Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

mi teraz wyszlo 13,7 LPG (średnie z trasy i miasta) + troche benzyny na odpalanie auta (instalacja 5gen)

 

oczywiscie na pb jezdze gdy wciskam pedal w podloge :P i tego nie liczyłem w powyższym wyliczeniu. lpg jest tylko na dupowożenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem blisko rekordu mojego eco-drivingu: 5 osób, box,góry i po 320km spalanie wyszło 10,1L/100km. Ale dalej średnia w ciągu roku to 11,8.

I popieram kolegów: jazda ekonomiczna bardzo wycieńcza kierowcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2,0D z 2010r.

Kilka tras, różne warunki, różne długości, różne obciążenie samochodu:

- ok 400km, droga krajowa, 1 osoba bez bagażu, odcinki jednopasmowe, średnia V ok 100km/h - spalanie 6,4 l/100km; odcinki 2pasmowe, śr.V ok 140km/h - spalanie 7,2 l/100km.

- ok 250km, droga krajowa 1 pasmowa, śr V 90km/h, duży ruch, mało wyprzedzania, spalanie 5,2l/100km.

- miasto zwane Wwą, ok 100km kręcenia się poza szczytem, po okolicach centrum, 9,4l/100km.

 

Generalnie przy prędkości obrotowej do 1,5tys pali do 5,5-6l/100km, do 2tys pali 6-6,5l/100km, przy 2,5tys potrzebuje 7-7,5l a jak się turbinkę puści w tango i sięgniemy 3tys obrotów wzwyż to i 9l/100km potrafi wypić (np >150km/h na autobanie).

 

W terenie jeszcze nie testowałam ale spodziewam się ok 7,5-8l/100km ze względu na niższe przełożenia i kręcenie wyższych obrotów.

Edytowane przez Francisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje informacje zamieszczone w poprzednim poscie. Spalanie cykl mieszany jakies 70% droga szybkiego ruchu z eco-drivingiem spalanie 5,9-6,19 l/100km.

OBK 2011 2.0D. Wskazania komputera zanizone srednio o 0,3-0,6 l/100km.

Pozdrawiam :))

Btw czy jazda z tempomatem ma wplyw na zuzycie paliwa generalnie? Jezdze z manualem..

Edytowane przez djtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...