Skocz do zawartości

Po ile Paliwo ?


Fortis

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, zajcev napisał:

na Shellu w Chrzanowie diesel 7,09 na szczęście u nich nie ma ograniczeń co do rabatu, więc z kartą 30 groszy mniej, 6,79 za litr to już się przystępnie robi. 

Dzisiaj przed południem w Elblągu na BP nominalna cena to było chyba 6,64, z upustem 15 zł wyszło mi... a już nie wiem ile za chyba 54 litry.

 

No dobrze, wyszło 354 zł. To już prawie tyle co za starych czasów :) .

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zajcev napisał:

na Shellu w Chrzanowie diesel 7,09 na szczęście u nich nie ma ograniczeń co do rabatu, więc z kartą 30 groszy mniej, 6,79 za litr to już się przystępnie robi. 

 

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Dzisiaj przed południem w Elblągu na BP nominalna cena to było chyba 6,64, z upustem 15 zł wyszło mi... a już nie wiem ile za chyba 54 litry.

 

No dobrze, wyszło 354 zł. To już prawie tyle co za starych czasów :) .

A pamiętacie o tym, że jest dalej za drogo i VAT 23% też się zbliża? :OO:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zajcev napisał:

na Shellu w Chrzanowie diesel 7,09 na szczęście u nich nie ma ograniczeń co do rabatu, więc z kartą 30 groszy mniej, 6,79 za litr to już się przystępnie robi. 

Z jaką kartą? 

Tankuję na shellu i żadnego rabatu nie widzę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FanSub napisał:

Dzisiaj Orlen w Olsztynie przy ul. Warszawskiej wycenił PB 95 na 6,54.

 

W Gdańsku wczoraj też tyle było.

Wakacje ku końcowi, kupony wykorzystane i "żałosne" 90 pln zaoszczędzone ;) 

 

Nie mogę tylko zrozumieć fenomenu dlaczego to samo paliwo kosztuje więcej na Orlenie w Płocku i Włocławku (gdzie byłem parę tyg temu) niż na Orlenie w Trójmieście :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blixten napisał:

 

Nie mogę tylko zrozumieć fenomenu dlaczego to samo paliwo kosztuje więcej na Orlenie w Płocku i Włocławku (gdzie byłem parę tyg temu) niż na Orlenie w Trójmieście :huh:

Mam teorię. Z racji, że Orlen to państwowa spółka, a jest zarejestrowana na terenie tych miast i do tych miast odprowadza jakieś pieniądze, to żeby odzyskać te pieniądze to wpadli na pomysł, że w tych miastach paliwo będzie droższe, żeby pieniądze wróciły się do spółki z tychże miast :evil2:

download.png.b499ef27380578acaa5ca0f69bd290f7.png

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Mam teorię. Z racji, że Orlen to państwowa spółka, a jest zarejestrowana na terenie tych miast i do tych miast odprowadza jakieś pieniądze, to żeby odzyskać te pieniądze to wpadli na pomysł, że w tych miastach paliwo będzie droższe, żeby pieniądze wróciły się do spółki z tychże miast :evil2:

 

W Gdańsku jest rafineria, a Płocku petrochemia, logiczne więc, że za dłuższą nazwę więcej się płaci.... ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2022 o 07:36, Blixten napisał:

 

W Gdańsku wczoraj też tyle było.

Wakacje ku końcowi, kupony wykorzystane i "żałosne" 90 pln zaoszczędzone ;) 

 

Nie mogę tylko zrozumieć fenomenu dlaczego to samo paliwo kosztuje więcej na Orlenie w Płocku i Włocławku (gdzie byłem parę tyg temu) niż na Orlenie w Trójmieście :huh:

Bo tam prawdziwe niepodrabiane nie chrzczone :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę wracając z Bieszczadów na Lotosie w Żabnie koło Tarnowa było tak:

1. automat do pompowania kół i odkurzania samochodów zepsuty,

2. dekielki do kubków z kawą tylko w jednym, za dużym, rozmiarze,

3. pisuar w toalecie przykryty czarnym workiem = nieczynny,

4. tamże mydła brak,

5. tamże ręczników jednorazowych brak,

6. w damskiej toalecie mydła i ręczników brak.

Poczułem się prawie jak, nie przymierzając, na dworcu PKP w Rucianem we wczesnych latach 80-tych. Tam po wodę do spłukiwania toalety trzeba było udać się z wiadrem do kranu na zewnątrz budynku.

Aha… żeby nie było, że nie na temat, to:

7. Pb95 po 6,79 PLN za 1 litr. :facepalm:

Omijajcie to to szerokim łukiem.

PS. Chyba się zaraziłem od @Szürkebarát, bo naszło mnie na skojarzenia z PRLem. ;)

 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RedSasza napisał:

Chyba się zaraziłem od @Szürkebarát, bo naszło mnie na skojarzenia z PRLem.

Kolega @RedSasza nie zaraził się tylko pobrał naukę i zaczął poprawnie nazywać zauważone analogie. Współczuję, tak beztrosko żyło się pod rządami wybranymi przez suwerena, który powstał z kolan.

 

Dzisiaj na BP Słowik zapłaciłem jakieś 370 zł za jakichś 57 litrów Pb95 czyli litr kosztował jakieś 6,50. Jest znacznie lepiej kiedy w szczycie kolapsu paliwowego płaciłem po 8,27, ale nadal o jakieś 1,50 za drogo jak na polskie warunki.

 

50 litrów z rabatem 30 groszy daje oszczędność 15 zł a 50 litrów, za drogie o 1,5 zł, daje stratę 75 zł. Zatem dzięki skutecznym działaniom rządzących Polską, uzyskuję przy każdym tankowaniu stabilny zysk równy -60 złotych. I to przy VAT obniżonym do 8%! :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...