Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, beben napisał:

 

Rs6, szczególnie sztuka Edwina, to genialne auto. Potwornie szybkie, świetnie wykonane i doskonale wyposażone .... ale jak już się pewnie zorientowaliście to kompletnie nie moja bajka. Miałem rs5 i to była bardzo krótka przygoda. Ja szukam (i znalazłem :evil2::yahoo:) czegoś bardziej nietypowego. 

 

Ty masz podobnie jak ja, jak czegoś jest za dużo na ulicach, to raczej nie jest na mojej liście "to do" ;)
Po krótkiej separacji z Subaru chcę wrócić z jakimś śmiałym projektem, bo do codziennej zabawy poszedłem o kilka lvl w górę :superhero:
A jak Ciebie najdzie na Zuffenhausen, to podtrzymuje to co pisałem via MSG, pomogę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty masz podobnie jak ja, jak czegoś jest za dużo na ulicach, to raczej nie jest na mojej liście "to do"

Po krótkiej separacji z Subaru chcę wrócić z jakimś śmiałym projektem, bo do codziennej zabawy poszedłem o kilka lvl w górę default_superhero.gif

A jak Ciebie najdzie na Zuffenhausen, to podtrzymuje to co pisałem via MSG, pomogę default_icon_twisted.gif

 

Co kryje się pod kilka lvl’i w górę ?

 

Prosie jest na mojej krótkiej liście, mam nadzieje ze kiedyś się uda (choć w mojej skali to tez jest mocno popularna marka default_wink.png) Najchętniej jakieś mocne 911 ale z drugiej strony to nie jest auto na codzień, wiec może panamera zamiast maserati ?? Zobaczymy ... Na pewno nie kupię go w najbliższym czasie, najprędzej przy planowanej przyszłorocznej wymianie Ghibli

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, beben napisał:

Najchętniej jakieś mocne 911

Też mi się zawsze marzyło 991 ale tylko Turbo, ale ceny nowych są tak wyrąbane w kosmos i serwis okrutnie drogi, że póki co jeszcze nie te progi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

Też mi się zawsze marzyło 991 ale tylko Turbo, ale ceny nowych są tak wyrąbane w kosmos i serwis okrutnie drogi, że póki co jeszcze nie te progi :) 

Jeździłem i Turbo i GTS i moim skromnym zdaniem GTS to najlepszy model w ofercie mowa to tym 3.0 Turbo. Daje mega radość z jazdy a jest na prawde sporo tańsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, beben napisał:

 

Co kryje się pod kilka lvl’i w górę ?

 

Prosie jest na mojej krótkiej liście, mam nadzieje ze kiedyś się uda (choć w mojej skali to tez jest mocno popularna marka default_wink.png) Najchętniej jakieś mocne 911 ale z drugiej strony to nie jest auto na codzień, wiec może panamera zamiast maserati ?? Zobaczymy ... Na pewno nie kupię go w najbliższym czasie, najprędzej przy planowanej przyszłorocznej wymianie Ghibli

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie miejsce i czas, żeby się chwalić garażem, ale ma literki GT w nazwie :upside-down-face_1f643-small: 

FB skasowałem, ale na Insta czasami coś wrzucę.

Poza tym trwa polowanie jeszcze, jutro np. dzień spędze na testach na Wirażowej... :ph34r:

 

Co do mocnego Prosiaka, to uwierz mi Arek, że Turbo jest jak najbardziej autem na codzień, natomiast GT3 RS już nie :D A Panamera, to dla mnie obecnie NAJlepsze auto 4 osobowe na rynku, brak konkurencji pod względem wyboru silników, ilości konfiguracji, jakości wykonania itd itp.

 

3 godziny temu, carfit napisał:

Też mi się zawsze marzyło 991 ale tylko Turbo, ale ceny nowych są tak wyrąbane w kosmos i serwis okrutnie drogi, że póki co jeszcze nie te progi :) 

 

Edwin, nowe Turbo 992 jest kosmicznie szybkie, ale przegieli z ceną chłopaki, poza tym brzmi jak odkurzacz :(  Wersja 991.1 lub 991.2 spokojnie Ci wystarczy, jest tylko delikatnie wolniejsza, tak samo dobrze wyposażona, brzmi jak na Turbo przystało, a z Porsche Approved, serwis bedzie Cie kosztował tyle co w RS6.

Przez ostatni rok jeździłem praktycznie każdym modelem z oferty i wiem jedno, nic sie tak nie prowadzi jak 718, nic tak nie zapier... jak 911 i nic nie jest tak sportowo-wygodne jak Panama, kropka.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2020 o 12:05, carfit napisał:

właśnie wpłacilem zaliczkę , dzięki @krist za wszelkie uwagi i sugestie ! Jednak kupiłem w Polsce . odbiór marzec , produkcja 2021. 

Carfit a masz jakies info o trwałości silnika? bo blok jest otwarty i sciany zewnetrzne sa cienkie. Czy ten sam silnik jest uzywany w WRC? Pytam bo sam sie zastanawiam nad zamówieniem Yarka a nie chciałbym aby dopadla go przypdałość STI 2.5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GRAF napisał:

Carfit a masz jakies info o trwałości silnika? bo blok jest otwarty i sciany zewnetrzne sa cienkie. Czy ten sam silnik jest uzywany w WRC? Pytam bo sam sie zastanawiam nad zamówieniem Yarka a nie chciałbym aby dopadla go przypdałość STI 2.5.

 

Tego to nikt chyba na razie nie wie i nie będzie wiedział do puki ktoś nie rozbierze silnika żeby się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aktualnie najfajniejsze auto w ofercie Porsche to Panamera Sport Turismo GTS. Wczoraj wyprzedziła mnie taka w kolorze Crayon na A4 w okolicy Gliwic. Jej tyłeczek wygląda zacnie w porównaniu do "zwykłej" Panamery. Każdy ma swój gust, ale ja chętnie bym taką jeździł, ale w innym kolorze budy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie  wrażenia że toyota yaris gr jest skierowana do młodych kierowców dopiero po maturze? Osobiście yaris kojarzy się z nauką jazdy. GR to zapewne Super autko ale swoją drogą niezbyt lekkie bo 1,5 t. To jednak dużo jak na taki bądź co bądź mały samochodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NonPhixion napisał:

Dla mnie aktualnie najfajniejsze auto w ofercie Porsche to Panamera Sport Turismo GTS. Wczoraj wyprzedziła mnie taka w kolorze Crayon na A4 w okolicy Gliwic. Jej tyłeczek wygląda zacnie w porównaniu do "zwykłej" Panamery. Każdy ma swój gust, ale ja chętnie bym taką jeździł, ale w innym kolorze budy :-)

Pana Sport Turismo jest fajna nawet jako 4S ale jest potwornie droga i rzuca się w oczy. Nawet RS6 jest bardziej kamuflującym się autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Q37 napisał:

Nie macie  wrażenia że toyota yaris gr jest skierowana do młodych kierowców dopiero po maturze? Osobiście yaris kojarzy się z nauką jazdy. GR to zapewne Super autko ale swoją drogą niezbyt lekkie bo 1,5 t. To jednak dużo jak na taki bądź co bądź mały samochodzik.

1,5 t ? Chyba z przyczepą z mokrym piaskiem..... 

To auto wszy troche ponad 1200 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Q37 napisał:

Nie macie  wrażenia że toyota yaris gr jest skierowana do młodych kierowców dopiero po maturze? Osobiście yaris kojarzy się z nauką jazdy. GR to zapewne Super autko ale swoją drogą niezbyt lekkie bo 1,5 t. To jednak dużo jak na taki bądź co bądź mały samochodzik.


 

To auto jest genialne i zbudowane tylko po to by upalać i dawać frajdę z jazdy. Reszta jest całkowicie nieistotna. 
 

 

  • Super! 5
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, beben napisał:

To tez jest mój typ !!! Zdecydowanie fajniejsza niż zwykła.
Tak samo jak Ferarri ff/gtc4 to dla mnie najfajniejszy model z maranello

Kumpel właśnie pogonił Paname 4S SportTurismo w pełnej opcji wyposażenia, fajne rodzinne auto, ale zabawka średnia. 
Arek, testówkę Panamy na weekend mogę ogarnąć jak będziesz konkretnie zainteresowany ;) 

 

Co do Ferrari, to sobotę spędziłem na testach drogowych nowej Romy, jak dla mnie baby Ferrari napsuje krwi TurboS, oj napsuje. 
Przy okazji pomacałem 1 w PL SF90 Stradale (1000KM 4x4), ale to inny poziom abstrakcji, zarówno w osiągach jak i pieniądzach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NonPhixion napisał:

To fakt.

 

... ale jest jeszcze baby Panamera Sport Turismo czyli Kia ProCeed GT. Szkoda, że do tego auta nie pakują silnika z i30N. Fajne kombi by to było :-)

Wiesz mozna wieszac psy na Audi za różne rzeczy i zasłużenie ale ogromną zaleta takiego RS6 czy RS4 jest to ze kto ma wiedzieć to wie a dla każdego innego to Audi w kombi jak kazde inne Audi. Trzeba tylko o tych zwykłych parkować daleko bo wtedy widac ze cos jednak  nie jest tak. Natomiast kupisz gołego Macane 2.0 za mniej niż dopasione i szybkie Q3 i jest juz Oooo wow....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chojny napisał:


 

To auto jest genialne i zbudowane tylko po to by upalać i dawać frajdę z jazdy. Reszta jest całkowicie nieistotna. 
 

 

 

Bardzo dużo Yarisami pierwszej generacji. W 2002 roku mieliśmy w wersji T-Sport autko było fabrycznie obniżone posiadało rewelacyjny napęd (chyba torsen). Pamiętam, że auto na początku nie było dostępne w PL salonie. Niby tylko 105 koni ale przy wadze później 1 tony osiągało czas do setki po niżej 9s. i prędkość maksymalna około 202km/h na odcięciu (5bieg). Czwarty bieg był do 160 km/h przez co auto było bardzo elastyczne. 

 

Jeszcze jeździłem wersją 1.0:

 

DSC_0087.thumb.JPG.ea279471a41c4727b0902208013b49ba.JPG

 

Przebieg po wyżej 230 tys km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ygrek napisał:

Kumpel właśnie pogonił Paname 4S SportTurismo w pełnej opcji wyposażenia, fajne rodzinne auto, ale zabawka średnia. 
Arek, testówkę Panamy na weekend mogę ogarnąć jak będziesz konkretnie zainteresowany ;) 

No tak ale jezeli ktos ma taki oczekiwania to mozna mu od razu powiedzieć ze bedzie rozczarowany. To samo RS6/4 , M5 , AMG i inne. To sa mega auta na drogę , niektore nadają sie na szybkie tory ale to nie sa auta do zabawy. To sa auta dla ludzi ktorzy chcą bardzo szybkie auto do połykania kilometrów albo jedno auto ktore spełni wiele zadań. Od zabawki po środek transportu na wakacje czy w gory po ciężkim tygodniu pracy. Nawet mała mazda MX5 daje wiecej frajdy na krętej drodze z 1/4 tej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, llkuba napisał:

 

Bardzo dużo Yarisami pierwszej generacji. W 2002 roku mieliśmy w wersji T-Sport autko było fabrycznie obniżone posiadało rewelacyjny napęd (chyba torsen). Pamiętam, że auto na początku nie było dostępne w PL salonie. Niby tylko 105 koni ale przy wadze później 1 tony osiągało czas do setki po niżej 9s. i prędkość maksymalna około 202km/h na odcięciu (5bieg). Czwarty bieg był do 160 km/h przez co auto było bardzo elastyczne. 

 

Jeszcze jeździłem wersją 1.0:

 

DSC_0087.thumb.JPG.ea279471a41c4727b0902208013b49ba.JPG

 

Przebieg po wyżej 230 tys km. 

Hehe miałem okazje siedziec jako pasażer a za kierownica nikt inny jak sam Tomasz Czopik. Lecieliśmy na Wybickiego w Krakowie 190km/h. Było to z okazji sportowych dni Toyoty czy jak to sie nazywało i nie mam pojęcia kto na pozwolił ale frajda była :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, turdziGT napisał:

No tak ale jezeli ktos ma taki oczekiwania to mozna mu od razu powiedzieć ze bedzie rozczarowany. To samo RS6/4 , M5 , AMG i inne. To sa mega auta na drogę , niektore nadają sie na szybkie tory ale to nie sa auta do zabawy

 

Na pewno Panamery nie traktowałbym jako zabawki. Tak samo jak ghibli, nie nadaje się zapewne do szaleństwa ale nie po to jest. Kiedyś wjechałem ghibli na tor kielce ( w przerwie na obiad na jakimś subarakowym upalanku). To było ciekawe przeżycie, słoń w składadzie porcelany. Kompletnie się do tego nie nadawał. Jego żywioł to połykanie kilometrów i tu sprawdza się perfekcyjnie. Długie trasy autostradowe to jego dom. Tego typu auto ma dać frajdę jazdy czymś oryginalnym ale być dość uniwersalne, całoroczne. Prosie robi się coraz bardziej popularne na polskich drogach ale jednak do ilości merców, audi czy beemek to jeszcze im brakuje ... więc dla mnie jest bardzo ciekawą opcją :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...