Skocz do zawartości

Strzelectwo Sportowe


Markus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz należeć do stowarzyszenia, aby posiadać broń czarnoprochową. Kupić jednak taką broń może tylko osoba pełnoletnia.

Informacje tu:  http://bron.iweb.pl/viewforum.php?f=83&sid=1083be810575a6eb6a64170f053542ed

 

Używany rewolwer Colt'a można kupić już za 700,- zł. i mieć frajdę ze strzelania, lecz broń wysokiej jakości np. Fainwerkbau to ok. 1000,- Euro (kapiszonowy pistolet dolnokurkowy). Karabiny kapiszonowe od 900,- zł do ok 5000,- zł, piszę o replikach, bo dobrze zachowane oryginały z epoki to te same kwoty tylko w Euro.

Czarnoprochową broń pooglądać można też na allegro, lecz odradzam robienia tam zakupów. Egzemplarze godne uwagi sprzedawane są między znajomymi, następnie na forum, a badziew na allegro.

 

Pozdrawiam

cewie

 

PS. Już 10 lat jak wessało mnie w to hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Markus

Na Śląsku jest bardzo wielu strzelców cp, tam tradycje bractw kurkowych są mocno zakorzenione, a poziom strzelectwa wysoki.

 

Sądzę że łatwo znajdziesz za pośrednictwem przytoczonego przeze mnie forum, osoby, które mogą wprowadzić Cię w ten strzelecki świat.

 

Pozdrawiam

cewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na Śląsku jest bardzo wielu strzelców cp, tam tradycje bractw kurkowych są mocno zakorzenione, a poziom strzelectwa wysoki.

 

Wiem, wiem. Mój ś.p. Wujek był prezesem PZŁ przez lata. Szkoda, że wtedy mnie to nie interesowało. Pewnie dziś miałbym Dubelt, Breneke i co tylko by się dało.

 

 

 

Sądzę że łatwo znajdziesz za pośrednictwem przytoczonego przeze mnie forum, osoby, które mogą wprowadzić Cię w ten strzelecki świat.

 

Pierw muszę się perfekcyjnie nauczyć strzelać z wiatrówki. Choć u mnie zamiast nauki, to bardziej kolekcja karabinów bierze górę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ze związku sportowego za kasę strzelanie na strzelnicy pod Grójcem, strzelanie na 60 metrów

rewelacyjna zabawa i odstersowanie

M14 wymiata (ostatnia fota) - dobra armata

M16 trzecia fota od góry- kozacka broń, bez zaciecia, rewalacyjna celność, bajka

a to pierwsze to wiadomo co- szit nad szity, przy moim strzelaniu- 3 zaciecia,(ogólnie z 12 razy sie zacinał) o celności nawet nie wspominam :P

Ciekawostka.Przez zały okres służby zasadniczej ani razu kałaszek mnie nie zawódł a strzelań mieliśmy dużo min 2 w tygodniu i w piachu często kąpany a nie zacinał się i celny był, to nie zabaweczka m16 że byle dziecko utrzyma i postrzela jak z wiatrówki. Magazynki pewnie brudne były i dlatego się blokował. Zazdroszczę że masz możliwość postrzelać z tych broni. Posypało by się do tarczy z kałaszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to nie zabaweczka m16 że byle dziecko utrzyma i postrzela jak z wiatrówki.

Wiesz jaka jest różnica w wadze między AKM a M-16? ;) Strzelałeś z tej drugiej "wiatrówki"? Co do niezawodności rozwiązań, to czas swoje zweryfikował - HK416 i większość nowych ARów wychodzi już z rurą gazową.

 

 

 

Ja tam lubię postrzelać sobie z najzwyklejszego Glocka. Żywiołem broni krótkiej jest jednak strzelanie dynamiczne

 

:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w Sobotę zanabyłem śrut H&N Grizzly, kal. 6,35, o wadze 2.02g. Z racji tego, że to nowość, musiałem dokonać zakupu w miejscowości Gotha po drodze do roboty. Całe 4,95eur za 150szt, ale waga robi wrażenie i już nie mogę się doczekać, kiedy sobie go odpalę ze swojego FAC-a.  :D

Edytowane przez Markus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

 

W Warszawie można postrzelać w kilku miejscach z Glocka :)

A z ciekawości zapytam. Jeśli chciałbyś zapisać się w Warszawie do klubu to ile wynosi składka członkowska? Pytam, bo o ile w Tarnowie jest to 400zł/rok, tak w Poznaniu ponoć 3000 zł/rok :o .

 

http://www.groupon.pl/deals/centrum-strzeleckie-agvo-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, ktoś z was siedzi w temacie wiatrówek ? Ja zaczynam swoją przygode od Crosmana 1077, narazie to strzelanie garażowe do kulochwytu.

miałem takiego ;) po koronowaniu lufy i dobrej regulacji można trafnie strzelać, mimo wszystko to tylko tania zabawka, ale frajdy daje dużo  :)

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Warszawie można postrzelać w kilku miejscach z Glocka :)

A z ciekawości zapytam. Jeśli chciałbyś zapisać się w Warszawie do klubu to ile wynosi składka członkowska? Pytam, bo o ile w Tarnowie jest to 400zł/rok, tak w Poznaniu ponoć 3000 zł/rok :o .

 

Mój klub - CWKS Legia Sekcja Strzelecka: całość rocznej składki, w tym wpłata na PZSS - 460 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pora rozpocząć sezon , kilka dni temu kupiłem lunete ale niestety montaż nie ma regulacji  osiowej i pionowej. Obdzwoniłem wszystkie sklepy i nigdzie nie ma montażu SM AOP55 może ktoś ma na zbyciu używany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Miałem (i strzelałem) z CZ Shadow Line (w zasadzie to samo co SP-01, tylko trochę "stuningowana..")

i próbowałem kolegi Shadow 2

Mnie 2 nie powaliła, straszny kloc i wg. mnie rękojeść za duża.., ale ja mam dłonie średniego rozmiaru..

Finalnie i tak sprzedałem i teraz mam Sig Suera P229 Legion;) i ten mi pasuje najbardziej..

Ale ja dynamiki nie strzelam zbyt dużo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - wiem ze i SP-01 i Shadow 2 sa ciezkie bo sa stalowe.  W shadow 2 rekojesc jest za duza w sensie za gruba czy za dluga?  Czytalem ze oba strzelaja bardziej miekko z racji wagi oraz konstrukcji - odczules jakas roznice?  Sig'a nie bralem pod uwage bo mam juz G19 i CZ P-01, z ktorych jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę całe stalowe.., bo odrzut sporo mniejszy (łatwiejszy do opanowania..) i w miarę jak ubywa amunicji całość jest bardziej powtarzalna..

Miałem też G19 i waga do "noszenia" super, ale pomimo tego że poprawiłem w nim chyba wszystko co mogłem.. (Iglica, spust, nakładki na rękojeść, lejek itp.) to i tak przy ostatnich nabojach "skakał" mi już znacznie bardziej niż przy pierwszych. No i poszedł do ludzi..;)

Teraz od kilku lat mam Siga i jest ok.

W CZ Schadow 2 ta rękojeść jest dla mnie za długa i zbyt pękata u dołu..

No ale to już jest kawał pistoletu..,(typowo i chyba tylko na zawody..) jak bym miał brać coś tej wagi to pomyśl o Sigu P226 LDC - super pistolet, strzelałem okazjonalnie ale szczerze polecam. Też występuje w kilku wersjach.. A ergonomia chwytu i ogólne wrażenie - extra.

 

Edytowane przez Dzik44
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2016 o 20:21, ipsx82 napisał:

ja hobbystycznie strzelam z slavia którą sam przerabiałem by nie szarpała robiąc prowadnice i pierścienie pod wymiar  

Dość przypadkowo trafiłem na ten temat i przypomniałem sobie o Slavii 620. Dawno temu wraz z bratem bawiliśmy się tym karabinkiem jeszcze jako dzieciaki. Odnalazłem ją w starej szafie i okazało się, że jest piękna, w dobrym stanie i nadal fajnie działa :). Dmuchawka jest chyba z 1968 roku.

P1050208.JPG

P1050209.JPG

P1050210.JPG

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...