Jump to content

Jesienna Czarnogóra Forkiem


Misiek W

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Na początku przedstawię się. Nazywam się Michał Warda, od maja tego roku jestem posiadaczem wolnossącego forka. Dopiero od niedawna postanowiłem dopisać się do Waszego forum choć niektórych (piotrekM461) zdążyłem już poznać w tym roku w Albanii.

 

Po rejestracji konta postanowiłem podzielić się z Wami zdjęciami z mojego pierwszego  wypadu forkiem. Na pierwszy ogień poszła Czarnogóra z racji łatwiejszego terenu.

 

To mój pierwszy post na tym forum więc wybaczcie jeśli zdjęcia źle się wgrały.

 

Pozdrawiam

Misiek W

 

 

 

 

P1220160b.jpg

 

 

P1220220b.jpg

 

 

P1220222b.jpg

 

 

P1220225b.jpg

 

 

 

P1220281b.jpg

 

 

 

P1220242b.jpg

 

 

 

P1220243b%2B1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

@@Misiek W, naprawdę zazdroszczę :) Z racji, że byłem tam tylko raz i to  FWD, którym niestety nie udało się wjechać wszędzie, to ciągle mam niedosyt. Aczkolwiek te 4 lata temu to drogi zaznaczone na mapach na żółto - wiele się od tych nie różniły ;)

Link to comment
Share on other sites

Przepiękne miejsca. Gdybyś znalazł chwilę,żeby napisać które to drogi byłoby super. A okolice Plav faktycznie super, jechałem w sierpniu ze Szkodry przez Vermosh i Plav do Serbii.

 

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje Misiek! Super zdjęcia! :yahoo: Napisałeś że często bywasz w Czarnogórze z racji pracy, jesteś przewodnikiem samochodów? Pytam się bo zastanawiam się czy nie spotkaliśmy się przypadkiem na plaży w Albanii ^_^

Edited by piotrekM461
Link to comment
Share on other sites

super sprawa taki wyjazd krajoznawczy :). Człowiek ma wreszcie czas na oderwanie się od tej monotonni :) Mam nadzieje ze też kiedyś będę miał okazję zwiedzić tamte rejony, bo po obejrzeniu zdjęć jestem pod wielkim wrażeniem.

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Z jakiej korzystałeś nawi? Dobrze widzę,że na niektórych ujęciach widać mapę topo na tablecie??

Link to comment
Share on other sites

To jest Ozi Explorer na androida. Jest to aplikacja któa wyświetla twoją pozycję na mapie, którą wcześniej musisz odpowiednio skalibrować. Te mapy są topograficzne. Możesz sobie do niego wrzucić każdą mapę praktycznie. Wystarczy ją tylko zeskanować, zrobić kalibrację i wrzucić do nawigacji.

 

Tylko ta nawigacja średnio nadaje się do miasta lub na przeloty po krajach, Nie powie Ci "Tu skręć w lewo" itp... za to w terenie jak dla mnie pierwsza klasa.

Link to comment
Share on other sites

Możesz napisać skąd bierzesz takie mapy dla np. Bałkanów i czy kalibracja jest kłopotliwa? W PL namiętnie korzystam z geoportalu, ale raz, że wymaga transmisji danych, dwa, że obejmuje tylko Polskę..

Link to comment
Share on other sites

Gotowe skalibrowane pod oziego znajdziesz na chomiku. Tylko muszą to być pliki ozfx3 (tą kalibracje rozumie oziexplorer na androida). Jak nie znajdziesz mapy która ci odpowiada to skanujesz swoją papierową, następnie podajesz współrzędne gps conajmniej trzech punktów (najlepiej w rogach mapy), potem jeszcze podajesz na jaką płaszczyznę została odwzorowana mapa (stożek, walec itp). Wszystko to robisz sobie w Ozi explorer na windowasa. Pliki które Ci wyrzuci ozi konwertujesz za pomocą programu img2ozf do formatu który trawi ozi dla androida. Dla mnie na początku nie było to takie proste.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tak tak spotkaliśmy się :) Mówiłem Ci że mam podobnego Forka, pokazywałem nawet zdjęcia właśnie z Czarnogóry.

 

 

Pamiętam, poznałem po zdjęciach, mówiłem to już raz i powiem jeszcze raz, mega zdjęcia! Tylko brakuje zabudowy ;):D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...