Skocz do zawartości

Dywaniki XV


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy użytkownicy w jakim stanie jest wasza podłoga w XV - tam gdzie siedzi kierowca. U mnie wyglada to tak:

449bd558f7fe5fe3med.jpg

Jak widac dywanik jest zle skonstruowany i pewnie za jakis czas w wytartym miejscu zrobi sie dziura. Sytuacja jest analogiczna w forkach a dywaników które zakrywałyby całą podloge w ASO nie ma.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, ale mam czyściej w samochodzie, bo niedawno odkurzałem :P

 

Oryginalne dywaniki to dziadostwo jakich mało. Nie dość, że są przymocowane do tandetnych haczyków, które boje się uszkodzić podczas każdego odkurzania, to do tego nie zakrywają ważnego miejsca na podparcie stopy przy pedale gazu - jak w Foresterze. Ale najgorsze jest to, że jeżdżę bez butów na obcasach, z miękką podeszwą, a mimo tego w samym dywaniku robi się już dziura. 

 

Tandeta i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie w CVT jest lekko ponad 15 tysięcy, ale żadnej dziury w dywaniku gumowym. Forkiem 2.0 D oczywiscie manual przejechalem ponad 80. Mocno wytarta guma, ale żeby dziura.? Albo ja zbyt spokojnie, albo Wy zbyt....niespokojnie przebieracie nogami. Tudzież podkute buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dywaniki w XV i Forku się czymś różnią. U mnie po 40 tys km dywaniki i wykładzina w tym odsłoniętym miejscu jak nowe :-o. Dodam, że prowadzimy z żoną na zmianę, a większość czasu żona jest w obcasach. To wielkie wycięcie w dywaniku mnie też wkurza, jednak co do jakości, trwałości i estetyki nie mam żadnych zastrzeżeń. (dywaniki mam oryginalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat pojawił się także w pytaniach do Dyrekcji, a w odpowiedziach jednego z użytkowników, że pewnie dziurawią się kiepskie zamienniki, nadmienię, że dostałem dywaniki przy odbiorze samochodu w ASO jako bonus (wyprodukowane 12.2012), a wykładzina w podłodze stanowi oryginalne wyposażenie samochodu przy opuszczeniu fabryki. 

 

Po 42.000 przebiegu wygląda to tak (sorry, cały czerwiec leje, nie mam zamiaru dzienni odkurzać samochodu):

ihost_1435058961__img_2060m.jpg

 

ihost_1435059274__img_2061m.jpg

 

ihost_1435059326__img_2062m.jpg

 

ihost_1435059370__img_2063m.jpg

 

ihost_1435059403__img_2064m.jpg

 

Czekam na odpowiedź ASO, co to za dywaniki, i co z podłogą, ale problem nie dotyczy tylko Subaru w Polsce, ale w Austrii też. Jakość mizerna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podłoga jest obecnie w gorszym stanie - zdjecie z pierwszego postu zostalo zrobione jak auto miało 15k km. Nie jezdze w szpilkach za to w zimie nosze obuwie z porządna podeszwą z protektorem- jak to obuwie zimowe. Dywanik niech sobie będzie jakości jakiej jest ( akurat do jakości gumowego dywanika przyczepić sie nie moge) ale niech spełnia swoja funkcje a nie jak obecnie nie pokrywa podłogi w miejscu gdzie ta jest najbardziej narażona na przetarcie. To co myślę o projektancie tych dywaników wole zachować dla siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o radę - w sklepie Subaru występują dwa rodzaje dywaników welurowych do XV. Pierwszy z napisem SUBARU w cenie 170 zł, drugi z napisem XV 286 zł.. Czy te droższe są faktycznie lepszej jakości, czy też płaci się za dalej idące dedykowanie z uwagi na literki XV ? Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jestes na etapie kupna dywaników radze Ci abys nie kupował OEM Subarowskich tylko poszukał  np na allegro. Jezeli przeczytałes ten temat od poczatku to napewno juz wiesz ze oem dywaniki są zle zaprojektowane i po jakim czasie bedziesz miał dziure w materiale pod pedałami gazu i hamulca, bo dywaniki nie chronia tego miejsca a jest ono bardzo narazone na wycieranie. Reasumujac co Ci po dywanikach super jakosci skoro nie spełniaja swojej funkcji ?

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...