Skocz do zawartości

Dodatkowe wskaźniki


Wesoly

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Grypa jelitowa nie może być przewlekła bo jest chorobą wirusową i trwa podobnie jak katar ok.7 dni.Jeśli u Ciebie trwa to dłużej to nie jest to grypa jelitowa (tak dla ścisłości :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o temat przewodni czyli wskaźniki to po co właściwie służy sterownik do wskaźników będący często w ofercie lepszych firm typu Apexi,Greddy itp.? Jaka jest różnica pomiędzy zamontowaniem dodatkowych zegarów z czujnikami,a dodatkowych zegarów z czujnikami i centralnym sterownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. otwieram topik i od razu polecialem na strone defi szukac wskaznika "grypy jelitowej" ale ze zblizonych znalazlem jedynie EGT :)

http://www.rx7store.net/category_s/222.htm

 

BTW - czy ktos montowal Defi 60mm do GT? czy wyglada to jakos racjonalnie i czy da sie "budke suflera" dopasowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy zamontowaniem dodatkowych zegarów z czujnikami,a dodatkowych zegarów z czujnikami i centralnym sterownikiem?

_________________

przy zegarach mechanicznych (bez centralki) nie mozesz nagrywac przebiegu ruchu wskazowek od czujnikow, nie pokaze ci jaka byla wartosc szczytowa, nie ustawisz sobie alarmu gdy np boost przekroczy bezp wartosci. po to glownie jest centralka. poza tym przy elektronicznych wskaznikach z centralkami (apexi , defi) kazdy wskaznik jest podlaczony do drugiego i dopiero z ostatniego idzie polaczeenie do centralki a z centralki ida dopiero czujniki do silnika(wszysko jest poukladane i nie puszczasz wiazki od kazdego wskaznika "pod maske" )elektroniczne pokazuja ci peak, warning i mozesz sobie nagrrac przebieg podczas upalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - czy ktos montowal Defi 60mm do GT? czy wyglada to jakos racjonalnie i czy da sie "budke suflera" dopasowac?

z zamontowaniem nie ma problemow. budka defi'ego kosztuje ok 750 pln, sa "defi style" w rozsadnych cenach na ebay.com i tez daja rade. dla mnie najlepszym (najczytelniejszym) rozwiazaniem bylo kupienie 3 kubeczkow 60mm i przymocowanie ich pod odpowiednim katem do deski rozdz. wyglada tez niezle(budka zbyt odznacza sie od reszty deski)-razi w moje poczucie estetyki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zegarach mechanicznych (bez centralki) nie mozesz nagrywac przebiegu ruchu wskazowek od czujnikow, nie pokaze ci jaka byla wartosc szczytowa, nie ustawisz sobie alarmu gdy np boost przekroczy bezp wartosci. po to glownie jest centralka. poza tym przy

 

Kompletnie Ci się pozajączkowało, zegary mechaniczne to takie, w których czynnik mierzony (powietrze, ciecz) doprowadzasz do samego zegara i tam przekłada się on (bez pośrednictwa elektroniki) na ruch wskazówki. W zegarach elektronicznych np. powietrze trafia na małą kostkę - czujnik elektryczny, który konwertuje ciśnienie na rezystancję a sam zegar, odpowiednio skalibrowany, już w kurniku podaje odczyt. Specjalną wersją zegarów elektronicznych jest to o czym Ty mówisz, a więc modele z centralką i dodatkowymi funkcjami (pamięcią, alarmem, fontanną itp). Co nie znaczy, że wszystkie inne są mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedzialem ze wszytkie be z centralki sa mechaniczne :shock: (greddy robi eletroniczne z alarmem bez centralki). wyjasnilem w najprostszy sposob jaka jest roznica miedzy tymi z centralka a tymi bez( bez szczegolnego zaglebiania sie w techike odczytu informacji poprzez czujniki).

elektroniczne (z centralka-zapomnialem dopisac) pokazuja ci peak(elektroniczne bez centralki tez), warning i mozesz sobie nagrrac przebieg podczas upalania
.

chodzilo mi o roznice a nie o sposob przekazywania danych z odzczytu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Proste pytanie - gdzie zamontować czujnik temp.oleju? W miejsce seryjnego - gdzie on jest?

 

1) wiercisz miske i montujesz czujnik

lub

2) kupujesz specjalna podkładke pod filtr oleju i tam bezinwazyjnie wkrecasz czujnik

(mam nawet taka, kupiłem do siebie po czym zapomnialem wziac na montaz do wawy....oddam za grosze - firmy greedy)

lub

3) nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba nic kupować, nic wiercić w misce. wykręcasz w lewej głowicy (od tyłu sam.) taka zaslepke, wkrecasz czujnik i tyle :razz: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba nic kupować, nic wiercić w misce. wykręcasz w lewej głowicy (od tyłu sam.) taka zaslepke, wkrecasz czujnik i tyle

 

Calkiem możliwe, tak mi w serwisie powiedzili podczas montazu defi (co realnie zrobili tego nie wiem).

 

obniży filtr oleju, znacznie. Tym samym narazi go na uszkodzenie, a przy płycie się nie zmieści.

 

Tego niestety tez nie wiem, bo podkladki nie dowiozlem i nie było mozliwosci sprawdzic. Sama podkładka gruba nie jest....z 3 cm? (nie mam teraz do niej dostepu).

 

Anyway jak ktos chce to moge oddac i sobie przymierzy - moze mu przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) kupujesz specjalna podkładke pod filtr oleju i tam bezinwazyjnie wkrecasz czujnik

obniży filtr oleju, znacznie. Tym samym narazi go na uszkodzenie, a przy płycie się nie zmieści.

 

Na pewno nie obnizy na tyle.

 

 

Z grubszą podkładka z temostatem do chłodnicy oleju jest jeszcze kupa miejsca do płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręcasz w lewej głowicy (od tyłu sam.) taka zaslepke, wkrecasz czujnik i tyle

W którym dokładnie miejscu jest ta zaślepka? Jak ona wygląda? Ciasno tam i ciemno :mad: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzewajac troche watek - jakie sa poprawne (bezpieczne wartosci) dla auta (w tym wypadku STI) - dla EGT i temp Oleju a przy okazji ile wam laduje max w serii STI MY06?

no i przy okazji co po zmapowaniu auta (bezpiecznym), ew. wymianie pompy paliwa, dolozeniu chlodnicy itd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowy korek, ma wnękę na klucz ampulowy.

 

Ok,znalazłem tą zaślepkę :mrgreen: i teraz mam kilka pytań:

1) Co właściwie zaślepia ta zaślepka? Czy jak ją wykręcę to będzie wyciekał olej?

2) Czy jak wkręcaliście czujnik temperatury w ten otwór to uszczelniacie gwint np.taśmą teflonową czy może miedzianą uszczelką czy wogóle nie trzeba uszczelniać?

3) Gdzie najlepiej montuje się i w jaki sposób czujnik temperatury EGT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...