Saaba 95 2.3T. Po dwóch tygodniach wystawiłem go na sprzedaż. Powód - napęd na jedna oś. Nadmienię, że rozczarowałem się trakcją w okresie jesiennym. Na szczęście przed zima miałem już kolejne Subaru.

Edytowane przez ALEX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy RS6 jest autem z jajami?

 

 

ale czy buduje wewnętrzną radość?

 

Adam , powiem tak,  gdzieś od 20 lat jezdzę autami sportowymi , różnych marek , miałem Clio Williams , forda RS , Audi RS4, kilka generacji STI i to czasem grubo dłubnięte, i powiem Ci jedno ........ żadne z tych aut nie dawało tyle emocji i pozytywnych wrażeń co RS6 , jego osiągi , wydech , odczucia , są nie prawdopodobne ! Radzę sie przejechać jak będzie okazja , a wtedy zmienisz zdanie na 100% ! Ja po kilku dniach jazdy dalej nie wychodzę z podziwu , że można zrobić tak dobre auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...