Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.11.2020 o 11:28, 4mamut napisał:

Wydaje mi się ze us naliczy VAT który będziesz mógł odliczyć i akcyzę. Włosi tez pewnie sprzedadzą brutto a ale ich vat będziesz mógł odliczyć w pl . 

Ale nikt z nas nie jest na tyle mocny w tych przepisach wiec dobrze byłoby podjechać do skarbówki i się dowiedzieć bezpośrednio jak co zrobić. 

 

Są ogólne rozwiązania unijne, w PL nie mogą się wiele różnić.

https://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/cars/index_pl.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fiji napisał:

 

Są ogólne rozwiązania unijne, w PL nie mogą się wiele różnić.

https://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/cars/index_pl.htm

 

 

1,5 roku temu chcialem kupic nowego SSS we Wloszech (nawet mialem bilety w jedna strone) i zaden z dilerow - a kontaktowalem z kilkoma - nie chcial mi sprzedac nowego auta na Litwe... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

1,5 roku temu chcialem kupic nowego SSS we Wloszech (nawet mialem bilety w jedna strone) i zaden z dilerow - a kontaktowalem z kilkoma - nie chcial mi sprzedac nowego auta na Litwe... :mellow:

 

W jakim sensie? Bez Vatu, czy nie chcieli pomóc z tablicami wyjazdowymi, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Fiji napisał:

 

W jakim sensie? Bez Vatu, czy nie chcieli pomóc z tablicami wyjazdowymi, czy co?

 

w ogóle nie chcieli mi sprzedać NOWEGO auta - otrzymywałem odpiski typu "jest pan obywatelem Unii, proszę kupować auto u siebie w kraju"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

właśnie wpłacilem zaliczkę , dzięki @krist za wszelkie uwagi i sugestie ! Jednak kupiłem w Polsce . odbiór marzec , produkcja 2021. 

cieszę sie że pomogłem, w końcu po to jest forum subaru, żeby pomagać sobie (przy zakupie toyoty) ;)

jaki kolor?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

w ogóle nie chcieli mi sprzedać NOWEGO auta - otrzymywałem odpiski typu "jest pan obywatelem Unii, proszę kupować auto u siebie w kraju"

 

Argument z czapy, to jakby mówić - woda się zagotowała więc jest zimna... Skoro jesteś obywatelem Unii to masz dostęp do wspólnego tynku i tym bardziej masz prawo kupić. Czyli to po prostu była niechęć do Litwinów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zyzol napisał:

A może po prostu taka jest polityka importera. Po co dorabiać od razu jakieś narodowe ideologie?

 

No, mam dla niej nawet hasło "Z włoskich sklepów na włoskie drogi". Czyli co, żeby kupić samochód trzeba udowodnić włoskie obywatelstwo, meldunek i przywiązanie do makaronu?

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, krist napisał:

cieszę sie że pomogłem, w końcu po to jest forum subaru, żeby pomagać sobie (przy zakupie toyoty) ;)

jaki kolor?

Biały w perle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zyzol napisał:

A może po prostu taka jest polityka importera. Po co dorabiać od razu jakieś narodowe ideologie?

 

chyba wlasnie o to chodzi... potem probowalem tez szczescia u polskich dilerow, niektorzy tez nie chcieli mi sprzedac auta (np. z Krakowa czy Suwalk)

W koncu jeden z dilerow (Plock) zgodzil sie na sprzedaz, ale cena byla znacznie gorsza niz we Wloszech, a i chec do jakichs sensownych negocjacji prawie zadna... wiec wtedy, na wiosne 2019 roku, nie kupilem Swifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 4mamut napisał:

Szczecin i sam budował motory subaru w których przedłużali blok silnika tnąc podłużnice żeby uzyskać kwadrat w silniku.

 

Eeee, że niby jak to miało wyglądać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carfit napisał:

właśnie wpłacilem zaliczkę , dzięki @krist za wszelkie uwagi i sugestie ! Jednak kupiłem w Polsce . odbiór marzec , produkcja 2021. 

No ok, to czas myśleć nad nowymi modami w subi co by mieć możliwość odwiedzić NS wiosna 2021 ;) :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotruś napisał:

 

Eeee, że niby jak to miało wyglądać? 


Z tego co mówił wycinał 5 cm plaster z innego bloku spawali z blokiem standardowy rzeźbili dłużą korbę I ogień 

Można frezarka rozwiecic blok wstawić tuleje Krotoszyńskie dłuższe o 5 cm a na zewnątrz połączenie obspawac. 

Edytowane przez 4mamut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 4mamut napisał:

https://magazynmotomi.pl/2020/07/22/toyota-pokazala-na-filmie-jak-powstaje-gr-yaris/
 

nawet kilka ciekawostek jak fakt ze 200 dodatkowych spawow dla podniesienia sztywność i całkowicie nowa linia montażowa gdzie sporo rzeczy robionych jest ręcznie 

Mój przyjaciel z Włoch który tym jeździ po torze na co dzień, pisał że jeżdząc tym autem przypominają mu się stare dobre czasy lekkich aut z dużo mocą, ale prowadzenie podobno to jest istna bajka, tylko musi być pakiet pakiet sport z dyframi torsenem. :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

chyba wlasnie o to chodzi... potem probowalem tez szczescia u polskich dilerow, niektorzy tez nie chcieli mi sprzedac auta (np. z Krakowa czy Suwalk)

W koncu jeden z dilerow (Plock) zgodzil sie na sprzedaz, ale cena byla znacznie gorsza niz we Wloszech, a i chec do jakichs sensownych negocjacji prawie zadna... wiec wtedy, na wiosne 2019 roku, nie kupilem Swifta

Mogły tu wchodzić w grę regulacje wewnątrz koncernu. Jeśli chodzi o nowe samochody to mogło się opierać o reeksport auta, a to jest sprzeczne z polityką firmy i często argumentowane jako działanie na niekorzyść marki. Stąd sprzedaż nowego samochodu za granice jest często trudna. Gdzieś kiedyś czytałem nawet artykuł o tym ale za Chiny Ludowe nie mogę go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, carfit napisał:

Mój przyjaciel z Włoch który tym jeździ po torze na co dzień, pisał że jeżdząc tym autem przypominają mu się stare dobre czasy lekkich aut z dużo mocą, ale prowadzenie podobno to jest istna bajka, tylko musi być pakiet pakiet sport z dyframi torsenem. :) 


dokładnie. Latem będziesz jak na torze kartingowym zima jak zabawa lekkim gc8.

przeciez gc8 czy yaris wazy dobre 500 kg mniej niż standardowa dobrej klasy limuzyna . Masę która trzeba rozpędzić ale tez wyhamować. 
toyota zdaje się ma tarcze 350 mm wiec to auto stanie dęba :) 

jedzilem sporo 200km fiesta St i jedyne co Ford spaprał to brak 4wd. Na krętym torze nikt ci nie podskoczy będziesz jak Robert zaczynal hamowac tam gdzie normalni już dawno wyhamowali :) 

cos czuje ze jako fan rajdow zakochasz się w tym aucie zreszta żona i córka tez wiec będzie więcej chętnych :) 

Edytowane przez 4mamut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 4mamut napisał:

cos czuje ze jako fan rajdow zakochasz się w tym aucie zreszta żona i córka tez wiec będzie więcej chętnych :) 

chodzi mi po głowie głupi pomysł, czy nie zamówić dwóch....... jeden do upalania drugi kiedyś na sprzedaż...... tylko żonka mnie chyba zabije ...... :biglol:

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, carfit napisał:

chodzi mi po głowie głupi pomysł, czy nie zamówić dwóch....... jeden do upalania drugi kiedyś na sprzedaż...... tylko żonka mnie chyba zabije ...... :biglol:

ale w sumie żonkę zawsze można wymienić :yahoo:;)

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...