Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa pytanka, SG2006XT

Jedno robił ktoś ostatnio wymianę amorów / lift? wylał mi się amor i muszę wymienić a najchętniej bym zrobił delikatny lift; poleci ktoś set / markę? (rozrzut 500zł za Denckermanna do kilka tysięcy)

 

Drugie, rusza mi się lusterko prawe; delikatnie, może 2cm, to się jakoś dokręca / reguluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Henryk82 napisał(a):

Kur zapiał , a kojarzycie jaka długość musi być bo tych c5w w ciul 

image.png.a6cb39f0ada5611a1474de48f7a5ffea.png

 

Sprawdziłem i dla potomnych info że C5W w foresterze  montowane najkrótsze 30 mm

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, AdaSch napisał(a):

a czy nie było w SG jakiegoś problemu z modułem świateł po wstawieniu LED?

Mam nadzieje że nie ma, teoretycznie by było coś nie tak z pozycyjnymi, które wymieniłem na LED jakiś rok temu. A jak będzie problem z tymi w kabinie to dodam rezystory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek SG 2004.
chce założyć jaśniejsze żarówki do jazdy w nocy i pytanie
algorytm google mówi, że tu wchodzą dwa osobne twory czyli  HB3 i H11.  Prawda to? 

W Forku 1999 jest jedna żarówka H4 która ma żarnik świateł mijania i dodatkowy do drogowych który tam się włączał.  Ufać więc tym algorytmom ? :)


ps -> szukałem tematu na forum, ale znalazłem jedynie dotyczący wymiany diod podświetlenia świateł przeciwmgłowych stąd piszę tu szybkie pytanie

Edytowane przez alcedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alcedo napisał(a):

Forek SG 2004.
chce założyć jaśniejsze żarówki do jazdy w nocy i pytanie
algorytm google mówi, że tu wchodzą dwa osobne twory czyli  HB3 i H11.  Prawda to? 

W Forku 1999 jest jedna żarówka H4 która ma żarnik świateł mijania i dodatkowy do drogowych który tam się włączał.  Ufać więc tym algorytmom ? :)


ps -> szukałem tematu na forum, ale znalazłem jedynie dotyczący wymiany diod podświetlenia świateł przeciwmgłowych stąd piszę tu szybkie pytanie

Mam SG 2004 XT i u mnie wchodzą zwykłe H4. Oczywiście nie mam ksenonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło. Dziękować.

@fiku nie moge CI wysłać PW więc napiszę tędy: czy możesz mi pożyczyć na 1 dzień tę instrukcję? widzę że jesteśmy z tego samego miasta.
Sprawdź pocztę

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zatankowałeś już gaz? Bo po homologacji oddają pustą butle. Jeszcze zobacz czy wsuwki przy elektrozaworze są podłączone (może to biegunowy elektrozawór - trzeba zamienić plus z minusem), może zrestartuj instalkę - nie mam więcej pomysłów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, conradek napisał(a):

Ale zatankowałeś już gaz? Bo po homologacji oddają pustą butle. Jeszcze zobacz czy wsuwki przy elektrozaworze są podłączone (może to biegunowy elektrozawór - trzeba zamienić plus z minusem), może zrestartuj instalkę - nie mam więcej pomysłów :)

problem tym większy, że wczoraj się nie przełączył, dzisiaj rano już nie było problemów.. więc kable są ok podpięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, markos007 napisał(a):

problem ogarnięty, wtyczki przy zbiorniku były luźne wciśnięte, dziękuje @jako  za szybką pomoc :) 

Nie chcę odbierać jako pierwszeństwa w udzieleniu pomocy, bo to jest spec od instalacji i elpidzi master, nie mniej myślę, że pisałem już o tym w czwartek :lol: pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, conradek napisał(a):

Nie chcę odbierać jako pierwszeństwa w udzieleniu pomocy, bo to jest spec od instalacji i elpidzi master, nie mniej myślę, że pisałem już o tym w czwartek :lol: pozdrówka

niestety problem leży gdzieś indziej bo wrócił, gamonie co zrobili homologacje zbiornika rozkładają ręce także zostałem z problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, markos007 napisał(a):

niestety problem leży gdzieś indziej bo wrócił, gamonie co zrobili homologacje zbiornika rozkładają ręce także zostałem z problemem

Niestety jestem na urlopie ale mogę zasugerować jedną rzecz. Jak pamiętam jest tam rozwiązanie którego ja nie stosuje czyli masa do elektrozaworu jest pobrana z wielozaworu. Możliwe że po ponownym montażu zbiornika jest za słaba. Tymczasowo możesz pociągnąć dodatkową, wracam w przyszłym tygodniu.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, conradek napisał(a):

Może @ewemarkam coś poradzi ;) kiedyś pisał o blokującym się elektrozaworze i jak to czyścić - tym przy reduktorze, może przy butli analogicznie jest ;)

Tak pisałem? Chyba o blokującym się trzpieniu w reduktorze. Generalnie musisz dziada rozebrać, wyczyścić i złożyć na nowym zestawie do regeneracji. A samo zasilanie cewek to najczęściej problem kiepskiego styku. Można jak pisze @jako masę podać z samego wielozaworu. Czasem pomaga stuknięcie w niego młotkiem. Ale uważać trzba bo mają kolanka zazwyczaj plastikowe. Nie mniej trzeba by zobaczyć jakie pojawią się ciśnienie gazu. I czy się pojawia.

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, markos007 napisał(a):

potrzebuje przedłużyć masę ze zbiornika lpg w kole zapasowym, znajdzie gdzieś w SG miejsce z tyłu w bagażniku do przykręcenia takiej masy?

Chyba były w tylnej belce bagażnika. A jak nie to podłącz choćby pod śrubę od kanapy. Wyjmiesz podłogę to na pewno coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Chyba były w tylnej belce bagażnika. A jak nie to podłącz choćby pod śrubę od kanapy. Wyjmiesz podłogę to na pewno coś znajdziesz.

niestety masa jest ok i odcina mi zasilanie przy zbiorniku po puszczeniu elektrozaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...