Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

Oj zwali z nóg ;)

O dziwo nawet nie jest tak źle :upside-down-face_1f643-small:

 

Ale zamiennik 4 razy tańszy :biglol: cóż może kiedyś się na ori wymieni :biglol:

 

Także w piątek i weekend operacja "wyjąć prowadnice" :biglol: zobaczymy, czy zechcą współpracować :biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, artaa napisał:

Zanim je zamontujesz zmierz suwmiarka wymiary nowych i starych, bywają niespodzianki wymiarowe...

Dzięki za wskazówkę :)

 

Najpierw jeszcze trzeba wyjac stare :biglol: tego wyzwania się troszkę obawiam :P Ale kto da radę jak nie ja... :biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gabin napisał:

Dzięki za wskazówkę :)

 

Najpierw jeszcze trzeba wyjac stare :biglol: tego wyzwania się troszkę obawiam :P Ale kto da radę jak nie ja... :biglol:

Na zasadzie starego poradnika: nic na siłę ,  jak nie idzie mlotkiem 0.5 kg to weź  młotek  2 kg :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ipsx82 napisał:

Na zasadzie starego poradnika: nic na siłę ,  jak nie idzie mlotkiem 0.5 kg to weź  młotek  2 kg :biglol:

Toż to już pisałam... 

Wersja "nic na siłę, idź weź większy młotek" nie działa :biglol:

Przynajmniej nie na aucie z tymi co się mieszczą... Ale jutro jarzma się ewakuują z tarcz więc może na stole ten argument zadziała :biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mam do Was ogromną prośbę o odpowiedź na kilka pytań. Forek XT 2018 Sport wersja EU.

1. Czy da się zaprogramować automatyczne zamykanie/otwieranie lusterek po naciśnięciu klawisza zamknij/otwórz na pilocie?

2. Skąd znaleźć Polską instrukcję do 2018 FXT SJ? Mógłby ktoś dobry podrzucić linka :)

3. Jak się programuje pamięć fotela?

4. Po przyjściu SMSa od znajomego  radio gadało biOłdżi na słowo Bóg. Jest jakoś możliwie dogranie języka polskiego dla lektora? 

5. Jest możliwa komunikacja Galaxy s9plus z Mirrorlinkiem w samochodzie i odpalenie Google Maps na głównym ekranie?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, boguszto napisał:

Hej!

Czy siedzisko fotela pasażera da radę podmienić na siedzisko kierowcy? :)

Pozdro

siedzisko.jpg

Ja zamianialem przy SFie, tam jest różnica lewa/prawa strona (inaczej wyprofilowane,ale da się z tym żyć), przy SG nie ma chyba różnicy w wyprofilowaniu siedziska więc będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Jak ściągnąć to kółko, żeby go nie uszkodzić?IMG_20220307_194031.thumb.jpg.9f9c98adca30a97a59905086d8ca08df.jpg

Jest taka zawleczka "U" , która wchodzi na na trzpień metalowy przez plastik tego kółka. Odchyl trochę gąbkę siedziska i jakimiś cienkimi szczypcami wyciągnij zawleczkę:D 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yaroz napisał:

Jest taka zawleczka "U" , która wchodzi na na trzpień metalowy przez plastik tego kółka. Odchyl trochę gąbkę siedziska i jakimiś cienkimi szczypcami wyciągnij zawleczkę:D 

To już mam załatwione :) teraz następny temat. Chyba będę potrzebował drugą matę grzewczą siedziska, bo u mnie porwało kabelki przy termistorach i nie działa szybkie grzanie:( chyba, żeby szło dostać takie o

IMG_20220308_155048.thumb.jpg.e71e8ad0b6d74eec72b4dd13791e6eef.jpg

 

IMG_20220308_155107.thumb.jpg.165c06c8c4aebba48f7fd81bf6dd5a91.jpg

 

IMG_20220308_155112.thumb.jpg.899d7deb0bf0db7b9d3df5179af9240f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba mam pecha , chce kupić klocki hamulcowe bo coś mi hałasuje podczas hamowania i jak zwykle dwie wersje  tych klocków dostępne. Obawiam się że bez demontażu koła i zacisku nie ogarnę który typ potrzebny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2022 o 17:34, Kiwi 4ester napisał:

To już mam załatwione :) teraz następny temat. Chyba będę potrzebował drugą matę grzewczą siedziska, bo u mnie porwało kabelki przy termistorach i nie działa szybkie grzanie:( chyba, żeby szło dostać takie o

IMG_20220308_155048.thumb.jpg.e71e8ad0b6d74eec72b4dd13791e6eef.jpg

 

IMG_20220308_155107.thumb.jpg.165c06c8c4aebba48f7fd81bf6dd5a91.jpg

 

IMG_20220308_155112.thumb.jpg.899d7deb0bf0db7b9d3df5179af9240f.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2022 o 17:34, Kiwi 4ester napisał:

To już mam załatwione :) teraz następny temat. Chyba będę potrzebował drugą matę grzewczą siedziska, bo u mnie porwało kabelki przy termistorach i nie działa szybkie grzanie:( chyba, żeby szło dostać takie o

IMG_20220308_155048.thumb.jpg.e71e8ad0b6d74eec72b4dd13791e6eef.jpg

 

IMG_20220308_155107.thumb.jpg.165c06c8c4aebba48f7fd81bf6dd5a91.jpg

 

IMG_20220308_155112.thumb.jpg.899d7deb0bf0db7b9d3df5179af9240f.jpg

znalazłem taki link z ruskiej strony (w obecnej sytuacji może to niewłaściwe ale jest jeszcze przedwojenny)

https://www.drive2.ru/l/574112471418142754/

Na końcu jest pokazane jak można samemu naprawić zerwane kabelki.

Edytowane przez braun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, braun napisał:

znalazłem taki link z ruskiej strony (w obecnej sytuacji może to niewłaściwe ale jest jeszcze przedwojenny)

https://www.drive2.ru/l/574112471418142754/

Na końcu jest pokazane jak można samemu naprawić zerwane kabelki.

Idę w taki temat :)

IMG_20220309_175928.thumb.jpg.ae48e513a8e3316b2916ff09cf6232ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2022 o 19:36, Kiwi 4ester napisał:

Najlepiej by było 56,1, ale tak jak się rozglądam to trochę kiepsko jest :unsure:

http://gitcar.pl/p/130/566/dystanse-10mm-5x100-56-5x100-10mm-przelotowe-dystanse.html

Najcieńsze jakie znalazłem z pierścieniem centrującym. I trzeba szpilki dać dłuższe. Mi akurat 10 pasowały na koła zimowe. 

Zapytaj ich bo robią na zamówienie, jakie są w stanie wykonać minimalne grubosci żeby był pierścień. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ipsx82 napisał:

Ja to chyba mam pecha , chce kupić klocki hamulcowe bo coś mi hałasuje podczas hamowania i jak zwykle dwie wersje  tych klocków dostępne. Obawiam się że bez demontażu koła i zacisku nie ogarnę który typ potrzebny ?

Po numerze VIN powinni bez problemu rozkodować które :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Forysiem :cry:

 

Był wczoraj na regulacji luzów zaworowych, odebrany wieczorem (więc kontaktu z mechanikiem nie było, będzie dopiero jak podjadę zapłacić w przyszłym tygodniu, uprzedzę, że po odbiorze prywatnego tel też nie odbierał) 

 

Odpalił pięknie, chwilę postał, zagrzał się ruszyłam, był nagrzany, wciskam gaz i problem... 

Między 2 a 3 tys obr (różnie się zaczyna) - wciskam gaz, a ten nic... zbiera się jakby miał silnik zmieniony na silnik z malucha :o do tego zaczęło mi coś śmierdzieć... 

Zjeżdżam na pierwszą stację, patrzę - ok, coś tam delikatnie jest oleju na pokrywie, czyli wypali się i śmierdzieć nie będzie (faktycznie przestało), 

 

Ale problem został... wciskam gaz do 2/3 tys obr idzie, a potem jakby odcina... :o

Do domu z serwisu jakieś 20 km... Na ostatniej prostej już w miarę szedł... 

 

Dziś rano odpalił pięknie i teraz tylko czasem go to złapie...

 

Problem pojawia się na LPG, na benzynie idzie pięknie. 

 

Komputer żadnych błędów nie pokazuje, parametry w normie (jak ma ma ten problem to kąt otwarcia przepustnicy też "stoi w miejscu" i potem nagle wskakuje na większy % - to mówię z obserwacji z jazdy z obd). 

 

Jakieś pomysły co to może być? Ceny takie, że jazda na benzynie nie zachęca, zwłaszcza w tej liczbie km :biglol: a z mechanikiem kontakt raczej najwcześniej w poniedziałek.... 

 

P.S. filtry LPG, itp na pewno są ok bo były robione jakieś... z 8 tys km temu (z czego 6 jest u mnie), nie tankowałam, więc gaz jest ten sam na którym pojechał do mechanika i takich problemów nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gabin napisał:

Mam problem z Forysiem :cry:

 

Był wczoraj na regulacji luzów zaworowych, odebrany wieczorem (więc kontaktu z mechanikiem nie było, będzie dopiero jak podjadę zapłacić w przyszłym tygodniu, uprzedzę, że po odbiorze prywatnego tel też nie odbierał) 

 

Odpalił pięknie, chwilę postał, zagrzał się ruszyłam, był nagrzany, wciskam gaz i problem... 

Między 2 a 3 tys obr (różnie się zaczyna) - wciskam gaz, a ten nic... zbiera się jakby miał silnik zmieniony na silnik z malucha :o do tego zaczęło mi coś śmierdzieć... 

Zjeżdżam na pierwszą stację, patrzę - ok, coś tam delikatnie jest oleju na pokrywie, czyli wypali się i śmierdzieć nie będzie (faktycznie przestało), 

 

Ale problem został... wciskam gaz do 2/3 tys obr idzie, a potem jakby odcina... :o

Do domu z serwisu jakieś 20 km... Na ostatniej prostej już w miarę szedł... 

 

Dziś rano odpalił pięknie i teraz tylko czasem go to złapie...

 

Problem pojawia się na LPG, na benzynie idzie pięknie. 

 

Komputer żadnych błędów nie pokazuje, parametry w normie (jak ma ma ten problem to kąt otwarcia przepustnicy też "stoi w miejscu" i potem nagle wskakuje na większy % - to mówię z obserwacji z jazdy z obd). 

 

Jakieś pomysły co to może być? Ceny takie, że jazda na benzynie nie zachęca, zwłaszcza w tej liczbie km :biglol: a z mechanikiem kontakt raczej najwcześniej w poniedziałek.... 

 

P.S. filtry LPG, itp na pewno są ok bo były robione jakieś... z 8 tys km temu (z czego 6 jest u mnie), nie tankowałam, więc gaz jest ten sam na którym pojechał do mechanika i takich problemów nie było...

Niemniej jeżeli na benzynie jest ok, a na gazie nie, to korekty do sprawdzenia. Przypomnij jaką masz tam instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

Niemniej jeżeli na benzynie jest ok, a na gazie nie, to korekty do sprawdzenia. Przypomnij jaką masz tam instalacje?

JTG

Fabryczny gaz :)

 

Tak się nie działo więc jest to niepokojące...

Edytowane przez Gabin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gabin napisał:

JTG

Fabryczny gaz :)

 

Tak się nie działo więc jest to niepokojące...

Aaaaa no tak. To raz jeszcze zaproponuje (wiem, że jtg jest od nowości) zamontować coś nowego, bardziej przystosowanego do polskich realiów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...