Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie za tydzien? Jakie za dwa tygodnie? Grudzien ponoc ma byc cieply i mokry - tak jak styczen. Cieszcie sie, ze cos bialego u was spadlo, bo ja to chyba bede musial sobie drogi maka posypac.

Grudzień ciepły, mokry i wietrzny

 

Przyniesie nam kontynuację pogody z listopada, a więc temperaturę na poziomie powyżej normy wieloletniej. Temperatura będzie oscylować w ciągu dnia przeważnie na poziomie od 0 do 5 stopni. Niewykluczone są krótkie epizody z temperaturą ujemną w ciągu dnia. W drugiej połowie miesiąca mrozy będą się utrzymywać przez większość nocy. Grudzień będzie miesiącem mokrym, co oznacza częste opady deszczu, deszczu ze śniegiem i od czasu do czasu także śniegu. Spodziewajmy się nagłych zmian aury, którym będą towarzyszyć porywiste wiatry i wahania ciśnienia. Grudzień będzie ciepły, więc przyniesie jedynie łagodną zimę.

 

Styczeń ciepły, mokry i wietrzny

 

Najbardziej zimowy miesiąc w roku, podobnie jak w ubiegłych dwóch latach, nie przyniesie ani dużych ilości śniegu, ani też przeszywającego mrozu. W dzień będzie powyżej zera, a nocami lekko poniżej, więc musimy się liczyć z częstymi gołoledziami. Ciepły styczeń zawsze oznacza obfite opady deszczu oraz porywiste wiatry, które mogą powodować zniszczenia. Najbardziej groźne mogą się okazać orkany, czyli bardzo głębokie niże atmosferyczne, wędrujące nad Morzem Bałtyckim i Skandynawią.

 

Luty bardzo ciepły, ale wilgotny

 

Luty będzie bardzo podobny do stycznia. Nadal będzie nadzwyczaj ciepło i mokro. Czeka nas więc kontynuacja wichur. Mimo, że na nizinach temperatura często będzie dodatnia, to w górach warunki do uprawiania sportów zimowych mogą być korzystne, tak jak ostatniej zimy, kiedy temperatura na pograniczu plusów i minusów sprzyjała większym niż zazwyczaj opadom śniegu.

 

Marzec z wcześniejszą wiosną

 

Marzec przyniesie bardzo ciepły początek wiosny, który nastąpi wcześniej niż w ostatnich latach. Po mokrym i wietrznym początku roku przyjdzie czas na więcej słonecznych i suchych dni. Niewykluczone, że miejscami zacznie się pojawiać susza. Pod koniec miesiąca temperatura będzie już przekraczać w cieniu 20 stopni.

 

Kwiecień bardzo ciepły i suchy

 

Wiosna zacznie się mocnym akcentem. Będzie nie tylko bardzo słonecznie i sucho, ale również bardzo ciepło, a w drugiej połowie miesiąca także gorąco. Temperatura może sięgać w cieniu maksymalnie 25 stopni. Kwiecień będzie więc kolejnym miesiącem z temperaturą powyżej normy wieloletniej.

 

Maj, czerwiec i lipiec będą gorące

 

Przyszłoroczne lato przyniesie nam bardzo wysokie temperatury. Nie musimy się więc obawiać kapryśnej aury. W niektórych regionach pojawi się susza, która może powodować podobne spustoszenia do tegorocznych na zachodzie Polski. Tym razem jednak największy niedobór opadów może się pojawić w dzielnicach wschodnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, nareszcie jakies dobre wiesci. Nienawidze zimy. Za 30 lat w Polsce bedzie klimat srodziemnomorski. Trzeba powoli kuchnie narodowa zmieniac :mrgreen:

 

Ja też nie lubię zimy. Zwłaszcza takiej, jaka jest zazwyczaj w Polsce - czyli bród i chlapa.

Zimno jest, trzeba kurtki i ciężkie buty nakładać, w dodatku jak sie wstaje, to ciemno, wraca ze szkoły/pracy - ciemno....

 

Ale pewnie mi się zmieni, jak Subaraka sobie kupię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się do rodziców w Góry Świętokrzyskie i wszysko było ok do Radomia (droga ładna troche podadało). A za Radomiem się zaczeło - śnieg padał naprawdę nieźle, kilka samochodów w rowach, ciężarówki i atobusy stojące na podjazdach ( nawet nie takich stromych). 50 km jechałem prawie 2 h :shock: (głownie przez blokujące drogę inne pojazdy) Byłem na letnich oponach i trochę było to czuć w szczególoności jak musiałem omijać stojących pod górki i mielących kołami ale w stosunku do FWD i RWD ja naprawdę jechałem..... :twisted: Wzrok innych kierowców i kiwanie z uznaniem głowami - bezcenne :mrgreen: To moja pierwsza zima w Subaru i jestem pod wrażeniem :) Dziś zmieniłem oponki na zimowe więc śnieg już nie straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy śnieg w Subaru i pierwsza jazda z 4x4. Szok. Jadę jak na suchym a obok ludzie powoli się przesuwają:) Zatrzymała mnie dopiero droga cała z lodu. A i jeszcze jedno - to test jak się w zimie jeździ na całorocznych Yokohama Geolander które były na wyposażeniu Forestera. Wyczytałem że na śnieg i błoto są. Wychodzi że na tych oponkach można cały rok śmigać. Wiadomo że to nie zastąpi dwóch par opon ale do spokojnej jazdy chyba dadzą rade przez cały rok. Zjadę je całe i zobaczę co dalej.

Ktoś tu przejeździł zimę na tych oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja pitole dzis sie przekonalem w 100% ze zakup awd to byl strzal w 10, ojciec zaniemial jak autem dzis jechal, a w zyciu jezdzil wieloma auto pochodnymi markami i tez mi dzis przyznal racje mowiac "wiesz co, dziekuje ci synu ze mnie przekonales do Subaru" :) - bezcenne!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...