Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe do szuwarka (było: Zimówki)


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem ostatnio Nokian WR D3 185/65R15 i teraz czekam na śnieg żeby sprawdzic co to za cudo.

Osobiście nigdy nie jeździłem na Nokianie,ale w testach na śniegu bije konkurencje okrutnie. :twisted:

Ile dałeś za ten rozmiar?

 

 

1100 z transportem.

 

-- 6 lis 2011, o 13:08 --

 

Ja kupiłem ostatnio Nokian WR D3 185/65R15 i teraz czekam na śnieg żeby sprawdzic co to za cudo.

Osobiście nigdy nie jeździłem na Nokianie,ale w testach na śniegu bije konkurencje okrutnie. :twisted:

 

tylko ile masz w naszych warunkach jazdy po śniegu :?: polska zima to głównie mokry, śliski asfalt albo błoto pośniegowe :(

superprzyjemnej i rozrywkowej jazdy po śniegu mamy tyle co nic :evil:

 

 

Z racji miejsca zamieszkania to śniegu mam dużo. :wink:

A samochód to impreza bez wiatraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie obiecali dodać do forka zimówki pirelli sottozero.... mam nadzieję, że będę z nich zadowolony...

 

Pewnie że będziesz bo nawet najgorsze zimówki (sottozero takie nie są :) ) są o niebo lepsze niż najlepsze letnie na śniegu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie obiecali dodać do forka zimówki pirelli sottozero.... mam nadzieję, że będę z nich zadowolony...

 

mam takie w darmowozie. najlepsze zimówki jakie miałem nie licząc uniroyal które również były super. JJa mam dobre pole testowe czyli wyjazd z garage pod górkę. Na pirelli luzik. Na barumach bez szans, na bridgestone całym samochodem się nie da wyjechać z garażu taki to syf. Czasami garage użyczam sąsiadom do odmrożenia spryskiwaczy. Przy słabych oponach, pomaga wyjechać tylko piasek i szbadel do rozbicia ugniecionego śniegu.

 

pozdrawiam

p.s.

poprawiłem i jest czytelniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to subaru impreza sti 2005 rok, felgi to -OEM STI 5x114,3, 17 cali, zawiecha seryjna kayaba.

Pytanie moje dotyczy opon zimowych- mam obecnie 225/45 a moje pytanie dotyczy jaki największy profil mógłbym bezstresowo założyć, żeby go na zimę podnieść ile się da?

Pewnie bylo ale na szybko nie moge znalesc a oponki ostatnio ida jak cieple bulki i trzeba sie spieszyc :)

Posiadam fulde crystall, ale nie wiem jak zima, bo zima przed nami.

Mam taki plan zeby ta fulde jezdzic poki sniegi dobre nie sypna a potem zalozyc jakies zimowki klasy premium i kulac nimi po sniegach a potem znowu fuldy i dopiero potem letnie. Wiem ze to maly przerost formy nad trescia, ale tak sobie wymyslilem.

Nie bede pytal co polecacie bo to gdzeis tam juz czytalem, ale jak ktos ma hita to niech napisze :lol:

 

Edit- z pewnego zrodla dwiedzialem sie wiekszy profil to juz ryzko troche. decyzja zapadla na jakies dunlopy. zamelduje jak beda sie sprawowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to subaru impreza sti 2005 rok, felgi to -OEM STI 5x114,3, 17 cali, zawiecha seryjna kayaba.

Pytanie moje dotyczy opon zimowych- mam obecnie 225/45 a moje pytanie dotyczy jaki największy profil mógłbym bezstresowo założyć, żeby go na zimę podnieść ile się da?

Pewnie bylo ale na szybko nie moge znalesc a oponki ostatnio ida jak cieple bulki i trzeba sie spieszyc :)

Posiadam fulde crystall, ale nie wiem jak zima, bo zima przed nami.

Mam taki plan zeby ta fulde jezdzic poki sniegi dobre nie sypna a potem zalozyc jakies zimowki klasy premium i kulac nimi po sniegach a potem znowu fuldy i dopiero potem letnie. Wiem ze to maly przerost formy nad trescia, ale tak sobie wymyslilem.

Nie bede pytal co polecacie bo to gdzeis tam juz czytalem, ale jak ktos ma hita to niech napisze :lol:

 

Edit- z pewnego zrodla dwiedzialem sie wiekszy profil to juz ryzko troche. decyzja zapadla na jakies dunlopy. zamelduje jak beda sie sprawowaly

 

kup sobie 215/50R17 albo 205/50R17 - sprawdzone w zimie i działa :), wyższe profile teoretycznie są możliwe ale wychodzą z tego jakieś dziwaczne rozmiary

Co do Dunlopa to bierz sprawdzone SP Winter Sport 3D lub nowość 4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio Nokian WR D3 185/65R15 i teraz czekam na śnieg żeby sprawdzic co to za cudo.

Osobiście nigdy nie jeździłem na Nokianie,ale w testach na śniegu bije konkurencje okrutnie. :twisted:

Ile dałeś za ten rozmiar?

1100 z transportem.

 

DObra cena jak na te obecne. Dziw bierze że udalo mi się rok temu kupić Pirelli Carvingi w tym rozmiarze za niecałe 800 z transportem w co sam nie mogłem uwierzyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszego posta zapodałem chyba w niewłaściwym miejscu. To chyba będzie OK. Jest już późno (w sensie że zima blisko) a mój Forester na letnich jeszcze. Posucha straszna z oponami się zrobiła w Warszawce (w internecie też) na mój rozmiar. Znalazłem jeszcze UltraGrip GW3 do kupienia, czy będzie ok do Forka skoro sprzedawana jest raczej w kategorii "osobowe" a nie "4x4"? A może ktoś wie gdzie jeszcze można jakieś porządne zimowe kapcie kupić?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem wlasnie WRX 2006 rok, ktory jezdzi na 215/45/17.. jakie zimowki do tego dokupic i gdzie moge znalezc najtaniej? Pomozecie?

Opcji masz co najmniej kilka - zostać z tym rozmiarem lub założyć 205/50R17 lub całe koła 16" i 205/55R16. Co do marki opon i modelu to tez wiele zależy od potrzeb (upalanie czy miasto lub autostrada) i budżetu. Ciężko doradzić coś co dla każdego bezie dobre - różni ludzie mają różne priorytety i potrzeby przy wyborze opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też będzie moja pierwsza zima w Subaru. Z niecierpliwością czekam na śnieg, oglądając prognozy pogody. Auto zabezpieczone antykorozyjnie, chlapacze założone, dywaniki gumowe są, nowe zimówki czekają w pogotowiu :twisted: Troche się obawiam, trzeba będzie poświecić kilka nocy na treningi po pustych warszawskich ulicach :twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z Kormoranami Snowpro? Dostałem takowe w spadku po poprzednim właścicielu (205/55/16), nówki, wiec na razie założyłem. Pierwsze wrażenia dotyczące hałasu oraz jazdy po mokrym i suchym w dodatnich temperaturach są ok. Nie wiem jak będzie w na śniegu i mrozie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebachon, ja słyszałem dużo dobrego. ZTCW to jest klon starszego Michelin Alpin któregoś. Nie jest to jakiś świeży model. Ale jak jest mięso...

 

Mięso właśnie nówka, dlatego się skusiłem. Czytałem różne rankingi i tam na papierze wypadają bardzo przyzwoicie. Cenę mają zbliżoną na przykład od Fuldy... :roll: Wyważają się znakomicie, są ciche. Na razie tylko tyle wiem. Mam nadzieję, że na śniegu nie okażą się plastikowe... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luban, dostałeś dobre rady (i pytania, na które warto odpowiedzieć) od Lukassa. jeśli chodzi o komfort i prowadzenie, ja bym szedł w

205/50R17
jeśli nie chcesz felg zmieniać na 16.

 

co do marek.. jest całe mnóstwo. zależne od stylu i potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...