Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.04.2019 o 20:30, carfit napisał:

No ciekawe w sumie , bo moim zdaniem , choć kompletnie sie na tym nie znam , koszt wyprodukowania ledów , będzie niższy obecnie jak skomplikowanych lamp ksenonowych . Patrząc na rynek azjatycki , i co można kupić i w jakich kształtach w technice led , to to naprawdę kosztuje grosze . 

Co prawda nie jeździłem Stelvio , ale jeździłem po torze Maserati Lavante ze skrzynią ZF , niby to samo ZF ....... ale niestety gubi biegi , nie redukuje kiedy chcesz ( łopatki ) , dla mnie tragedia ...... Po całym Evencie , sam Michał Kościuszko ,prywatnie stwierdził , że skrzynia i środek Lavante to porażka , i jestem podobnego zdania . 

Pewnie kwestia oprogramowania.Jezdziele tez zwykła Giulia 200KM i ten ZF był tam świetny. Z drugiej strony uwazam ze Maserati kompletnie podupadło.Smialo mogę stwierdzić ze nawet Stelvio czy Giulie cenie bardziej jako samochody niz ich odpowiedniki z Masereati.

 

Z innej beczki ale kurna kuku zrobili z S6 na EU....

 

https://www.carscoops.com/2019/04/2020-audi-s6-s7-america-gets-em-with-450hp-2-9-tfsi-europe-with-344hp-v6-diesel/

 

A takie fajne auto :( 

 

IMG_6654.thumb.JPG.daadacef31abb0ba5dcf9e0314af7959.JPGIMG_6655.thumb.JPG.3a812c5424394dbbe2f4ff8497313042.JPGIMG_6656.thumb.JPG.ba23c62bb6a632c3679a1b5c0f76d739.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, turdziGT napisał:

Pewnie kwestia oprogramowania.Jezdziele tez zwykła Giulia 200KM i ten ZF był tam świetny.

 

nie pamietam dokładnie ale chyba to był test guglia veloce  robiony prze Pertyna i piał z zachwytu jak ta skrzynia dobrze działa.

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszyn napisał:

 

nie pamietam dokładnie ale chyba to był test guglia veloce  robiony prze Pertyna i piał z zachwytu jak ta skrzynia dobrze działa.

Tak, generalnie we wszystkich testach chwalą tą skrzynie i jej oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaszyn napisał:

nie pamietam dokładnie ale chyba to był test guglia veloce  robiony prze Pertyna i piał z zachwytu jak ta skrzynia dobrze działa.

 

Pertyn też piał z zachwytu nad Maserati Levante oraz Ghibli ;)

 

13 godzin temu, turdziGT napisał:

Z innej beczki ale kurna kuku zrobili z S6 na EU

 

Czyli Europa dostanie A6 za cenę S6 :excl: Ale emblematy się będą zgadzać :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po torze jeździło sporo różnych samochodów. F1, Porsche Cup, Aston Martin'y, McLaren'y i AMG GT. Najlepiej z tego wszystkiego brzmiał Safety Car AMG GT. Coś pięknego. AMG wie jak zrobić dobrze dudniący wydech. 

 

F1 dupy niestety nie urywa. Niech świadczy o tym fakt że przez 2h zatyczki do uszu nie były potrzebne, a znajomek w pewnym momencie to i przez telefon gadał. Chyba Porsche Cup robiły więcej hałasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda.AMG GT brałbym zdecydowanie zamiast Panamery ale ten silnik mozna juz mieć za 1/3 tej ceny w C63 ktore w sumie tez fajne cawlaszcza jako coupe.


Tylko czar pryska , jak się wejdzie do środka ......


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, carfit napisał:

Tylko czar pryska , jak się wejdzie do środka ......

 

To jest coś niepojętego, że Mercedes odwala taką maniane wewnątrz aut. Trafił mi się ostatnio Mercedes w fajnej wersji na kilka dni i te auta trzeszczą od samego patrzenia. Plastiki są fatalne, ich forma zwyczajnie brzydka a wnętrze wydaje się być zbieraniną pomysłów upchanych na siłę. 

 

Fotele... mistrzostwo świata wygody na 100%. System multimedialny w tym nawigacja... porażka. 

 

Z ciekawości wziąłem hybrydę czy coś, co miało nią być, wzpomagać prądem silnik spalinowy, porażka. 

 

Wyszli z dołka stylistycznego jeżeli chodzi o karoserie, kolejne modele są naprawdę świetne ale reszta zdecydowanie poniżej oczekiwań wobec takiej marki.

 

 

  • Lajk 1
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Trafił mi się ostatnio Mercedes w fajnej wersji na kilka dni i te auta trzeszczą od samego patrzenia. Plastiki są fatalne, ich forma zwyczajnie brzydka a wnętrze wydaje się być zbieraniną pomysłów upchanych na siłę. 

 

 

 

Tą samą opinię przekazują detailerzy, który przerabiają tony tych obecnych aut. Podobnie mówią o jakości skór w MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sikor44 napisał:

 

Tą samą opinię przekazują detailerzy, który przerabiają tony tych obecnych aut. Podobnie mówią o jakości skór w MB

 

Co do skóry w długim okresie to nie wiem ale na pierwszy rzut tyłka jest całkiem spoko, zdecydowanie bardziej miękka niż np. w BMW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, chojny napisał:

 

Co do skóry w długim okresie to nie wiem ale na pierwszy rzut tyłka jest całkiem spoko, zdecydowanie bardziej miękka niż np. w BMW. 

Tutaj bede moze w moi stylu jednostronny ale odnosnie skor to uwazam ze zdecydowanie lepsze i ladniekjsze w teksturze sa te ktorych uzwa Audi i Porsche. Migdy nie labialen jakisci i wzoru  skor w BMW i tak samo nie podobaj mi sie w Mercedesie. Dlatego tez jezdze czym jezdze bo to na co patrze w sordku i czego dotykam ma dla mnie znaczenie  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, turdziGT napisał:

Tutaj bede moze w moi stylu jednostronny ale odnosnie skor to uwazam ze zdecydowanie lepsze i ladniekjsze w teksturze sa te ktorych uzwa Audi i Porsche. Migdy nie labialen jakisci i wzoru  skor w BMW i tak samo nie podobaj mi sie w Mercedesie. Dlatego tez jezdze czym jezdze bo to na co patrze w sordku i czego dotykam ma dla mnie znaczenie  :) 

Do końca  się nie zgodzę , owszem faktura skóry w Audi jest bardzo dobra , chyba najlepsza z BMW i Mercedesa , Alcantara jest generalnie wszedzie ta sama . Natomiast co do jakości tej skóry w Audi to mam pewne obiekcje ....... Mam 38tys. , od początku impregnowana i na bieżąco   czyszczona i to nie na zwykłej myjni tylko w studiu detalingu , i niestety już widać  ślady zużycia na fotelu kierowcy , na boczkach . Wiem że są fotele kubełkowe , ja też filigramowy nie jestem :biglol:, ale uważam że nie powinno tak być  przy takim przebiegu . Za rok zgłoszę na gwarancji , zobaczymy . 

Jeśli chodzi o skórę , to uważam że najlepsza ze wszystkich aut jakich miałem i mam , to w Jaguarze !!!! skóra Windsor Light Oyster  za dopłatą ,  fenomenalna w dotyku ,  świetna w utrzymaniu ,  i wg. opinii innych użytkowników bardzo trwała . Czyli jednak hindusi potrafią ;) :biglol:

Ale myślę że na ten temat dużo więcej może powiedzieć kolega @wiechu100 !!! Zęby zjadł na lakierach , tapicerkach , jakości ,  i widzi to na co dzień w grubych furach  :) 

Edytowane przez carfit
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Do końca  się nie zgodzę , owszem faktura skóry w Audi jest bardzo dobra , chyba najlepsza z BMW i Mercedesa , Alcantara jest generalnie wszedzie ta sama . Natomiast co do jakości tej skóry w Audi to mam pewne obiekcje ....... Mam 38tys. , od początku impregnowana i na bieżąco   czyszczona i to nie na zwykłej myjni tylko w studiu detalingu , i niestety już widać  ślady zużycia na fotelu kierowcy , na boczkach . Wiem że są fotele kubełkowe , ja też filigramowy nie jestem :biglol:, ale uważam że nie powinno tak być  przy takim przebiegu . Za rok zgłoszę na gwarancji , zobaczymy . 

Jeśli chodzi o skórę , to uważam że najlepsza ze wszystkich aut jakich miałem i mam , to w Jaguarze !!!! skóra Windsor Light Oyster  za dopłatą ,  fenomenalna w dotyku ,  świetna w utrzymaniu ,  i wg. opinii innych użytkowników bardzo trwała . Czyli jednak hindusi potrafią ;) :biglol:

Ale myślę że na ten temat dużo więcej może powiedzieć kolega @wiechu100 !!! Zęby zjadł na lakierach , tapicerkach , jakości ,  i widzi to na co dzień w grubych furach  :) 

He he a jeszcze zapomiałem dodać ze tak na prawde to ja niestety skory nie lubię :lol: i zawsze i wszędzie wybiorę Alcantare ale niestety zrobili w RS4 kuku i z nappa nie była dostępna a ta ekoskóra która w standardzie połączyli z alcantara to poprostu cerata która niestety nie mogłem przełknąć.

Odnosnie trwałości to zobaczymy na pewno jest delikatna bo juz zarysowałem spodniami raz czy dwa no ale z kubełkowy foteli wręcz nie da sie wsiadać i wysiadać zeby ich nie niszczyć taka ich natura choć i tak jest teraz lepiej niz kiedys w kubłach RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, chojny napisał:

... trzeszczą od samego patrzenia. Plastiki są fatalne...  

No w najsłabszych wersjach silnikowych to fakt... Ale jakoś już w wersjach mocniejszych niby wyglądają tak samo a spasowanie dużo lepsze... I jakby mniej trzeszczały... 

15 godzin temu, chojny napisał:

 forma zwyczajnie brzydka

Nie to co ładne ale to co się podoba ;)

 

15 godzin temu, chojny napisał:

System multimedialny w tym nawigacja... porażka. 

No jeśli już Burmester nie zadowala takiego audiofilskiego ucha to współczuje ;), co do nawigacji... Trochę się trzeba przyzwyczaić do wklepywania np. adresu... Mały minus ale przynajmniej jak sprzedaja auto to nawigacja jest z danego roku :P a nie 2-3 lata wstecz... I update jest co poł roku za 6 stówek a nie po dwóch latach z datą map sprzed dwóch lat :P za ponad 1k PLN i update trwa tyle co wymiana karty a nie pół dnia w serwisie... 

 

13 godzin temu, Sikor44 napisał:

 

 

15 godzin temu, chojny napisał:

Z ciekawości wziąłem hybrydę czy coś, co miało nią być, wzpomagać prądem silnik spalinowy, porażka. 

Samochody na baterie są dla dzieci :P

13 godzin temu, Sikor44 napisał:

 

Tą samą opinię przekazują detailerzy, który przerabiają tony tych obecnych aut. 

Jesteś, byłeś potencjalnym klijentem?? Bo wątpię żeby sprzedawca że tak powiem robił pod siebie mówiąc do potencjalnego klienta że jego towar jest zły... 

 

 

P. S. Żeby nie było, doświadczam tego od 2 lat. Nie ma aut perfekcyjnych ale nawet w biednym c43 przestawiasz na sport+ i zapominasz o niedoskonałościach plastików etc. :D

Edytowane przez Tommi1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tommi1 napisał:

Jesteś, byłeś potencjalnym klijentem?? Bo wątpię żeby sprzedawca że tak powiem robił pod siebie mówiąc do potencjalnego klienta że jego towar jest zły... 

 

 

P. S. Żeby nie było, doświadczam tego od 2 lat. Nie ma aut perfekcyjnych ale nawet w biednym c43 przestawiasz na sport+ i zapominasz o niedoskonałościach plastików etc. :D

 

Nie rozumiem, klientem na detailing czy klientem na MB? Bo w obu tych przypadkach - tak.

Nie porównujmy AMG do C/E w średnim czy tam nawet wyższym setupie, klimat zapewne rekompensuje wiele

Edytowane przez Sikor44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tommi1 napisał:

No w najsłabszych wersjach silnikowych to fakt... Ale jakoś już w wersjach mocniejszych niby wyglądają tak samo a spasowanie dużo lepsze... I jakby mniej trzeszczały... 

 

Tym bardziej fakap jak Mercedes świadomie dzieli auta na te lepiej i gorzej zrobione. 

 

4 godziny temu, Tommi1 napisał:

Nie to co ładne ale to co się podoba ;)

 

Widocznie klienci Merca mają specyficzne poczucie estetyki ;) 

 

4 godziny temu, Tommi1 napisał:

No jeśli już Burmester nie zadowala takiego audiofilskiego ucha to współczuje ;), co do nawigacji... Trochę się trzeba przyzwyczaić do wklepywania np. adresu... Mały minus ale przynajmniej jak sprzedaja auto to nawigacja jest z danego roku :P a nie 2-3 lata wstecz... I update jest co poł roku za 6 stówek a nie po dwóch latach z datą map sprzed dwóch lat :P za ponad 1k PLN i update trwa tyle co wymiana karty a nie pół dnia w serwisie... 

 

Gra ok. 

 

Obsługa jest nieintuicyjna, skomplikowana, ten pad do obsługi jak z chińskiej zabawki, menu beznadziejne a hit... przestała mi nagle działać nawigacja. Dzwonie a Pani, ta bez pytania jaki model auta, tylko jak usłyszała że Mercedes, mówi że mam poruszać kartą w podłokietniku. Poruszałem, zadziałało i znowu przestało. Na co pani na infolinii tak...

 

"To weźmie pan kawałek papierka, zwinie i wetknie pod kartę... zawsze pomaga!"

 

Papierkiem się naprawia nowego Mercedesa? Co to jest? Rubin co by go walić pięścią żeby zaczął działać? :biglol:

 

Jakość :respect:

 

4 godziny temu, Tommi1 napisał:

Samochody na baterie są dla dzieci :P

 

W GLC fajnie to jeździło, dziadkowo trochę ale fajnie :thumbup:

 

 

 

 

 

  • Lajk 2
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, filipk93 napisał:

ale Rubin miał taką obudowę, że przeżył walenie pięścią przez 20 lat :D To by nie przeżyło pewnie  dwóch tygodni:D 

 

Biorąc pod uwagę że Mercedes wpada z roku na rok bardziej w Chińskie ręce, to faktycznie bym się bał walić pięścią w cokolwiek w tym aucie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chojny napisał:

Obsługa jest nieintuicyjna, skomplikowana, ten pad do obsługi jak z chińskiej zabawki, menu beznadziejne

Potwierdzam , to jedna z najgorszych rzeczy w MB .

11 godzin temu, turdziGT napisał:

He he a jeszcze zapomiałem dodać ze tak na prawde to ja niestety skory nie lubię :lol: i zawsze i wszędzie wybiorę Alcantare ale niestety zrobili w RS4 kuku i z nappa nie była dostępna a ta ekoskóra która w standardzie połączyli z alcantara to poprostu cerata która niestety nie mogłem przełknąć.

Odnosnie trwałości to zobaczymy na pewno jest delikatna bo juz zarysowałem spodniami raz czy dwa no ale z kubełkowy foteli wręcz nie da sie wsiadać i wysiadać zeby ich nie niszczyć taka ich natura choć i tak jest teraz lepiej niz kiedys w kubłach RS.

No właśnie , miałem w poprzednim RS4 skórę + Alc , i przez 80 tys. nic sie nie działo , teraz jak widać robi się marnie .... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...