Skocz do zawartości

Aliexpress, GearBest itp. - co tam kupujecie?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poniekąd też, ale i tak dalej kupuję sporadycznie coś... Waga bo się stara rozleciała, zaślepki do aparatu(które nie pasują), płytki arduino z shieldem cnc, przekaźniki i kilka takich pierdółek ostatnio kupiłem, jakaś rękawica do auta... Ale dla oszczędności nerwów warto kupować z europejskiego magazynu banggood. Przychodzi szybko, na cło tego nikt nie weźmie raczej a to nie tak jak z ali, gdzie wysyłka z chyba Hiszpanii przyleciała kurierem z ChRL razem z fakturą z podatkami do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie paczki z Chin trafią najpierw do celnika

24 października 2018

W Lublinie zostanie otwarty nowy oddział celny, który będzie kontrolował przesyłki ze sklepów internetowych z Dalekiego Wschodu. Tak wynika z nowelizacji rozporządzenia w sprawie urzędów celno-skarbowych oraz podległych im oddziałów celnych, w których są dokonywane czynności przewidziane przepisami prawa celnego. Nowela czeka na publikację w Dzienniku Ustaw i wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

 

https://www.blog.ey.pl/taxweb/polskie-paczki-chin-trafia-najpierw-celnika/

śpieszmy się z zakupami paczek bez cła i vat, tak szybko odchodzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie, choć teoretycznie VAT mogą naliczyć od dowolnej kwoty. Przy drobnicy nie jest on bolesny ale opłaty manipulacyjne będą stanowiły pewnie wielokrotność wartości towaru o ile uprą się wyciąć taki handel. Chińczyki i tak już się wycwaniły i przy niektórych okazjach towar idzie najpierw do Estonii, Litwy, Szwecji czy też Anglii a dopiero później do nas - tak, aby klient był zadowolony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o fakt doliczania cła i vat do paczki za 5 zł.

Termin otrzymania przesyłki wydłuży się z miesiąca do 2-3 i ludziom po prostu nie będzie się chciało bawić w urzędową papierologię.

Szansa jest na centra logistyczne i magazyny na terenie ue, już teraz sporo rzeczy z elektroniki można kupić z Hiszpanii czy innego kraju i tutaj będzie furtka aby sprzedaż całkowicie im nie siadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o fakt doliczania cła i vat do paczki za 5 zł.
Termin otrzymania przesyłki wydłuży się z miesiąca do 2-3 i ludziom po prostu nie będzie się chciało bawić w urzędową papierologię.
Szansa jest na centra logistyczne i magazyny na terenie ue, już teraz sporo rzeczy z elektroniki można kupić z Hiszpanii czy innego kraju i tutaj będzie furtka aby sprzedaż całkowicie im nie siadła.
2-3 miesiące jak nie więcej... przy tej ilości paczek jaka idzie do Polski to powodzenia, że jeden oddział to wszystko ogarnie. I z tygodnia na tydzień kolejka będzie większa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gorion napisał:

Cie

Płaciłeś kiedyś VAT przy takiej przesyłce? :-) Mi raz się zdarzyło - wartość towaru ~80zł -> VAT (stary 22%) = ~18zł + opłaca manipulacyjna Poczty i za zawracanie głowy UC chyba 15zł => w sumie 33zł. Przy 20zł wyjdzie jeszcze mniej korzystnie ;-)

mnie UC wezwał do zapłacenia cła w wysokości 3 pln za przesyłkę z USA.. 3 godziny w urzędzie celnym spędziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się pytanie czy te urzędy (inwestycja + pensje dla urzędników) to czy zarobią na samych siebie na tych groszowych cłach z Chin. Może się okazać, że polski podatnik będzie dokładał do utrzymania tych nowych posterunków celnych?

Edytowane przez Licho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2x https://pl.aliexpress.com/item/Oclean-Jeden-Akumulator-Automatyczne-Sonic-Elektryczne-Szczoteczki-Do-Z-b-w-Zestaw-Z-2-Brush-Heads/32933560200.html

W cenie, którą życzą sobie na alledrogo mam dwie sztuki + 4 końcówki + 2 uchwyty.

Taki mały prezent na gwiazdkę. :)

To jest mistrzostwo świata w naciąganiu:

https://allegro.pl/szczoteczka-soniczna-xiaomi-oclean-one-czarna-24h-i7209059263.html

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, adek101 napisał:

Masz już je u siebie? Jak z wykonaniem?

Może się skuszę :)

Idą...

Szukaj innej aukcji, bo na tej, do której podałem linka zdrożały.

Płaciłem po ~46$/szt.

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oclean One polecam zdecydowanie! Wykonanie pierwsza klasa. Nie mogę porównać do szczoteczek sonicznych innych firm, bo zanim kupiłem jakiegoś kolejnego Brauna czy Philipsa, to wcześniej się na nich w...łem i zacząłem szukać alternatywy. Braun to dno, wszystkie bez wyjątku psuły się tuż po gwarancji, najczęściej padała bateria, a jej wymiana to droga przez mękę. Nie wiem ile w domu ich zużyliśmy, ale pewnie z 10 szt. W Oclean bateria jest litowo-jonowa, czyli można ją doładowywać w każdym momencie, a ładowanie od 0 do 100% to jakieś 3-4 godziny. Obecnie używam miesiąc od naładowania (2x dziennie) i wciąż mam 65%! Jak ktoś lubi bajery, to łączność bluetooth z aplikacją na Androida (ta jest akurat kiepska, bo nie działa opcja statystyki), kilkadziesiąt trybów szczotkowania (a może i więcej) i głośnik który gada :D Dla mnie bomba! Nie wiem jak będzie z trwałością, bo użytkuję ją dopiero od 8 miesięcy. Ale nawet jak padnie, to i tak jest dużo tańsza od "wiodących" marek... a nie, przepraszam oni chyba nawet nie mają tak technicznie zaawansowanej szczoteczki :D W domu mamy jeszcze Soocas X3 i też jest fajna. Wada, to dużo dłuższy czas ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez przesady. Ja mam wiodącą markę dla dorosłych z BT, i osobne dla dzieci (zwykłe), trzeci rok bez problemu. A BT może ze trzy razy użyłem tylko żeby zmienić profil szczotkowania i wywaliłem apli z telefonu. Nie generalizujmy.
No chyba że jakoś drastycznie mało zęby myjemy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym OLX to różnie bywa, jedni bez problemu kupują  i robią  nawet przelew na konto przed kupnem a inni podchody zadawajac 10 pytań i więcej  aby ostatecznie zrezygnować z zakupu. Ja natomiast jak kupuje to zwracam uwagę  na to ile i co ma ktoś do sprzedania i w jakich cenach, czy przypadkiem nie za mocno obniżonych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów na OLX to wszystkie jak do tej pory udane. Ale to kwestia mojej ostrożności no i to, że wszystko odbierałem osobiście.

Co do sprzedaży to... masakra. W sumie sprzedałem kilka rzeczy na OLX ale 90% wiadomości to było coś w stylu "kupie za grosze"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...