Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Średnia z 20tyś km - 13,76ltr gazu/ 100km

niezla statystyka :mrgreen:

 

zawsze myslalem ze nie ma mozliwosci zeby STI spalilo mniej niz 10/100

przypadkiem dowiedzialem sie ze jest

9.2/100km w spokojnej trasie 120-130kmh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie jestem aż takim mistrzem jak Mario, ale mimo wszystko jestem w lekkim szoku. Sti 07 po remapie regularnie pali 12-13 litrów, bak głównie w trasie. To jeszcze pikuś, podczas ostatniej wycieczki do Poznania przy prędkości przelotowej ok 170 km/h, poniżej 160 tylko w przypadku zablokowanego lewego pasa plus kilka krótkich wejśc na 2XX, spalił mi 14,25l/100 :shock: :shock: :shock: . Spodziewałem się min 17

 

Coś jest nie tak, ze mna albo z autem :!: . Drogie Brawo co robić? jaki kolor kapelusza wybrać i czy lepiej słomkowy czy filcowy? :lol::lol::lol:

 

BTW Gdyby przez przypadek trafił na forum ktoś nagorliwy, jakiś szpieg z krainy deszczowców to oczywiście spieszę wyjaśnić że powyższy tekst jest wyłącznie moja wyobraźnią, niespełnionym snem i napisałem go żeby wam zaimponować i zdobyc kilka punktów rispektu. W życiu nie przekroczyłem przepisów :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Legacy 2.2, 1990, za ostatnie 14 miesięcy (i tysięcy km) średnia 10.1/100. Jeżdżę w zielonym kapelusiku ze znaczkiem PTTK... Ale w czerwonej kurteczce Bridgestone-Blizzak... A że mój szybkościomierz łże dokładnie 10%, więc prędkości rzeczywiste mam niższe, niż mi się wydaje (staram się jeździć z niewielkimi odstępstwami od prędkości znakowych, nawet bardzo się staram...). W dłuższej trasie 110-120km/h (z GPSa) - ok. 8l/100, ale większość tras to króciaki, do 20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko: Impreza GT Wagon MY00.

Miasto: 13-14l/100km. Jeżdżę raczej dynamicznie, jeśli warunki pozwalają. Jeśli mi się nie śpieszy to i do 12l/100km potrafię zejść.

Trasa: 9-11l/100km, przy czym podczas normalnego pokonywania trasy, czyli 100-130km/h autko w zupełności zadowala się 9l/100km, a nawet lekko poniżej. 11l/100km to już przy "bucie".

 

Zauważyłem, że konsumpcja spadła po wymianie uszkodzonej przepływki i czujnika spalania stukowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że mój szybkościomierz łże dokładnie 10%

Do spalania bierzesz kilometry z licznika? Bo one tez są zawyżone o 10% ;) Jak na liczniku masz 100km to rzeczywiście przejechałeś 91km, spalanie idzie w gore, dlatego ja wole tak nie liczyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że mój szybkościomierz łże dokładnie 10%

Do spalania bierzesz kilometry z licznika? Bo one tez są zawyżone o 10% ;) Jak na liczniku masz 100km to rzeczywiście przejechałeś 91km, spalanie idzie w gore, dlatego ja wole tak nie liczyć :mrgreen:

chyba zależy, czy masz opony nominał, nadwymiar, czy podwymiar...

ja np mam opony zimowe podwymiar (mniejsze) a letnie nadwymiar (większe) niż nominał, w związku z czym moje spalanie w ogóle się różni sezonowo :] i to nie tylko od temperatur panujących na zewnątrz :]

 

konsumpcja spadła po wymianie uszkodzonej przepływki i czujnika spalania stukowego

w związku z tym, że już sobie coś takiego kupiłem, to może i mi spadnie, jak już wymienię :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym, że już sobie coś takiego kupiłem, to może i mi spadnie, jak już wymienię :]

 

Tobie nie ma z czego spadać. :razz:

 

ostatnie tankowanie, 100% miasto, trochę mniej korków, kilka odcinek -> 12,5 L / 100L.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że mój szybkościomierz łże dokładnie 10%

Do spalania bierzesz kilometry z licznika? Bo one tez są zawyżone o 10% ;) Jak na liczniku masz 100km to rzeczywiście przejechałeś 91km, spalanie idzie w gore, dlatego ja wole tak nie liczyć :mrgreen:

 

Szczerze? Nie sprawdzałem odległości z GPSem, ale muszę to zrobić. Opony mam nowe i wymiarowe, więc błędu tutaj nie będzie :-). Jutro sprawdzę tego gpsa, przejadę około 50 km dokładnie według wskazań i będę wiedział. Ale coś mi się wydaje, że jednak odległości są mierzone prawidłowo, a tylko szybkościomierz kłamie - ale czy to jest prawda? Jakie jest wasze doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie sprawdzałem odległości z GPSem, ale muszę to zrobić. Opony mam nowe i wymiarowe, więc błędu tutaj nie będzie :-) . Jutro sprawdzę tego gpsa, przejadę około 50 km dokładnie według wskazań i będę wiedział. Ale coś mi się wydaje, że jednak odległości są mierzone prawidłowo, a tylko szybkościomierz kłamie - ale czy to jest prawda? Jakie jest wasze doświadczenie?

Już to sprawdzałem . Prędkość jest zawyżona ok.5-6% ale odległość jest mierzona zgodnie z gps .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...