Skocz do zawartości

pozostawienie auta na pare miesiecy


remek

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu wyjezdzam na 3-4 miesiace do cieplego i mam dylemat czy dac komus kluczyki do auta, coby co 2-3 tygodnie auto przejechalo te pare km czy lepiej nie ruszac. Troche sie boje, ze nawet zaufana osoba nie oprze sie malemu upalanku na sliskim.

Auto bedzie stalo, albo w zakladzie w ogrzewanej hali, albo w garazu (chyba bez ogrzewania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak dla mnie to bym wolał żeby go ktoś nawet upalał niż żeby miał stać.Kiedyś na parkingu zaczepiła mnie sąsiadka żeby jej pomóc odpalić auto przyniosła akumulator z domu naładowany założyłem go do auta i skończyło się na tym że zdechł,wiec myślę na linkę albo pych bo kobieta nawet akumulatora nie potrafiła naładować i tu mnie ujęła autko ani drgnie - jak by je ktoś przyspawał więc pytam a kiedy ona ostatnio jezdziła?okazało się iż 3 miesiące temu a było to w końcu zimy...epizod laweta warsztat 700zl w błoto...było to tico teraz się zastanawiam jak by to finansowo wyszło w subi :?: o zgrozo :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu wyjezdzam na 3-4 miesiace do cieplego i mam dylemat czy dac komus kluczyki do auta, coby co 2-3 tygodnie auto przejechalo te pare km czy lepiej nie ruszac. Troche sie boje, ze nawet zaufana osoba nie oprze sie malemu upalanku na sliskim.

Auto bedzie stalo, albo w zakladzie w ogrzewanej hali, albo w garazu (chyba bez ogrzewania).

 

remek zaopiekowac Ci sie autkiem? :mrgreen: Chetnie poglaszzce czasem zielona zabke :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrocku na pewnym parkingu stoi Forester S-Turbo rocznik 2000 ,auto ma 26000 km udokumentowanego przebiegu.Wlasciciel nim prawie nie jezdzi, auto co jakis czas jest przestawiane i robi rundke wokol parkingu wiec jak widac trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sugerując, opiszę prawdziwą historię: samochód (Ibiza 1,9D) stał w garażu NIEODPALANY przez 4 lata (słownie cztery lata). Po wstawieniu nowego akumulatora auto odpaliło od kopa i bez żadnych napraw zaczęło być eksploatowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remek zaopiekowac Ci sie autkiem? :mrgreen: Chetnie poglaszzce czasem zielona zabke :mrgreen:

Niech zgadne, rosciszow-walim? :mrgreen:

Teściowa też się niech rozerwie i popchnie raz w tygodniu kilkaset metrów

Tesciowej formalnie sie nie dorobilem, szczesciarz jestem

 

Kiedys juz wlasnie auto stalo 2 miesiace i pozniej 2-3 tygodnie dymilo jak glupie, strasznie to bylo wkurzajace na szczescie przeszlo.

Wyglada na to, ze lepiej dac komus kluczyki. Tylko dlaczego pewnie to bedzie moj szef (starszy gosciu), ktory tylko czeka az wyjdzie Q7 4.2l 4xx konne, bo mu 350 za malo :twisted: To znaczy subarynka mu natluklem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto niczym psa trzeba czasem na spaziergang wyprowadzic.

 

Ostanio odpalilem rajdowke po 4 miesiacach :-(, to po 3 dniach alternator sie skonczyl, ogranicznik drzwi sie zacial, o tylnych heblach lepiej nie wspominac, do tego rudy sie rozprzestrzenia i w ogole...

Niby to CCS tylko, ale potwierdza regule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanosi sie na to ze podobny problem bedzie mnie niedlugo czekal

tez wychodze z zalozenia ze jak stoi nieuzywane to bardzo sie niszczy

tylko ze ja na nieco dluzej wiec rozwiazanie tez widze tylko jedno to najbardziej radykalne :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarioF,

Sprzedajesz?

to chyba bedzie jedyne wyjscie :neutral:

 

MarioF, rozważ wynajem długoterminowy ;-)

zastanawialem sie nad odsprzedaza bankowi bo kolega chcial w leasing :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Olej wymieniam co 6-7k i wlasnie teraz wypada, zalac nowym czy zostawic ten

wlasnie jak lepiej bo tez mnie to zaciekawilo :???:

 

MarioF, wynajmij komus z forumowiczów pod warunkiem ze będzie o nią dbał i naprawiał :)

troche za daleko zeby czasem wpasc i sprawdzic czy dobrze sie ma i czy ten ktos naprawde o nia dba :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...