Skocz do zawartości

Pęknięta szyba: wymiana czy naprawa? [foto]


svavo

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście. I utwardzany UV. Ale kolor szyby i kolor kleju, z reguły są deczko inne.

P.S. Koniec "wąsa" tylko zalany klejem, pęknie. Nawiercanie otworów (rzędu 1 mm) ma na celu odprężenie szkła. Prawidłowa naprawa wymaga tego. Taka specyfika szkła.

oczywiście nawiercony i zalany, tylko tak małego śladu nie widać. bardziej widać odpryski użytkowe na szybie od żwiru kamyczkow. jak wymylem stara szybę to dziurek od żwiru i kamieni miałem niczym gwiazdy na niebie

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ale spójrz na mojego posta sprzed kilku... Szyba po mocnym uderzeniu nie pękła w miejscu uderzenia (butelka po piwie zielona), ale pękła w miejscu naprawy. Dziura pierwotna była w górnej części po stronie pasażera, a "rozpadła" się po uderzeniu w lewy dół kierowcy. Rozpadła się tam, gdzie siedzi pasażer. Dalej, z uporem maniaka, twierdzę, że szyba po naprawie może mieć 60 - 80 % wytrzymałości nowej szyby, ale nigdy nie przewidzisz co Cię spotka na drodze.

Edytowane przez mz56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dalej, z uporem maniaka, twierdzę, że szyba po naprawie może mieć 60 - 80 % wytrzymałości nowej szyby, ale nigdy nie przewidzisz co Cię spotka na drodze.
 

 

No raczej :) Naprawa chociażby nie wiadomo jak dobra nie przywróci magicznie oryginalnej struktury szkła, ma na celu tylko zniwelowanie optyczne uszkodzenia. Po prostu uszkodzenia nie będzie widać, ale nadal tam będzie :D

 

Dlatego ja bym wolał wymienić szybę na nową, same plusy. A jak ktoś by się czepiał przy sprzedaży że szyba wymieniana to z chęcią bym go wyśmiał i spławił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy szyby, wymiana szyby wymaga udziału własnego (ale nie tracę zniżek). Na razie ma przetrwać zimę, a potem zobaczymy. W sumie to i tak prowizorka, które, jak wiadomo, trwają najdłużej. W ASO mi odradzili wymianę szyby teraz, bo o tym czasie latające kamienie to codzienność. Po oczyszczeniu szyby odnalazłem jeszcze 2 inne odpryski. Jak się trafi kolejny, to się wymieni. Szkło ma to do siebie, że się tłucze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jeszcze naszła mnie refleksja. Nie byłem jeszcze u fachowca, bo... w piątek nie było u niego prądu :D. W każdym razie, zastanawiam się jeszcze czy nie miałem czasem opcji naprawy/wymiany szyby w ASO? Wątpliwa sprawa, bo przy moim pakiecie to miały być zamienniki, ale z szybą może być inaczej? Nie chciałbym stracić okazji. Jakby była ori, to brałbym bez zastanowienia. Bo w końcu nie wiemy jak jest z zamiennikiem - może to dokładnie to samo bez logo, ale może i nie koniecznie. Naprawa to jednak druciarstwo, którego unikam i raczej wątpię w dobry efekt naprawy. Niby sprawa ze szpecem jest już nagrana, ale tyrknę jeszcze do Link4 i upewnię się jak to jest z ASO. Chyba, że ktoś z Was wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym po każdym uderzeniu kamieniem musiał wymieniać szybę, to nie zarobiłbym na ubezpieczenie. Naprawa szyby pozwala zaoszczędzić kosztów niepotrzebnej wymiany, zwłaszcza, jak jest to nieznaczne uszkodzenie w obszarze, gdzie to nie przeszkadza w widoczności. Druciarstwo to jest kołkowanie opony w Porsche. Jeśli cała szyba jest dobra, nieporysowana, to naprawa się opłaca, przynajmniej można wymianę szyby odłożyć na później i spokojnie pojeździć aż do poważniejszego uszkodzenia. Uzupełnienie ubytku jest prawie niewidoczne, co najwyżej tyle, ile rozbita na szybie mucha. 

 

Wymiana szyby - oryginalna vs zamiennik: zamiennik zamiennikowi nie równy. W Renault miałem szybę dźwiękochłonną, atermiczną i ze specjalnym filtrem - tu bym byle jakiego zamiennika nie wstawił - ponieważ chciałbym mieć te same parametry. Szyba miała znaczek REnault, ale była produkcji Valeo czy jakoś tak. Wystarczyło znaleźć identyczną i tyle. 

 

Szyba nie jeździ, szyba nie hamuje, szyba chroni przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi oraz usztywnia nadwozie. Ma być nieuszkodzona, czysta i zapewniać dobrą widoczność. 

 

@svavo, jeśli ubezpieczyciel pokryje wymianę szyby z polisy - wymień, jeśli ma być naprawiona, bo wymiana nie jest konieczna, to daj ją naprawić. Nienaprawiona szyba jest gorsza i bardziej niebezpieczna jak naprawiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z rana u fachowca od szkiełek. Według niego uszkodzenie spokojnie do naprawy, ale ogólna kondycja szyby jednak nie jest tak dobra jak ja to widziałem :/. Tu i ówdzie małe odpryski, drobne ryski. Na pewno polepszy się widoczność w słońcu i nocą. W przyszłym tygodniu wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nowe szkło, to nowe szkło. Niestety kamienie, bród, piasek itp. nie są obojętne na szybę. Teraz będziesz miał super widoczność. Ile taka przyjemność kosztuje?

Z ubezpieczeniem 0pln ;). Tam, gdzie robię, naprawa 80pln, nowa szyba z wymianą 400pln. Dotyczy Imprezy MY04, czyli bez czujników, podgrzewania i innych bajerów.

 

 

 

Mnie pęknięcie spadło jak manna z nieba, kiedyś porysowałem ja trochę przy oczyszczaniu z lodu, chciałem polerować ale odradzali, no to się zdarzyło pęknięcie

Farciarz ;).

Teraz to dopiero będzie trzeba dmuchać i chuchać, żeby nówki nie porysować :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dopadł i mojego forka kamyk (ciekawe czy sam go wykrakałem czytając ten temat?), mała gwiazdka tuż pod lewą wycieraczką, ale potem obserwowałem ładne linijne pęknięcie, które niespiesznie "wędrowało" ku górze. Obecnie ma długość ok. 15 cm - zaraz po "urazie" miało tylko ok. 5cm. Szyba do wymiany, szkoda zgłoszona do TU zobaczymy jak to będzie. Z jednej strony boję się, że podczas wymiany ktoś coś uszkodzi (np. spinki), zabrudzi itp., ale z drugiej strony to po 9 latach będzie w forku nowiuteńka  szybka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dopadł i mojego forka kamyk (ciekawe czy sam go wykrakałem czytając ten temat?), mała gwiazdka tuż pod lewą wycieraczką, ale potem obserwowałem ładne linijne pęknięcie, które niespiesznie "wędrowało" ku górze. Obecnie ma długość ok. 15 cm - zaraz po "urazie" miało tylko ok. 5cm. Szyba do wymiany, szkoda zgłoszona do TU zobaczymy jak to będzie. Z jednej strony boję się, że podczas wymiany ktoś coś uszkodzi (np. spinki), zabrudzi itp., ale z drugiej strony to po 9 latach będzie w forku nowiuteńka  szybka :)

Witaj w klubie... Mam nadzieję, że czytających wątek nie spotka klątwa... ;).

Sam zastanawiam się, czy wymiana obejdzie się bez niespodzianek i jak będzie sprawować się szyba... Za 3 dni dam znać jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na moje coroczne doświadczenie, czuję się członkiem tego elitarnego klubu ;)

Najdziwniejsze jest to, że to w Austrii sypie się żwirem na bocznych drogach, a kamienie tłuką mi szyby w Czechach i Polsce na autostradach :)

 

 

---------

Błędy w pisowni sponsoruje

iPhone + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie "walczę" z PZU - okazało się, że zlecenie na wymianę w serwisie przyszło ale TU wskazało, że ma to być jakaś szyba benson lub coś takiego... podobno chińszczyzna. Oczywiście nie zgodziłem się, bo chcę aby to był  Pilkington lub  Sekurit   - sprawa się rozwija, niestety rozmowy z ludźmi z PZU podnoszą ciśnienie ... Zobaczymy jak to się wszystko skończy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie "walczę" z PZU - okazało się, że zlecenie na wymianę w serwisie przyszło ale TU wskazało, że ma to być jakaś szyba benson lub coś takiego... podobno chińszczyzna. Oczywiście nie zgodziłem się, bo chcę aby to był Pilkington lub Sekurit - sprawa się rozwija, niestety rozmowy z ludźmi z PZU podnoszą ciśnienie ... Zobaczymy jak to się wszystko skończy !

jezeli robisz z AC to wszystko zalezy od wariantu ubezpieczenia jaki posiadasz, jak nie masz serwisowego na oem czesciach to nie wywalczysz i bedziesz musial doplacic-temat przerabialem na swoim civicu i tez w pzu 2krotnie. Mialem serwisowy ( drozszy ) szybka pekla zamontowli oem pzu grzecznie zaplacilo, w nastepnym roku chcialem zaoszczedzic, wykupilem wariant zwyczajny,szybka pekla zamontowali pikiongtona bo byl najtansza opcja znaleziona przez ASO... Tak to jest z tymi ubezpieczeniami dlatego nie warto lakomic sie na podstawowe tanie ubezpieczenie AC bo za kase ktora dostaniesz nie naprawisz auta na porzadnych czesciach.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem (mam) ubezpieczenie auto-szyba pzu. Nie udało mi się nic załatwić z pzu, które nie dość, że wskazało szybę (chińską) do wymiany to jeszcze zakład, gdzie to mam zrobić! Jednym słowem zmuszają do wymiany po najniższych kosztach.  Tak, więc po odreagowaniu rozmów z pzu, dzisiaj wymieniłem szybę płacąc za wszystko sam, w serwisie, który sam wybrałem. Jestem zadowolony, świat przez nowa szybę (Pilkington) wydaje się być piękniejszy :). No i szyba ma całkowicie niewidoczne paski podgrzewania wycieraczek!

A ubezpieczenie auto-szyba może mi się przydać ale chyba tylko  w razie nieszczęścia w podróży zagranicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście napisać jak z grubsza wygląda wymiana przedniej szyby (w moim przypadku)? Co trzeba zdemontować, żeby wyjąć szybę?

Na razie coś nie mogliśmy się zgrać ze szklarzem i jesteśmy umówieni na wtorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forku (myślę, że w imprezie podobnie) zdemontowane były plastikowe osłony słupków przednich, ramiona wycieraczek szyby, plastikowe podszybie, uszczelka szyby i to chyba wszystko. Powodzenia w naprawie!

 

P.S. Ku mojemu zdziwieniu wczoraj odezwało się pzu - prosząc o przesłanie rachunku w celu likwidacji szkody w ramach ubezpieczenia auto-szyba! Nie mogli tak od razu zgodzić się na szybę Pilkingtona - różnica w cenie szyby to tylko jakieś 150-200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony tymczasem koniec tematu. 3h i szyba wymieniona. Różnica między ori jest taka, że nowa ma szerszy pasek przyciemniający powyżej lusterka. Przejechałem już ok. 600km i muszę przyznać, że widoczność jest o wiele lepsza :). Dodatkowo mam nałożoną powłokę hydrofobową (gwarancja na 10kkm lub 1 rok) i faktycznie przy prędkości powyżej 70km/h małe kropelki wody pomykają od dolnej ku górnej krawędzi myjąc szybę ;). O wiele łatwiej też pozbyć się brudu.

 

Pierwszy upgrade stage tysionspińcset mam za sobą :P

 

Przy okazji chcę kupić nowe wycieraczki i tu zastanawiam się między hybrydowymi Denso a Bosch AeroTwin. Ktoś używa którejś z wymienionych?

post-18226-0-20956200-1455612710_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...