Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem mi się wyświetliło takie ogłoszenie - może kogoś zainteresuje:

 

https://www.petitesannonces.ch/a/2189931

 

Facet pisze, że stan ogólny dobry.

 

Być może będę pewne Subaru :) chciał przywieźć lada moment z CH przy pomocy kogoś, kto ma miejsce na lawecie na 2 samochody - więc może jakaś mini-spółdzielnia by wchodziła w rachubę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już tu liczyliśmy koszt ściągnięcia z SUI. Kade ma to na świeżo policzone, może wrzuci opis przypadku  ;)

A co do cuda - po fotach (słabe, owszem), ale źle nie wygląda. W szczególności wnętrze wygląda zaskakująco ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja też zrobiłem sobie prezent :)

Bardzo dobry prezent! Zawstydziłeś Mikołaja :biglol:  Gratulacje! :yahoo::thumbup::ok:

 

 

 

A tu proszę jaki rodzyneczek, jedyny feler to kolor. http://www.mobile.de.../202067150.html

Hmmm... a ja chciałem właśnie srebrnego, po 1995, właśnie takiego... wtedy wychodził ok 40k. z CH... oj ładny jest :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mnie tylko te opłaty ze Szwajcarii dręczą, w sieci trafiam na sprzeczne informacje...

Jeżeli od stycznia 2013 nic się nie zmieniło, to wygląda to tak:

 

opłaty w CH 341,00 zł

opłata na granicy 378,00 zł

Cło [10%] 341,00 zł

Naprawa 0,00 zł

Ubezpieczenia 0,00 zł

Badanie techniczne 158,00 zł

Recykling 500,00 zł

Tłumaczenia 0,00 zł

Akcyza (1.031) 128,00 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

  pegi powiedział A tu proszę jaki rodzyneczek, jedyny feler to kolor. http://www.mobile.de.../202067150.html Hmmm... a ja chciałem właśnie srebrnego, po 1995, właśnie takiego... wtedy wychodził ok 40k. z CH... oj ładny jest

Ja po prostu w ogóle nie lubię srebrnych aut ;) Ale w tym egzemplarzu może i bym przebolał  :) 

 

 

 

No, mnie tylko te opłaty ze Szwajcarii dręczą, w sieci trafiam na sprzeczne informacje...

Jeżeli od stycznia 2013 nic się nie zmieniło, to wygląda to tak:

 

opłaty w CH 341,00 zł
opłata na granicy 378,00 zł
Cło [10%] 341,00 zł
Naprawa 0,00 zł
Ubezpieczenia 0,00 zł
Badanie techniczne 158,00 zł
Recykling 500,00 zł
Tłumaczenia 0,00 zł
Akcyza (1.031) 128,00 zł

 

Coś to zbyt pięknie wygląda ;)  Mnie wychodzi, że ok 10.000 to auto będzie kosztować z opłatami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli środki w teorii by prawie były na ten moment... działamy z Falą - w tym miejscu chcę mu ogromnie podziękować, bo sprawą się kompleksowo zajął, i już nawet do Szwajcara dzwonił :bowdown:

 

Co do koloru, to ja akurat bym wolał srebrnego/czarnego, ale no :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No, mnie tylko te opłaty ze Szwajcarii dręczą, w sieci trafiam na sprzeczne informacje...

Jeżeli od stycznia 2013 nic się nie zmieniło, to wygląda to tak:

 

opłaty w CH 341,00 zł

opłata na granicy 378,00 zł

Cło [10%] 341,00 zł

Naprawa 0,00 zł

Ubezpieczenia 0,00 zł

Badanie techniczne 158,00 zł

Recykling 500,00 zł

Tłumaczenia 0,00 zł

Akcyza (1.031) 128,00 zł

 

Coś to zbyt pięknie wygląda ;)  Mnie wychodzi, że ok 10.000 to auto będzie kosztować z opłatami. 

 

 

Kiedyś już tu liczyliśmy koszt ściągnięcia z SUI. Kade ma to na świeżo policzone, może wrzuci opis przypadku  ;)

A co do cuda - po fotach (słabe, owszem), ale źle nie wygląda. W szczególności wnętrze wygląda zaskakująco ok. 

zasadnicze koszty to:

 

- 10% cło,

- 19/23% VAT (zależy czy VAT w DE czy PL)

- akcyza

UWAGA: powyższe liczymy narastająco :(

i dodatkowe opłaty : wyrejestrowanie samochodu ok 200 franków, spedycja ok. 100 franków itp

- koszt transportu,

- recykling (500zł) + opłaty rejestracyjne + tłumaczenia, ubezpieczenia itp

 

no, tanio nie jest

 

edit:akcyza - 18,6%

Edytowane przez kade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no ! Coś się zaczęło w końcu dziać :D 

A co do koloru, zawsze możesz przemalować albo okleić ;P

 

A tu mam taki ciekawy link, może komuś się kiedyś przyda: http://carbuying.jalopnik.com/how-to-make-a-subaru-svx-the-car-it-deserves-to-be-1623709858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przywalili sporą akcyzę - koszt z eurotaxu rocznika 1995 to coś ok 11000 PLN  i od tej kwoty płacisz 18 %

 

A z tym Vatem to jeteście pewni bo wg mnie się płaci - można w niemczech wtedy "tylko" 19%

Edytowane przez pszemmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do VAT-u - tak, płaci się w związku z wprowadzeniem spoza UE do obrotu wewnątrzwspólnotowego.

 

ALE - na razie to i tak facet się nie ujawnił tzn. ma wyłączoną komórkę, na pocztę nagrałem mu się trzykrotnie.

Maila nie mogę mu wysłać bo nie mogę się zarejestrować w serwisie ze swoim polskim IP. Jest zapis w regulaminie, że możesz się zarejestrować tylko z IP CH lub kraju ościennego...

Ogłoszenie z 21.11.2014, więc chyba marne szanse, żeby sprzedał tak szybko - chyba że się mylę ;)

Popróbuję jeszcze jutro i w weekend.

 

W ogóle - trudno się z tymi Szwajcarami rozmawia - mam ochotę określić moje dotychczasowe doświadczenia telefoniczno-mailowe naszym krajowym słowem powszechnie uznawanym za obraźliwe, które zaczyna się od Pierre-do... ;)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...