Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z dwudniowego wyjazdu (Wrocław - Hanower - Wrocław) ~1400 km, w tym:

~1200 autostrada (zazwyczaj w przedziale 140-160 km/h), ~100 km miasto (30-50 km/h), ~100 km (100 km/h)

na pokładzie trzy osoby

średnie spalanie wg kompa 10,8 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z dwudniowego wyjazdu (Wrocław - Hanower - Wrocław) ~1400 km, w tym:

~1200 autostrada (zazwyczaj w przedziale 140-160 km/h), ~100 km miasto (30-50 km/h), ~100 km (100 km/h)

na pokładzie trzy osoby

średnie spalanie wg kompa 10,8 l/100 km

 

to gratulacje :) ładny wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek mój Forek wczoraj spalił 13,6 l LPG , trochę trasy no i ponad godzina na torze offroadowym B) Aż byłem w szoku! Tym bardziej, że czasem po mieście potrafi palić 15 l (jak się nie uważa na obroty ;) ) A swoją drogą to Forester jest całkiem dzielny w terenie. Dawał rade w całkiem dużym błocie ( bo żeby topić się po lusterka to się raczej nie nadaje) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy palącym się checku 4020, mierzone z dystrybutora.

 

jeśli forek z 2008 roku jest podobnej maści od strony elektronicznej, co sti, to druga sonda nie jest używana do liczenia fuel trims i nie powinieneś oczekiwać lepszego spalania po naprawieniu checka 4020 (możesz równie dobrze ubić błąd jakimś ecu explorerem) - tak było w przypadku 2009 STI. Nie mniej brak tempomatu związany z CELem może znacząco wpływać na fuel economy na autostradzie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy palącym się checku 4020, mierzone z dystrybutora.

 

jeśli forek z 2008 roku jest podobnej maści od strony elektronicznej, co sti, to druga sonda nie jest używana do liczenia fuel trims i nie powinieneś oczekiwać lepszego spalania po naprawieniu checka 4020 (możesz równie dobrze ubić błąd jakimś ecu explorerem) - tak było w przypadku 2009 STI. Nie mniej brak tempomatu związany z CELem może znacząco wpływać na fuel economy na autostradzie ;)

 

ja porównuję, że tak powiem, w drugą stronę :) czyli do forka 03 2.0 NA gdzie miałem ten sam błąd. błąd na spalanie nie miał żadnego wpływu natomiast nie dało się go usunąć "z programu" ani odsadzeniem sondy.

 

we wtorek outback przechodzi na dietę i będzie się odżywiał wg zaleceń JAKO :) przy okazji błąd zostanie usunięty bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja świnia ('96 ,2.0, 116KM)coś w zimie w mieście pali ok 15l/setkę co mnie troszkę martwi,ale ostatnio wyskoczyłem w krótka traskę (ok 20km miasto i 80km nasze szosy,czyli do 130km/h i 60 w zabudowanym)i wykręciło mi sie 99.8km od tankowania,to ja od razu pod dystrybutor i wyszło 10,3 l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fori 158km 2006 z "fabrycznym" (holenderskim AG) gazem -100% góry do 14,5l lpg. Na trasie daje radę poniżej 12. Średnio 13l - automat, non stop tryb power, agresywne zimówki i góry. Jestem zadowolony.

 

wysłane z HOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5t,

 

miasto miasto miasto i miasto nic się nie zmieniło w eko drivingu mniej niż 13l/ w mieście 400km do zaświecenia się rezerwy

 

typowa jazda, często z tempomatem

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=NMcirAvLWTs#t=50s

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5t, miasto miasto miasto i miasto nic się nie zmieniło w eko drivingu mniej niż 13l/ w mieście 400km do zaświecenia się rezerwy

 

Mam bardzo podobnie, ale przy ostrych mrozach lampka zapalała się już przy 380 km. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 06 2.0NA. Dzisiaj drugi raz tankowałem lpg, po przejechaniu dokładnie 437km zatankowałem 50.9l, czyli wychodzi 11,6 :) .

Trasa - mniej więcej połowa w mieście, połowa za miastem.

Benzyny brał ok 10l tak więc u mnie jak na razie potwierdziło się, że lpg 15% wiecej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to świadczy o tym że nie ma dramatycznej różnicy w spalaniu pomiędzy 2.0NA a 2.5T :D

no i wg mnie dzięki elektronicznej przepustnicy, klapom wirowym nowszej elektronice 2.5T ma spalanie porównywalne jak nie niższe od 2.0T

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

18 litrów/100 km - niezmiennie od roku jazda 100% po miescie.

Czyli 1 PLN = 1 km. Zarowno na pb95 jak i pb98.

Chociaż po zmianie oleju na xcess 5W40 jest jakby 5% lepiej.

Komornik zapala się zawsze w tym samym miejscu :( ciągle próbuje jakieś 10 km więcej ale nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...