Skocz do zawartości

Tablet zamiast radia + ekran startowy Subaru ??


sc00by

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jednak raczej to jest ściema, ale wygląda bardzo fajnie, gdyby taka apka istniała to było by całkiem nieźle...

O samym wykorzystaniu tabletu w subaru była mowa, wprawdzie w foresterze, ale wielkiej różnicy nie ma, a sama apka... może komuś się chciało podłubać, albo poszukać w czeluściach Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zwykła tapeta z ikonami umieszczonymi gdzie trzeba, ewentaulnie widget na prawie cały ekran (można napisać samemu na podstawie samouczków - trzeba mieć minimalne pojęcie jednak o programowaniu i robieniu grafiki).

Chyba nie tak do końca, zwróć uwagę ze tablet odpala się kiedy przekręcić kluczyk, nie masz dostępu do włącznika tabletu bo jest on z boku wiec włącza się on tylko przez kluczyk i tak samo się wyłącza, dodatkowe przyciski na belce vol+ i - może jest taka apka tez, fajnie wygląda ale nie mogłem już nic na ten temat w sieci znaleźć.. A co do jakości dźwięku to pewnie podłączony kabel pod słuchawki i na wzmacniacz. Jakość powinna być ok jak dobry wzmacniacz i głośniki.

 

-==-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tablet odpala się kiedy przekręcić kluczyk, nie masz dostępu do włącznika tabletu bo jest on z boku wiec włącza się on tylko przez kluczyk i tak samo się wyłącza,

Ale to akurat najmniejszy problem, jest trochę programów, ktore umiozliwiają włączanie i wyłączanie tabletu poprzez podanie napięcia... NIe ma sensu wyważać otwartych drzwi, ale podpatrzeć co do tej pory wykorzytali inni:

MAZDA, NEXUS 7, APPki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie lepiej radio 2din na androidzie jeżeli już o wyważaniu drzwi mowa.

 

 

Np. Parrot Asteroid?

Fajne radio, też o tym myślałem. Ale jeśli chodzi o zasadność myślenia o tablecie - cena. To radio kosztuje tyle, co 4-5 tabletów, które można wykorzystać w aucie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cena nie moze byc jedynym kryterium zastosowania urzadzenia, plisss
 

Sądząc z ilości aut w Twojej stopce - dla Ciebie z pewnością. Dla niektórych użytkowników te 2,5 tys to 1/5 wartości auta. Jeden Woli kupić takie radio, drugi tablet a resztę wydać na paliwo, nie nam to oceniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 tys. zl za cos co ma nieporownywalnie wieksze mozliwosci niz tablet?

Ale tym dowaliles. Android 2.3, liczba aplikacji oposana jedna cyfra, brak dostepu do Google Play? Najbardziej badziewny nowy tablet bedzie mial lepsze parametry i mozliwosci niz to stare radio. W kazdym sprzecie z Androidem najwazniejszy jest suport, a akurat Nexus ma jeden z lepszych. Istnieja do niego nawet dedykowane ROM'y do pracy w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cena nie moze byc jedynym kryterium zastosowania urzadzenia, plisss
 

Sądząc z ilości aut w Twojej stopce - dla Ciebie z pewnością. Dla niektórych użytkowników te 2,5 tys to 1/5 wartości auta. Jeden Woli kupić takie radio, drugi tablet a resztę wydać na paliwo, nie nam to oceniać.

 

No cóż, odnosząc się do używanych aut cena nie jest zachecająca, faktycznie ale nie jest tak pieruńsko niedorzeczna jak proponowanych oficjalnie. Ale mimo wszystko uważam, że nie tylko cena powinna grać główną rolę - przecież wybierając Subaru nie tylko ceną się kierowaliśmy.

P.S. Pomimo, że mam trochę tych aut w stopce, to i tak lubię wydać pieniądze na to co mi się przyda, jest praktyczne i dobre jakościowo. Po autach widać, że byle czego nie kupuję ;):)

 

 

2,5 tys. zl za cos co ma nieporownywalnie wieksze mozliwosci niz tablet?

Ale tym dowaliles. Android 2.3, liczba aplikacji oposana jedna cyfra, brak dostepu do Google Play? Najbardziej badziewny nowy tablet bedzie mial lepsze parametry i mozliwosci niz to stare radio. W kazdym sprzecie z Androidem najwazniejszy jest suport, a akurat Nexus ma jeden z lepszych. Istnieja do niego nawet dedykowane ROM'y do pracy w samochodzie.

 

Przyznam się, że nie zwróciłem uwagi na wersję Androida bo interesowała mnie możliwość zainstalowania tylko jednej aplikacji co jest możliwe, pod moim kątem. Funkcjonalność jest szersza niż tableta np. ilość wejść/wyjść, zewnętrzy GPS po kablu - co mi bardzo odpowiada ze względu na szybkość pracy, zintegrowane urządzenie audio: http://www.parrot.com/pl/produkty/asteroid-range/parrot-asteroid-smart/

 

 

Poza tym podałem przykład, który mi się podoba B) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy, Radio z androidem tak, ale parrot nie:) Ma trochę fajnych patentów jak np, wykrywa otwarcie drzwi do auta i już się uruchamia, ale jeden rdzeń, stary system, dlatego sobie go odpuściłem na rzecz Chińczyka. Korzystam od roku i sobie bardzo chwalę, yanosik, torque, youtube, radio internetowe google maps, sterowanie z kierownicy, nawigacja offline, rejestrator itd itd. Na początku myślałem nad tabletem ale tam jest góra problemów:

 

- zamontuj tak żeby to ładnie wyglądało.

- podłącz głośniki (tablet ma jacka, trzeba wzmacniacz a i tak ciężko będzie np. zmienić głośność z tyłu)

- brak przycisków fizycznych, brak możliwości podpięcia tych z kierownicy (no dobra na upartego można kupić małą klawiaturę BT, rozwalić, polutować, gdzieś te przyciski zamontować)

- podłącz kamerę cofania, tabletów z AVIN jak na lekarstwo

- rejestrator trasy też nie bardzo jak chcemy tablet gdzieś wkomponować w deskę (dobra, znowu na upartego pewnie da się rozebrać, wydłubać kamerkę i przeciągnąć gdzieś indziej)

 

Tutaj opisałem więcej o radiu:
http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/79720-radio-2-din-do-kamery-cofania/?p=2237846

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaczęło się niewinnie i z nutką sarkazmu ale jest Erisin 9603A do Toyoty GT86:

 

post-3946-0-31397000-1440578635_thumb.jpg

 

Android 4.2.2. Nie było problemu z podłączeniem. Troszkę musiałem pokombinować z podłączeniem wejścia AUX i USB - kable przez Amazon bo nie było w zestawie akurat do BRZeta. Wszystkie aplikacje mnie interesujące chodzą. Jest wejście na modem 3G, jest WiFi itd, itp. Fajna rzecz. Daje dużo możliwości i cena w stosunku do jakości i możliwości jest bardzo korzystna. 

Gwarancja jest ale traktują ją iluzorycznie  :biglol:  ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odpowiednich forach temat wałkowany tryliard razy łącznie z gotowcami, skryptami itd... ( xda-developers.com )

 

Btw. podłączenie zwykłego tabletu aby włączał się w momencie przekręcenia klucza też jest do rozwiązania.

 

Mam radio co gra - a nie udaje że gra - bo te urządzenia z androidem (stacje multimedialne) wątpię aby miały odpowiedni wzmacniacz jak np. alpine gdzie można znaleźć nawet 60W . ( mowa o chińczykach )

Nie wspominając o jakimś konkretnym procesorze dźwięku - który można sobie jakoś tam pewnie wyemulować na takowym androidzie - tylko po co ? 1.Zjada zasoby 2.Pewnie kosztuje ( nie mylić z korektorem dźwięku - bo to 2 różne rzeczy )

 

Ja mam na stałe starego HTC z odpowiednimi widgetami z TORQUE oraz własnym UI.

 

Cena konkretnego radia ALPINE - liczmy z górką 500 zł ( używane żeby nie było )

Tani telefon do TORQUE, GPS , INTERNET, ETC... - 200zł ( używane )

No ni jak nie wychodzi nawet te 2500zł - i na pewno o niebo lepiej gra... I też w miarę wygląda - może cyknę fotę jakoś przy okazji :)

Edytowane przez gucio1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się niewinnie i z nutką sarkazmu ale jest Erisin 9603A do Toyoty GT86:

 

attachicon.gif20150814_092055.jpg

 

Android 4.2.2. Nie było problemu z podłączeniem. Troszkę musiałem pokombinować z podłączeniem wejścia AUX i USB - kable przez Amazon bo nie było w zestawie akurat do BRZeta. Wszystkie aplikacje mnie interesujące chodzą. Jest wejście na modem 3G, jest WiFi itd, itp. Fajna rzecz. Daje dużo możliwości i cena w stosunku do jakości i możliwości jest bardzo korzystna. 

Gwarancja jest ale traktują ją iluzorycznie  :biglol:  ;)

 

 

No nieźle wygląda i podświetlenie we właściwym kolorze ;)

 

Tylko po co, jak przez 4 godziny jazdy ani na sekundę nie włączyłeś radia  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, prawda Ci to ;) Ale do takich bajerow jak RaceChrono itd. to jak znalazl. Dosc juz mialem uchwytow, uchwycikow, kabli i kabelkow.

 

 

No kable, mocowania, fruwające telefony po aucie... nie musisz nic więcej pisać. Musisz mi to pokazać w akcji  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...