Skocz do zawartości

Pęknięta szyba: wymiana czy naprawa? [foto]


svavo

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, dziewczyny,

coś zaatakowało przednią szybę, prawdopodobnie podczas ostatniej podróży po autostradzie. Efekt na załączonych fotkach :(.

Nigdy wcześniej nie przerabiałem takiego przypadku, dlatego mam do Was pytanie: czy uszkodzenie widoczne na fotkach kwalifikuje się do naprawy czy szyba musi zostać wymieniona? Na szczęście wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie na szybę (co podobno jest nielegalną praktyką TU, ale mniejsza z tym), dlatego z kosztem usunięcia szkody mam nadzieję, że problemu nie będzie.

Jeżdżę tak przy mrozie z załączonym ogrzewaniem skierowanym na szybę i nic się nie dzieje.

Zastanawiam się jeszcze, czy jeśli nawet uszkodzenie można by było naprawić, czy jednak, przy okazji nie warto wymienić szyby na nową. Jak sądzicie? Deczko irytuje mnie taki defekt. Niby po stronie pasażera, ale jednak ;).

post-18226-0-20299500-1453213987_thumb.jpg

post-18226-0-53913700-1453214024_thumb.jpg

post-18226-0-81288400-1453214080_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto oddać do naprawy, ślad zostanie, ale szyba dalej nie pęknie (z tego co mi mówiono, to do takiego ubytku może dostać się woda i zamarznąć  powodując dalsze szkody). A no i im szybciej się to zrobi od urazu tym efekt będzie lepszy (mniej brudu się wciśnie!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wykupione ubezpieczenie szyby, to jedz do serwisu i wymień na nową, nie baw się w żadne pseudo naprawy, po kilku latach i tak jest porysowana, więc tylko zyskasz, a każde nawet małe pęknięcie powoduje,że dowód rejestracyjny Ci zatrzymają podczas kontroli

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie naprawić. Da się, ale musisz mieć certyfikat zawsze przy sobie, że naprawiłeś. Policja zawsze może zażądać "kwitu"

 

Hmmm? Jakiego kwitu i na co? Po co? Skoro naprawią to raczej śladu nie powinno być widać, to i skąd gliniarz się skapnie że naprawiane? Głupoty jakieś....

 

A jak masz ubezpieczenie na szybę to z niego skorzystaj, nie po to się płaci za to żeby nie korzystać... Poza tym nowa szyba to widoczność UltraHD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

zaklej to taśma aby nie dostała się woda. jedziesz na serwis gdzie naprawiaja płacisz około 70-100zl ślad będzie wielkości główki od szpilki. nie korzystaj z ubezpieczenia w warunkach masz że zamiennik tu masz oryginał i do tego swój. Naprawa jest legalna dostajesz na to papier nikt się do ciebie nie doczepi...

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz wariant serwisowy ubezpieczenia to warto aby ja wymienili bo oddajesz na bezgotówkowa do aso  wstawiają oryginal i dogaduja sie z ubezpieczycielm. Jezeli nie masz wariantu serwisowego wstawia Ci zamiennik jakiegos pikingtona albo nordglassa. Oczywiscie znizka z AC pewnie poleci. Podjedz do serwisu zajmujacego sie naprawa szyb. Jak się da naprawić to nie będzie tego widać - nasi fachowcy od napraw potrafia robic cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

lojszczyk, o 19 Jan 2016 - 16:11, powiedział: Trudno będzie naprawić. Da się, ale musisz mieć certyfikat zawsze przy sobie, że naprawiłeś. Policja zawsze może zażądać "kwitu" Hmmm? Jakiego kwitu i na co? Po co? Skoro naprawią to raczej śladu nie powinno być widać, to i skąd gliniarz się skapnie że naprawiane? Głupoty jakieś....

 

Ja taki mam w przysłonie słonecznej. Jeśli szyba była naprawiana, to trzeba mieć. Oczywiście nigdy nie wiadomo, czy trafi się "solidny glina" a jak ci coś kiedyś rozwali szybę, to nie dostaniesz odszkodowania za naprawioną bez certyfikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Z tego co czytałem w necie, moje uszkodzenie raczej nie kwalifikuje się do wymiany szyby (jest mniejsze niż rozmiar monety 5zł, nie jest przed oczami kierowcy i jest dalej niż 5cm od krawędzi szyby). Ostateczna decyzja należy oczywiście do "fachowca" (ciekawe czy do rzeczoznawcy TU czy mechanika). Zakładając naprawę, jeśli zostanie ślad (a na pewno zostanie, kwestia tylko ja duży), to chyba wolałbym nową szybę... Ciekawe jakie jest ryzyko, że pęknie w tym samym miejscu, np. od skrobania. Szyba mimo wielu lat jest w całkiem niezłej kondycji, bez większych rys, dlatego szkoda mi też zmieniać na inną, podejrzewam nieoryginalną.

 

Co do samego ubezpieczenia, to dzięki wykupieniu dodatkowej opcji Szyby24 nie tracę zniżek AC.

 

Zasadnicze pytanie jest czy lepiej wymienić szybę czy tylko naprawić? Zawsze można "poprawić" uszkodzenie, jakby chcieli naprawiać ;)

 

Wczoraj zgłosiłem szkodę i czekam aż odezwie się jakiś typ, który to zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem OWU Link4:

1. Kwalifikacji ma dokonać przedstawiciel Link4 (czekam z utęsknieniem na kontakt)

2. Szkodzie uległa przednia szyba, dlatego jestem zobowiązany dopłacić do interesu wysokość wkładu własnego :(. Muszę sprawdzić w umowie ile to wynosi, ale podejrzewam, że wyjdzie na to, że naprawę będę wykonywał z własnej kieszeni, a do wymiany TU będzie musiało jedynie dopłacić. Ehh..... Ubezpieczenia jego mać!

 

Idę po młotek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
bardzo prawdopodobne jest, że za jakiś czas od tego wykruszenia utworzą się takie a'la "wąsy", czyli pęknięcia szyby w lewo i prawo i będą się z dnia na dzień powiększać. Wtedy możne być za późno na naprawę.
Decyzję o naprawie szyby należy podjąć jak najszybciej... i realizować póki jest to tylko niewielki punkcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update po rozmowie z Link4:

- szyba jest do wymiana jeśli uszkodzenie jest większe od monety 5gr (a nie 5zł jak wcześniej pisałem) - muszę przyłożyć 5gr, ale uszkodzenie może być większe

- udział własny jest zniesiony po wykupieniu opcji Szyby24 (ufff... ale nie uwierzę, póki nie zobaczę)

- zostałem zapytany jaki szyba ma kolor: biały, zielony czy brązowy :/. Chyba zielony - w dobrą odpowiedź trafiłem? :)

 

Do 24h mają podać do którego zakładu mam podjechać. I właśnie, których szybiarzy polecacie w okolicy Zielonki? Jest szansa, że będę miał możliwość wyboru zakładu w mojej okolicy.

 

I podpisuje się pod pytaniem kolegi @lojszczyk: jaki producent będzie najlepsiejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z Was myśli, że w ASO wstawiają szyby sprowadzone z Japonii to ... gratuluję wyobraźni :mrgreen:

 

 

 

Da się, ale musisz mieć certyfikat zawsze przy sobie, że naprawiłeś. Policja zawsze może zażądać "kwitu"

Ciekawe jakiego kwitu oprócz dokumentów pojazdu i kierowcy może policja zażądać :mrgreen:

 

 

 

Pewnie jak za jakiś czas pęknie nie wybojach, to nikt Ci nie zapłaci za wymianę.

Bzdura :D

 

Polecam szybę Pilkington ;)

@@svavo, wyszukaj sobie najbliższy zakład montujący te szyby ;)

 

 

 

PS tak, miałam wymienianą szybę czołową, w ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe jakiego kwitu oprócz dokumentów pojazdu i kierowcy może policja zażądać :mrgreen:

Zgodnie z przepisami, szyba czołowa nie może mieć uszkodzeń zagrażających bezpieczeństwu. Diagnosta i policjant ma prawo zakwestionować taką szybę. Ja mam tez szybę po naprawie i tak mi powiedział w NORDGLASS.

Zamówiłem szybę tylną do forestera PILKINGTON. Okres oczekiwania z Anglii 2 tygodnie.

Okres oczekiwania tej samej szyby w ASO 2 tygodnie.

Przez grzeczność nie wspomnę ile razy drożej kosztuje taka sama szyba w ASO.


 

 

lojszczyk powiedział Pewnie jak za jakiś czas pęknie nie wybojach, to nikt Ci nie zapłaci za wymianę. Bzdura :D

Nie bzdura, tylko pękła na tym odprysku po kilku miesiącach i nie chcieli zapłacić z AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@lojszczyk, Nordglass nie udziela gwarancji po naprawie szyby?

 

Dzwoniłem do zakładu w Ząbkach (rzut beretem spod mojej chałupy), który ma podpisaną umowę z Link4. Na podstawie fotek koleś stwierdził, że jest możliwość naprawy szyby, ale jeśli efekt nie będzie zadowalający to się szybę wymieni - i takie podejście mi się podoba :). Montują szyby Pilkington. Generalnie wydawało mi się, że wymiana szyby to droższa impreza, ale pewnie jak szyba jest bez udziwnień to cenowo nie ma tragedii.

Także z decyzją naprawa/wymiana chyba jeszcze się wstrzymam. Wasze zdania też są podzielone.

 

"Rozchodzi się jednak o to, żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!" (R.O.) :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@lojszczyk, Nordglass nie udziela gwarancji po naprawie szyby?
Nie chodzi o gwarancję, tylko to że była naprawiona zgodnie z dozwoloną metodą.

Ja zamówiłem tylną szybę do forestera w Pilkingtonie. Pytałem w ASO, więc dostałem odpowiedź, że okres oczekiwania jest taki sam, ale cena 4 razy wyższa. Dlatego pytam o różnice, bo podejrzewam, że ta autoryzowana jest 4 razy lepsza. Moja jest od klapy tylnej a Twoja ma wpływ bezpośredni na bezpieczeństwo. Kiedyś za pękniętą szybę straciłem DR, ale nie wiem jakie kryteria są na odpryski. Każdy robi jak chce.

Weź odszkodowanie w gotówce i czekaj, aż się przyda albo i nigdy się nie przyda.

Być może dostawcą szyb do fabryki jest ten sam PILKINGTON?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...