Skocz do zawartości

Ubezpieczenie auta


Lukasz80

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

To jest drogie ubezpieczenie? Raczej średnie bym powiedział.

Pojemność nie wpływa tak dużo na stawkę jak miasto i model. Jak swego czasu robiłem taką analizę dla Forka 2.0XT i 2.5XT to różnica wyszła symboliczna bo poniżej 100zł.

Tak samo jak OC dla Land Crusera 100 4.7 V8 było tylko 150zł droższe niż dla Avensisa 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dj Brabus napisał:

Jakby ktoś zastanawiał się, że ubezpieczenie z dużej pojemności może być drogie, to Legacy 2.5 '99 w PZU przy 60% zniżek kosztuje w Krakowie odpowiednio 825/933/1032 zł (rocznie/półrocznie/kwartalnie). Mowa o OC i NNW.

 

OBK II 2.5l, 2002r. Wisła 575PLN za OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 Jestem na etapie poszukiwań nowego rodzinnego pojazdu. Zainteresowała mnie oferta rynkowa Legacy Kombi, szczególnie w wersji Sport - niestety na rynku, w chwili obecnej dostępne są auta tylko z SBD. W głowie wykiełkowała myśl o kupnie auta z polskiego salonu, z pełna historią serwisowa,  a przeglądając po raz wtóry i forum, i stronę Subaru zaintrygowała mnie opcja płatnego ubezpieczenia kosztów napraw dla samochodu używanego (dla starszego niż 5 lat a młodszego niż 10 do przebiegu 250tkm). Tu jednak chciałbym dopytać o parę nurtujących mnie kwestii. Rozumiem, że zgodnie z OWU ubezpieczyć mogę pojazd bez względu na kraj pochodzenia (nie z sieci dilerskiej SIP), optymalnie z pełną historią serwisową (wraz z dowodami)? Studiując OWU wychodzi mi że dołączyć do ubezpieczenia mogę w dowolnym czasie, oczywiście spełniając granic wieku i przebiegu pojazdu? 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
2 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

Czy ktos z forum pracuje w tej branzy?

W najblizszym czasie bede musial ubezpieczyc kilka aut w Polsce, chetnie skorzystalbym z uslug forumowicza/-ki 

Edek, mam Ci poszukać wątku o ubezpieczeniach czy sam się ogarniesz? :P

 

Zamykam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aga zablokował(a) ten temat
  • 3 miesiące temu...

Zbladłem jak zobaczyłem ofertę AXA Direct na OC+AC WRX'a 2.5T z 2006 r. - blisko 4 tys. zł przy bodajże maksymalnych zniżkach. Czy użytkownicy WRX/STI z podobnych roczników mogliby się pls podzielić jaką składkę płacicie i gdzie? Może ktoś ma namiar na agenta ubezpieczeniowego, który da radę znaleźć atrakcyjną ofertę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qóba napisał:

Ok, już widzę, że bardzo dużo zależy od TU - nie wiedziałem, że są tak ogromne różnice. W Link4 wychodzi już tylko 1.550 zł - i takiej ceny oczekiwałem.

Mi w zeszłym roku wyszła różnica około 10 tys. zł między różnymi ofertami. Na OBK MY04 :blink:

 

;)

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem jakie zniżki macie - ja za dustera AC+OC płaciłem w zeszłym roku 850 pln. Teraz za Skodę fabie mam ofertę na 850 pln ale tutaj jest młody kierowca 19 lat i to kilka stówek bije. 
za Peugeota zapłaciłem we wrześniu 570 pln z 1x szkoda która w momencie kupna nie miała jeszcze roku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbladłem jak zobaczyłem ofertę AXA Direct na OC+AC WRX'a 2.5T z 2006 r. - blisko 4 tys. zł przy bodajże maksymalnych zniżkach. Czy użytkownicy WRX/STI z podobnych roczników mogliby się pls podzielić jaką składkę płacicie i gdzie? Może ktoś ma namiar na agenta ubezpieczeniowego, który da radę znaleźć atrakcyjną ofertę? 

Uzyj porownywarek i zobacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbladłem jak zobaczyłem ofertę AXA Direct na OC+AC WRX'a 2.5T z 2006 r. - blisko 4 tys. zł przy bodajże maksymalnych zniżkach. Czy użytkownicy WRX/STI z podobnych roczników mogliby się pls podzielić jaką składkę płacicie i gdzie? Może ktoś ma namiar na agenta ubezpieczeniowego, który da radę znaleźć atrakcyjną ofertę? 

Pierwszy raz ubezpieczasz samochód? Zawsze były takie różnice między ubezpieczycielami. Nawet między AXA a AXA kupowaną przez mBank jest duża różnica. Do tego masz stary samochód, a ubezpieczyciele AC dają na samochody do 10 lat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Schwefel, z trzeci lub czwarty raz - nigdy nie widziałem takich różnic. Co więcej, wyniki, które otrzymałem z porównywarki CUK nadal są o blisko 2 tys. zł wyższe niż to co udało się finalnie znaleźć bezpośrednio na stronie Link4. Temat już załatwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z ubezpieczeniem AC auta z Kanady z tytułem "salvage".  PZU, Warta, Allianz nawet nie podchodzą do tematu, Hestia wycenia auto na połowę wartości.

 

Porównywarki na początku uwzględniają wyniki od dużych firm, "schody" zaczynają się dopiero później.

 

Czy ktoś ma na to sposób ? 

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pierwszy raz ubezpieczasz samochód? Zawsze były takie różnice między ubezpieczycielami. Nawet między AXA a AXA kupowaną przez mBank jest duża różnica. Do tego masz stary samochód, a ubezpieczyciele AC dają na samochody do 10 lat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak z Polski to nawet 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Subary napisał:

Jest problem z ubezpieczeniem AC auta z Kanady z tytułem "salvage".  PZU, Warta, Allianz nawet nie podchodzą do tematu, Hestia wycenia auto na połowę wartości.

 

Porównywarki na początku uwzględniają wyniki od dużych firm, "schody" zaczynają się dopiero później.

 

Czy ktoś ma na to sposób ? 

Robiłeś własną wycenę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...