Skocz do zawartości

Zaturbienie wolnossaka


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ostatnio mi opowiedział, że jego znajomy nabył drogą kupna nowego Legasia z silnikiem 1.8 (nie wiedziałem, że jeszcze są te pojemności), wolnossącego. Podobno ów znajomy został zapewniony przez dilera, że wsadzenie turbosprężarki do tego samochodu nie stanowi problemu i nie będzie bardzo drogo kosztować. Szczerze mówiąc zgłupiałem. Zawsze mi się wydawało że wsadzenie "na siłę" turbiny do wolnego ssaka to droga przez mękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubeeert, chodziło mi nie o to, że takie turbo nic nie daje, bo owszem zdaję sobie sprawę, że autem się jedzie przyjemniej, tylko, że takie relatywnie niewielki przyrost nie powinien być wyzwaniem dla seryjnej skrzyni/sprzęgła, które ze względów na unifikację elementów są robione z jakimś zapasem bezpieczeństwa do przeniesienia momentu/mocy.

 

kasztan, fakt 1,8T był z L-series, a w Legacy I zastosowano już nieco inną konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, proszę bardzo.

Oczywiście dotyczyło to tego pana sprzedawcy z pierwszego postu.

Silniki ssące i pod turbo nie mają takiej samej kompresji, to po pierwsze.

Po drugie - np. w przypadku wolnossącej imprezy praktycznie wszystko jest inne niż w turbo - sprzęgło, skrzynia, półosie, kolektory...

Robiłem takie przeróbki i wiem co to znaczy i ile kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale sam zobacz 1.8 GTI 136KM i 1040 kg ma 7,9 a turbo ma tyle samo mocy a wage 1150 i do tego max 219 czyli dluzsze przelozenie wiec jak to mozliwe ?

 

i bardzo dobrze to pokazuje nastepny model JDM ile mniej wiecej musie miec auto o wadze (1000) aby robic takie czasy-tabela 175KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to - dopóki nie znajdę czegoś co mi jasno pokaże jakie były dane fabryczne lub sam w jakiś sposób tego nie zmierzę to i tak czy wierzymy w to czy nie nie ma znaczenia

 

Nie no tak chodzilo mi tlko o to ze do takiego wyniku musial bys mie albo pod 170Km albo mase z 800kG co nie zmienia faktu ze fanie sie tym jezdzi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...