Skocz do zawartości

Strzelectwo Sportowe


Markus

Rekomendowane odpowiedzi

 

Może i Marksman to chinol,

 

Raczej napewno, ale tak jak napisałem- to chińska górna póła.

Karabinki produkcji chińskiej(te droższe) też nie są złe jeśli o mechanikę chodzi. Są niedoróbki w wykończeniu, ale generalnie idzie nimi postrzelać.

Te najtańsze do 200pln, to istotnie gilotyny z opóźnionym zapłonem(te z dolnym naciągiem). Z kolei łamane, po kilkuset ładowaniach powstają takie luzy, że z 10 metrów trafić w cokolwiek graniczy z cudem.

 

 

 

Nabija się je poprzez otwarcie, załadowanie śrutu i przy użyciu większej siły zamknięcie, podczas którego tłok spręża powietrze. Trzeba uważać przy zamykaniu, bo można palce przytrzasnąć (kwestia wprawy), nazywane są te wiatrówki "dziadkiem do orzechów"

 

 

 

Ciekawy patent przyznam. I to jest na diabolo 4,5mm, czy 4,4 okrągłe?

 

Normalne 4,5 mm jakie chcesz, żadne okrągłe (kulki)... Lufa gwintowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. Jakie ma parametry ten Marksman, tak mw.?

Szczerze, to na parametrach ja się niezbyt znam, jak pisałem zupełnie amatorsko czasem sobie strzelam, a najważniejsza jest dla mnie powtarzalność..

Tutaj link porównujący te dwie wiatrówki, kiedyś były zdjęcia jeszcze, teraz ich już nie ma :/

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=20633

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo, na oficjalnej stronie Hatsana i w inntch sklepach gdzie sprzedają wiatrówki. 

Sama wymiana sprężyny na gazową nie jest trudna i sam ją ogarniesz- efekt będzie piorunujący.

http://hatsan.com.pl/sprezyna-gazowa-hatsan-vortex-gp-type-1a,3,10042,8976

 

A jeśli chcesz mieć już super hiper sprzęt, to wyślij go na "dopieszczenie" do cekaus.pl

To ludzie, którzy poprawiają fabrykę(a w turkach jest nieco do poprawy) i wiatrówki po ich zabiegu są niemal idealne.

Ale tanio może nie być, więc jeśli Ci nie zależy, wymień samą sprężynę i do działa.


http://cekaus.pl/pl/

Edytowane przez Markus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

M14 wymiata (ostatnia fota) - dobra armata

 

Stawiam dużą łychę, że jednak nie było to M-14, ale chińskie Norico (swoją drogą bardzo porządne i robione na starych maszynach Springfielda).

 

 

 

a to pierwsze to wiadomo co- szit nad szity,

 

Bardzo ciekawa opinia. Poprzesz jakimiś argumentami? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ile J bede mial na tej sprezynie najmocniejszej ?

 

Sprężynę gazową możesz nabić maksymalnie do 150Bar. Wtedy niemal napewno przegniesz limit wynosząćy 17Jouli(możesz mieć ok.60J) i staniesz się posiadaczem nielegalnej broni. Poza tym w kalibrze 4,5mm taka wartośc będzie skutkowała, że w nic nie trafisz, bo śrut przekroczy prędkość dźwięku i będzie koziołkował w locie. Nie mówiąc już, że naciągać wiatrówkę będziesz dwoma rękami, a kolba o nogę oparta.

Tak do 20 Jouli spokojnie Twój Harnaś ogarnie, może ze 22-23 i będzie moc, w miarę znośny kop i celność przedewszystkim.

 

 

 

Jest bardzo duza roznica w oddawanych strzalach pomiedzy orginalem a sprezyna gazowa ?

 

Sprężyna gazowa się nie zużywa. Zawsze ma takie samo ciśnienie, a więc i potwtarzalność strzałów zostanie zachowana.

Tradycyjna sprężyna pracuje i z czasem się po prostu osłabi i wtedy strzały też będą lichsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na 10 strzelających, około 300 sztuk amunicji- 10-12 zacięć ? może to przypadek ale (...)

 

Zgodzisz się z moją laicką opinią, że w kontekście zacięć warto byłoby pochylić się bardziej nad amunicją, niż bronią? ;)  Swoją drogą zgadnę - prod. Mesko?

 

 

 

dla mnie ta hamerykańska zabawka była lepsza ;)

 

Która, ta chińska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na 10 strzelających, około 300 sztuk amunicji- 10-12 zacięć ? może to przypadek ale (...)

 

Zgodzisz się z moją laicką opinią, że w kontekście zacięć warto byłoby pochylić się bardziej nad amunicją, niż bronią? ;)  Swoją drogą zgadnę - prod. Mesko?

 

 

 

dla mnie ta hamerykańska zabawka była lepsza ;)

 

Która, ta chińska?

 

 

 

1) tak dokładnie

2) może i chińskie ale dobrze leży w dłoni ;) 

 

 wiadomo, że od lata najlepsze jest to co nie skomplikowane i ze "kałach" ma swoją pozycje

ps:

moje uwagi są na poziomie strzelania amatorskiego i takimi tylko pozostaną, ot zdanie wyrażone po kilku strzelaniach

 

kolejne będziem walić na odległość 1200 metrów - jestem ciekaw czy choć jeden doleci do celu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jaka wartosc barow w takim razie musi miec taka sprezyna aby dalo sie z tego strzelac :-)??

 

Wiesz, to byś musiał napisać albo do hatsana albo do sklepu gdzie takowe sprzedają. Ja mam FAC-a nabitego do 150Bar-ów, ale jaka jest dokładnie prędkość początkowa oraz szmoc, to trzeba by było się na chrono wybrać. Ale "na oko" może być ok 250m/s i z 60-70Jouli.

Napisz do hatsana, oni na oficjalnej mają dwa rodzaje spręzyn- seryjna Ek<17J oraz tuning >17J


Jeszcze nie zdążyłem się nastrzelać ze 125, a już zachorowałem na to:

 

http://hatsan.com.pl/at44w-10-long-lothar-walther,3,10068,5744

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelectwo sportowe to też historyczna broń rozdzielnego ładowania na czarny proch.

Nie potrzebne jest na nią zezwolenie, ani nie podlega rejestracji jak wiatrówka 17,5 J :)

 

W najbliższym czasie będą ciekawe międzynarodowe zawody w strzelaniu na daleki dystans.

 

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=126442&start=0

 

Pozdrawiam

cewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Strzelectwo sportowe to też historyczna broń rozdzielnego ładowania na czarny proch. Nie potrzebne jest na nią zezwolenie, ani nie podlega rejestracji jak wiatrówka 17,5 J

 

Ale tam trzeba należeć do jakiegoś stowarzyszenia, czy coś takiego o ile się nie mylę? 

Poza tym, to tu wszyscy mamy w limicie. ;)


Z ciekawości- ile kosztuje taka flinta na czarny proch? Tak mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...