Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Forester 2,5XT MT

Normalna jazda w małym mieście (bez korków)- 12,1l/km

 

Chyba przeprowadzę się do małego miasta i dopiero wtedy kupię sobie 2.5XT :roll:

 

:?: :!: mój ojcie ma Ravkę benzynkę coś około 140 kuni i w średniej wielkości mieście, zero korków - 15-16 l to norma, zaproponuje mu wymiane na oszczędniejszego XT :D

 

Impreza Lanos n/a mojego sąsiada regularnie pali po Warszawie 14/15 l

I uważam, że to wina sąsiada 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaski i cienie, a raczej tylko cienie ekojazdy.

http://moto.onet.pl/1648250,1,ekologicz ... ml?node=13

 

Mało. Na pewno jest duzo wiecej wad.

np. moja strasznie buczy jak sie ja meczy na niskich obrotach :P poniżej 2000 jest zrywna niczym maluch :mrgreen:

same wady. Poza tym do ecodrivingu sa inne marki aut :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam za sobą wypad na rowerowo-rajdowy wyjazd na Barum do Czech. Jechaliśmy Forkiem - 3 rowery na dachu + 3 dorosłe osoby i trochę bagażu. Spalanie na autostradzie 140km/h cały czas na tempomacie -22litry LPG/100 :)

 

Średnia z całego wyjazdu wyszła 21 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10l gazu na 100km (jak na auto 4x4 2000ccm to spoko) przy jeździe na dystansie 130km,z czego 90km autostrada i 130-140km/h a reszta średnio zakorkowane miasto.

Styl jazdy: pt.nie deptamy,chcemy mało spalić,żeby zobaczyć ile spali :mrgreen:

Normalnie tak jak jeżdże to 11-12 gazu,ale jazda bardziej dynamiczna :) więc dalej jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy, widzę, że moje spalanie wywołało trochę dyskusji ale naprawdę przy oszczednej jeżdzie w trasie auto spaliło mi 6,9 litra. Typowy eco driving- innymi słowy jechałem na rekord, żeby zobaczyć czy się da i ile się da uzyskać. W mieście przy równie oszczednej jeździe, jeżdząc bez korków, hamujac silnikiem, zmiana biegów przy 3-4 tys obr. , zielona fala, etc. spala mi 10 litrów. Trasa zazwyczaj wychodzi w granicach 8 litrów. Dodam że nie pałuje od światel do światel, nie okazuje wyższości subaru nad innymi markami ( 2,0 N/A- z czym do ludzi?). Max jaki miałem w miescie to 11,5 litra. Normalnie jest dokładnie 10 litrów.

 

pozdrawiam

 

Czesc, ja podobnie jak Ty ruszam o 6:30 z Gdyni ze wzg. do gdańska na kartuską. Swiatła czerwone są, na zieloną falę cięzko się załapać - szczególnie miedzy sopot-gdansk... Buta cisne zawsze jak się da bo irytuje mnie jazda 40 za zaspanymi zamulaczami... Impreza 2.0 n/a spala mi 13lpg i nizej jeszcze mi się nie udalo.. latajac po obwodnicy (140-160) i na bucie w miescie najwiecej spaliła mi 16lpg. Podobno to ja mam za wysokie ciśnienie :shock: ale ja uważam, że to wszyscy mają za niskie :mrgreen:

Impreza n/a zbiera się całkiem przyzwoicie, trzeba jej żreć dać to się ładnie odpychać zaczyna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly upload, znowu trasa Anglia - Krakow (~1700km) 4 osoby (w tym cora), full bagaznik - srednia predkosc 110-120 km/h, czasem szybciej, srednie spalanie - 8.5 litra. Ale nudno jak nie wiem. Noga cierpnie przy takiej predkosci :D

 

Rok temu , jadac z kumplem zmiescilem sie w niecalych 8 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly upload, znowu trasa Anglia - Krakow (~1700km) 4 osoby (w tym cora), full bagaznik - srednia predkosc 110-120 km/h, czasem szybciej, srednie spalanie - 8.5 litra. Ale nudno jak nie wiem. Noga cierpnie przy takiej predkosci :D

 

Rok temu , jadac z kumplem zmiescilem sie w niecalych 8 litrach.

 

ale zapomniałeś napisać co do za dyszel... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly upload, znowu trasa Anglia - Krakow (~1700km) 4 osoby (w tym cora), full bagaznik - srednia predkosc 110-120 km/h, czasem szybciej, srednie spalanie - 8.5 litra. Ale nudno jak nie wiem. Noga cierpnie przy takiej predkosci :D

 

Rok temu , jadac z kumplem zmiescilem sie w niecalych 8 litrach.

 

ale zapomniałeś napisać co do za dyszel... :mrgreen:

 

GT '00 seria, bez remapu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT MY00

 

Trasa Wroclaw - Katowice, 120-140km/h : 11,8l

Tylko Wroclaw, normalna jazda bez spinania sie : 16-17l

 

244KM@310nm bez remapu, wydech 2,5 cala, pompa Walbro

 

Chyba troche duzo?

 

Chyba trochę tak... Mój WRX w trasie Kołobrzeg - Białystok (totalna masakra - tłok, ulewa, ograniczenia prędkości, remonty :evil: ), w czasie 11-godzinnej jazdy :evil: , z bardzo częstym wyprzedzaniem z max obrotami., ale za to z max prędkością 120, spalił 9,8 l na 100km. :) Nieźle chyba. W mieście na razie trudno mi określić, bo mam więcej tras i wypada ewentualnie cykl mieszany na poziomie max 12, do 13 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SI MY08 NA

 

Autostrada w Niemczech zepsuty tempomat 8,8l/100km

 

Autostrady w Szwajcarii + korki w Zurychu i Genewie 7,6l/100km

 

ajax, masz zepsute Subaru, albo przez pomyłkę Lanosa kupiłeś :P

 

Lanosik niestety nie mój:( powiedzmy że auto służbowe ale nie do końca służbowe;) jak zobaczyłem 7,6 to oszalałem ale trzeba pamiętać o koszach mandatów w Szwajcarii i o tym że wszyscy przestrzegają ograniczeń i jeździ się MEGA płynnie. W trasie z Zurychu do Genewy (ok 300 km) ani razu nie wyłączyłem tempomatu. Na remontach 5 bieg i 80 bez remontów 5 bieg i 120.

 

A jak ktoś powie że wolno to ja powiem że 4 razy wyprzedziłem Maseratii klika Audi RS X itp itd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly upload, znowu trasa Anglia - Krakow (~1700km) 4 osoby (w tym cora), full bagaznik - srednia predkosc 110-120 km/h, czasem szybciej, srednie spalanie - 8.5 litra. Ale nudno jak nie wiem. Noga cierpnie przy takiej predkosci :D

 

Rok temu , jadac z kumplem zmiescilem sie w niecalych 8 litrach.

 

ale zapomniałeś napisać co do za dyszel... :mrgreen:

 

GT '00 seria, bez remapu,

 

:shock: :shock: :shock:

 

-- 22 wrz 2011, o 12:04 --

 

ostatni tydzien 200km na 30litrach :) jazda raczej spokojna

:mrgreen:

 

no co? normalne spalanie jak na spokojną jazdę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ostatnio w dyszlu wychodzi mi srednia 9,6 pewnie zacząłem myśleć o drodze a nie o gadaniu przez telefon.

Codowny rekord w imprezie N/A 9,6 po gorach. Ale musialem byc srtofowany. Cos takiego pewnie sie na mojej psyhice odbije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...