Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze przestało mnie to szczypać. Wiadomo co gryzie, gdzie gryzie i gdzie leczyć. Jak widzę SG z garbkiem na masce to mnie trafia. Dzisiaj zabrałem Żonie Legacy niby żeby zatankować, a bawiłem się autem jak dziecko. Pytałem ją kilka razy czy nie chce się zamienić za XC70 to odpowiedziała dyplomatycznie "Lucyną mi się jeździ najlepiej". Się baby dogadały. :yahoo:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem się podzielić "tajną" widzą która mnie kosztowała 200 pln - ale warto było

 

Jak wiadomo w foresterze SG można kupić nakładki aluminiowe na pedały, można również kupić pedał gazu z aluminiową nakładką montowany w foresterze Sports  US co uczyniłem ale elementem którego nie da się normalnie kupić to aluminiowy podstopnik.

 

Zauważyłem ze us ulotkach, nowe auta mają aluminiowe podstopniki, tak samo ma nowsze STI ale nadal podstopnik nie wystepuje jako osobny element, ponieważ jest on elementem wykładziny. Kupiłem wykładzinę z GT86 = BRZ (była od sti ale się zagapiłem) i zdemontowałem ten aluminiowy podstopnik i viola!

 

image.png.0b71d7efcfb10b6f73bd07c5ec1b7e8f.png

 

image.png.fa6e471b3cb89f7ab36f2d076a298301.png

 

image.png.a46f76d05beb7abda9458cb3843472e5.png

 

klipsy są zamówione

 

IMAG2438.thumb.jpg.21657957a53bf25a089fd10966ad7c09.jpg

 

i wkrótce na dole będzie wyglądać jak powinno - do kompletu brakowało mi tylko kompatybilnego podstopnika, zamienniki mnie nie interesują.

Edit: aby założyć górny klips trzeba wywiercić dodatkowy otwór w blasze podstopnika, jest przesunięty ok 8mm

f7feafdc1d4fd42206117f4adb16ff51.png

 

Edytowane przez AdaSch
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się spotkał i wie co to może być? 

 

Jadę dziś rano do pracy i przed jednym z zakrętów wpadł mi pedał sprzęgła, ALE sam wyszedł tylko wolniej, wrzucanie biegów działało normalnie... jadę dalej i tak z 3 km (czy ileś, nie daleko), pedał sprzęgła działał ale podnosił się powolutku, biegi działały... Po tym czasie wrzucanie biegów zaczęło być coraz cięższe i od czasu to czasu pedał już się nie podnosił, ale gdy "podważyłam" go palcami od spodu to odskakiwał (nie był luźny)... 

Po pracy jak wyszłam to to samo i w czasie jazdy finalnie doszliśmy do etapu, że biegów wrzucić się praktycznie nie da (trzeba albo w dobrym zakresie obrotów wrzucić albo siłowo - ale NIE zgrzytają)... Jak juz się wrzuci bieg i "podważy" nogą pedał sprzęgła to jedzie normalnie (sprzęgło nie ślizga)... 

 

Płyn w zbiorniczku jest, nie ubyło... przy odpaleniu na luzie i wciśnięciu sprzęgła poziom płynu się nie podnosi (wg manuala powinien się podnieść w momencie wciskania sprzęgła...) 

 

Mieliście kiedyś coś takiego? Jakieś pomysły?

 

Ja mam 3 teorie, na razie nie chce nic sugerować... (wolałabym, żeby szczególnie jedna z nich się nie potwierdziła :biglol: ) 

 

Forester SG 2.0 (125 KM) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu?

 pompka/ wysprzęglik w SG jest łatwo dostępny.

https://allegro.pl/produkt/subaru-forester-02-08-wysprzeglik-pompka-sprzegla-b90f662e-9571-47c5-a00d-d5e8b357aea2?bi_m=search_suggester&order=p

 

tani jak ...

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, artaa napisał:

Nie chodzi o cenę... 

Tylko pompka jest na wierzchu...

 

wysprzęglik... zakładam, że trzeba ściągać skrzynie jak przy innych autach... A to już więcej "zabawy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Proszę.

 

Dziękuję :)

 

bajka - można robić :biglol:

Czyli zajęcie na długi weekend mam tylko ogarnąć części (myślę, że u mnie czyszczenie może nie pomóc, bo wygląda na czyste) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabin napisał:

Czy ktoś się spotkał i wie co to może być? 

 

Jadę dziś rano do pracy i przed jednym z zakrętów wpadł mi pedał sprzęgła, ALE sam wyszedł tylko wolniej, wrzucanie biegów działało normalnie... jadę dalej i tak z 3 km (czy ileś, nie daleko), pedał sprzęgła działał ale podnosił się powolutku, biegi działały... Po tym czasie wrzucanie biegów zaczęło być coraz cięższe i od czasu to czasu pedał już się nie podnosił, ale gdy "podważyłam" go palcami od spodu to odskakiwał (nie był luźny)... 

Po pracy jak wyszłam to to samo i w czasie jazdy finalnie doszliśmy do etapu, że biegów wrzucić się praktycznie nie da (trzeba albo w dobrym zakresie obrotów wrzucić albo siłowo - ale NIE zgrzytają)... Jak juz się wrzuci bieg i "podważy" nogą pedał sprzęgła to jedzie normalnie (sprzęgło nie ślizga)... 

 

Płyn w zbiorniczku jest, nie ubyło... przy odpaleniu na luzie i wciśnięciu sprzęgła poziom płynu się nie podnosi (wg manuala powinien się podnieść w momencie wciskania sprzęgła...) 

 

Mieliście kiedyś coś takiego? Jakieś pomysły?

 

Ja mam 3 teorie, na razie nie chce nic sugerować... (wolałabym, żeby szczególnie jedna z nich się nie potwierdziła :biglol: ) 

 

Forester SG 2.0 (125 KM) 

Miałem podobnie że pedał nie wracał do górnej pozycji, w moim wypadku pomagała wymiana płynu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pininfarin01 napisał:

Miałem podobnie że pedał nie wracał do górnej pozycji, w moim wypadku pomagała wymiana płynu. 

To po tym i po temacie który wrzucił @Pan Dziedzic mam nadzieję że wystarczy gruntowne sprzątanie i zaslanie nowym płynem :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Nie wiem czy coś wniosę, ale jeśli będziesz dobierać się do skrzyni to warto jeszcze rzucić okiem na łapę sprzęgła. :)

Wychodzi na to że skrzyni nie muszę rozbierać ;) bardzo mnie to cieszy i oby tak zostało, ale zobaczymy bo dopiero dziś po pracy/jutro będę to robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gabin napisał:

Wychodzi na to że skrzyni nie muszę rozbierać ;) bardzo mnie to cieszy i oby tak zostało, ale zobaczymy bo dopiero dziś po pracy/jutro będę to robić :)

Wyrobisz się do niedzieli? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś kiedyś z tego typu reparaturki? Coraz bardziej ruda mi chrupie przy wlewie i chyba z czegoś takiego będę musiał skorzystać.

https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-sg-02-08-reperaturka-blotnika-praw-8573355581

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

Korzystał ktoś kiedyś z tego typu reparaturki? Coraz bardziej ruda mi chrupie przy wlewie i chyba z czegoś takiego będę musiał skorzystać.

https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-sg-02-08-reperaturka-blotnika-praw-8573355581

Jeśli to Polcar (jak mówi naklejka na zdjęciu) to w 2018 r. kupowałem. Potrzebowałem tylko tą część z przetłoczeniami i z tego co pamiętam blachmistrz miał z tym trochę gimnastyki.. nie zgrywały się te przetłoczenia z tym na aucie o ponad 1cm.A75F4FB8-3A72-4A9A-86DC-F095C24BF936.jpeg.8d944ff3ef35c61a2101b67e94d19ed6.jpeg

Przy dolnej listwie. F2B6CA0F-914D-4CB2-AB54-C2CF03E97446.thumb.jpeg.acebabbde5987d47ed70c884077816ee.jpeg

Edytowane przez Kuk
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuk napisał:

Jeśli to Polcar (jak mówi naklejka na zdjęciu) to w 2018 r. kupowałem. Potrzebowałem tylko tą część z przetłoczeniami i z tego co pamiętam blachmistrz miał z tym trochę gimnastyki.. nie zgrywały się te przetłoczenia z tym na aucie o ponad 1cm.

potwierdzam, dramat ale nie tylko do subaru. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem pompy sprzęgła/wysprzeglika... 

 

Zrobione i niby jest lepiej, ale... Jak odpowietrzyć ten uklad? 

 

Odpowietrznik jest, odpowietrzanie tak jak hamulce nie bardzo się sprawdza... tzn podpompowal się, mniej więcej wchodzi do połowy ale przy odpowietrzaniu leci płyn jakby był odpowietrzony... mimo to pedał nie wraca sam... 

 

Jest jakiś inny sposób na odpowietrzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gabin napisał:

Wracam z tematem pompy sprzęgła/wysprzeglika... 

 

Zrobione i niby jest lepiej, ale... Jak odpowietrzyć ten uklad? 

 

Odpowietrznik jest, odpowietrzanie tak jak hamulce nie bardzo się sprawdza... tzn podpompowal się, mniej więcej wchodzi do połowy ale przy odpowietrzaniu leci płyn jakby był odpowietrzony... mimo to pedał nie wraca sam... 

 

Jest jakiś inny sposób na odpowietrzanie?

Układ odpowietrza się od wysprzeglika, żadne pompowanie pedałem. Strzykawka (z płynem) plus kawałek wężyka (podpinamy tam gdzie jest odpowietrznik) i obserwujemy co dzieje się w zbiorniczku (tu przydaje się druga strzykawka bo nadmiar trzeba odessać). Ja tak robię i działa, może są jeszcze inne sposoby równie dobre lub nawet lepsze. 

Edytowane przez pininfarin01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...