Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

17,48! Pali coraz mniej :D

 

 

Przebijam! I w sumie dalej nie mogę wyjść z szoku - przed chwilą tankowałem i STi typeR mi spalił 13.1 l/100km !  :yahoo:

 

Jazda typowo mieszana, sporo korków, dojazdy pod Warszawę, ogólnie wzdłuż i wszerz stolicy o różnych porach z różnym wychyleniem przepustnicy :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odkąd kupiłem forka, to zacząłem wszystko notować... Na dystansie prawie 2500km średnie spalanie LPG to 11,45 l/100km + 2,8l PB. Ogólnie cykl mieszany, czasem "trasa" do 100km po drogach wojewódzkich. Najmniejsze średnie zanotowane - 10,48 l/100km LPG

Notowanie = kontrola wydatków jest spoko ;)

 

Te 2,8PB to na 100km? Przy jakiej temp przełącza na LPG?

 

Na pocieszenie powiem Ci że mój 20 letni Opel Corsa B 1.4i Automat ok 50KM pali mi 12.5 LPG + ok 2 Pb na zapalanie/rozgrzewkę. Ale autko jeździ 8km do miasta do ludzi :biglol:  tam jest często zapalane i gaszone. Po samym Tarnowie jak bym jeździł to min 15 wciąga LPG :unsure:

 

Tak więc te Wasze Subaraki zwłaszcza z wiatrakami to konsumują uczciwe ilości PB/LPG ;)

 

Tak wychodzi - 11,45 l LPG + 2,8l PB na 100km w cyklu mieszanym. Ciężko mi dokładnie stwierdzić przy jakiej temperaturze się przełącza na LPG, ale przy obecnych warunkach po około 3km, czasem szybciej mam już LPG. Wskazówka temp jest już mniej więcej na środku wtedy. Jak pojadę na regulację i wymianę filtra, to dokładnie sprawdętemp przełączania :-)

 

Tak BTW... i z gory przepraszam na off... Ktoś z wyjatkiem ogólnie znanej firmy robi mapowanie w okolicach Krakowa? Po prostu poprzedni właściciel zmieniał suszarkę na TD04L i pasowałoby to wszystko zgrać, więc teraz troszkę boję się cisnąć. Wiem, że tutaj nie można więc proszę o PW jakby się dało :)

Edytowane przez fkuzi555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tomek,

 

orientujesz się czy dało by się utwardzić Outbacka?

Bo co jak co ale OBK na nasze drogi jest najlepszą opcją ;)

 

Kiedyś mi to chodziło po głowie

 

ale im więcej lat tym dalej mi do takich modyfikacji  ;)

 

Spalanie z dziś - trasa 350 km - 13,5 LPG (ok 70 km na #S  ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomek,

 

orientujesz się czy dało by się utwardzić Outbacka?

Bo co jak co ale OBK na nasze drogi jest najlepszą opcją ;)

 

Kiedyś mi to chodziło po głowie

 

ale im więcej lat tym dalej mi do takich modyfikacji  ;)

 

Spalanie z dziś - trasa 350 km - 13,5 LPG (ok 70 km na #S  ;) )

 

Fajny jakby Ci to wróciło do głowy ;)

A spalanie masz piękne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy się używa turbiny czy się jeździ na podciśnieniu :). Z rację, że ciągle docieram silnik cześciej jeżdzę w stylu PSJ i wtedy nie ma problemu żeby zejść do 11-12ltr - głownie miasto i nie za długie odcinki poza miastem 10-30km. Ale jak tylko zaczyna się trochę przyciskać, nie mowię o upalania, tylko dynamiczniejszej jeździe z wykorzystaniem wiatraka to już poziom paliwa w zbiorniku w oczach spada - bez problemu wchodzi się na poziom 18-20ltr. Przy jeździe torowej zapewne wynik 100 na 100 nie będzie problemem :).

Zasięgi jakie uzyskałem na pełnym zbiorniku to 220km do 450km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli z 16 na 100 wyszlo

 

i gdzie tu ekonomia ? :biglol:

 

Noblista Milton Friedman stwierdził, że "świat finansów jest podobny do alkoholizmu: i w jednym i w drugim przypadku najpierw jest nadmiar środków płynnych, następnie euforia, a na końcu – depresja." Podobnie jest ze światem subaru: najpierw upragniony zakup :P , następnie przejażdżka :yahoo: , a na końcu wizyta przy dystrybutorze :o!

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie zastanawiam, czy to nie jest tak, ze slizgajac sie i jezdzac bokami, kola obracaja sie szybciej, niz by to wynikalo z prawdziwego przebiegu, czyli np. przejechales nie 222 km, tylko np 150 czy 100 :) a spaliwszy wciaz 33 litry, spalanie na km czy 100km wychodzi automatycznie... wyzsze ;-)

Coś w tym jest. Kiedyś na letnich kapciach po śniegu, trasa do pracy rozciagnęła się z 4,5 do 6 km :biglol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...