Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Ostatnie 4 tankowania:

9,12 - PB Tesco

9,19 - PB Auchan

9,64 - PB Auchan

8,92 - PB Lukoil

 

Głównie trasa 50 km dziennie DK1.

Zastanawiam się, skąd masz tak dokładne wyniki, bo chyba nie ze wskazań "komputera" ?

 

 

Tankowanie pod korek i liczenie kilometrów?

 

Dokładnie tak. Wszystko wrzucam do Excela.

I z 4 wykresy jeszcze do tego mam :)

 

Tak dokładnych wyników nie jest w stanie nawet obliczyć producent pojazdu na hamowni :)

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W forku średnia z 56kkm na stałym poziomie, w granichach 11.8 L/100km,

Jakie odcinki i gdzie :)

 

Najczęściej z i do pracy - 15 km w jedną stronę , drogi podmiejskie i kawałek autostrady. Do tego sporo też krótszych odcinków, jak trzeba skoczyć na zakupy itp.

Oprócz tego oczywiście jakieś dłuższe podróże też się trafiają. Za to stania w korkach nie doświadczam :D

icon3.png

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pojawienia się na świecie mini-Fali :) moje jazdy to głównie miasto.

OBK - 20.7 mpg czyli ok 11.5 ltr/stówkę

GT - równo 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

głównie miasto. GT - równo 12.

Pędem do serwisu. Zepsute :D
taa... W końcu ma (udokumentowane) 217 tys przebiegu, to pewnie już koniec życia:)

Mechanicznie - "żyletka". Blacharsko wymaga adoracji minimalnej.

I już uważam, że za wolno jedzie haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była księgowość kreatywna - oto arytmetyka kreatywna!

Parę dni temu Corollą 1.4 zrobiłem prawie cały bak poza miastem i wyszło 4,4 ltr/100 km...

Tak, tak - koń jest chory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była księgowość kreatywna - oto arytmetyka kreatywna!

Parę dni temu Corollą 1.4 zrobiłem prawie cały bak poza miastem i wyszło 4,4 ltr/100 km...

Tak, tak - koń jest chory

Jest jeszcze kreatywna sprzedaż. Zdarzyło mi się kilkukrotnie tankować w oszołomie i za każdym razem okazywało się, że legacy ma zbiornik z gumy... ;) Wchodziło około +3L więcej niż na stacji koncernu :krecka_dostal:

Edytowane przez WPI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu Corollą 1.4 zrobiłem prawie cały bak poza miastem i wyszło 4,4 ltr/100 km...

Który model? Wynik prawdziwie zacny. W E11 1.3 86 KM najniżej udało mi się powtarzalnie uzyskiwać 5,4 l/100 km w trasie. Pamiętam, że 1.4 VVT-i potrafił mniej spalić komputerowo, ale nigdy nie sprawdzałem na baku. :)

 

OBK ostatnio 12,5 l LPG/100 km na zbiorniku – cały czas bardzo powtarzalnie. Nadal pluję sobie w brodę, że nie wybrałem H6. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Który model?

Corolla się nazywa E12 2003 albo 2004 rok 1400ccm.

Wynik po płaskim jak stół Mazowszu, w Twoich pagórkach pewnie nie do zrobienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te corolle strasznie chimeryczne są. Wiatr powieje i od razu palą 12/100 (wynik z A4 w drodze do Dojczlandu, bez specjalnego łamania przepisów). Ale po 60kkm i po wymianie świec trochę się opamiętała (o prawie 10% ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zrobię?!! ;)

 

HAHA! :D :D

Mam kolegę, którego żeśmy podpuścili mając chyba 6 lat, żeby skoczył z pewnej górki na wigrach 2, a po fakcie nie mógł sie doliczyć jednej jedynki górnej ;)

Też mówił: ja nie skoczę???

:D :D

Edytowane przez Fala
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2006 Hawkeye Kombi 2.0 160PS

 

PB 95.

zatankowane 21,05 Litra, 

przejechane 225 km

spalanie ~ 9,4 litra. 

 

Do pracy i z pracy - 80 % miasto - jazda delikatna.

Edytowane przez mRoZiOo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa, trasa około 850km. W jedną stronę paliwo 95 z Leclerc, w drugą zwykła 95 z Shell. W jedną stronę jazda na tempomacie, prędkość licznikowa około 138, połowa drogi w deszczu. W drugą stronę jazda na tempomacie, prędkość licznikowa około 143, brak deszczu. Trasa to A2/A1.

Wyniki spalania:

- w jedną stronę 11,66

- w drugą 11,45

Czy o czymś to świadczy zakładając różnice w ilości wlanego paliwa z różnych dystrybutorów? ;)

Edytowane przez Bednarcm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa, trasa około 850kkm. W jedną stronę paliwo 95 z Leclerc, w drugą zwykła 95 z Shell. W jedną stronę jazda na tempomacie, prędkość licznikowa około 138, połowa drogi w deszczu. W drugą stronę jazda na tempomacie, prędkość licznikowa około 143, brak deszczu. Trasa to A2/A1.

Wyniki spalania:

- w jedną stronę 11,66

- w drugą 11,45

Czy o czymś to świadczy zakładając różnice w ilości wlanego paliwa z różnych dystrybutorów? ;)

 

Jak 850kkm to świadczy o tym, że powinieneś mieć odłożone na remont :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te corolle strasznie chimeryczne są. Wiatr powieje i od razu palą 12/100 (wynik z A4 w drodze do Dojczlandu, bez specjalnego łamania przepisów). Ale po 60kkm i po wymianie świec trochę się opamiętała (o prawie 10% ;)

Jeździłem e12J z 1.4 d4d 90KM i nie mogę potwierdzić rzekomej chimeryczności. Pojazd funkcjonalny, ale nudny (oprócz wersji TS). Spalanie zależne od ciężkości nogi między 4 a 7. Nadal w rodzinie :D

 

Edt: Tutaj realne spalania różnych wersji silnikowych.

Edytowane przez WPI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem e12J z 1.4 d4d 90KM i nie mogę potwierdzić rzekomej chimeryczności. Pojazd funkcjonalny, ale nudny (oprócz wersji TS). Spalanie zależne od ciężkości nogi między 4 a 7. Nadal w rodzinie :D

 

Edt: Tutaj realne spalania różnych wersji silnikowych.

Tam była mowa o benzynowych - ja taką jeździłem. W sumie obiema jeździłem - 1.4 i 1.6, tą drugą więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...