Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji przetrzepywania netu w poszukiwaniu przydatnych informacji, natrafiłem na taką ciekawą stronkę z przeróżnymi info o SVX, łącznie z informacjami o modach, bardzo przydatna: http://www.svx-iw.com/

Ale dalej nie wiem, czy poza szpilkami do głowicy z silnika 2.2, jakiekolwiek inne podejdą. A te niestety ARP przestała robić i sprzedawać. 

Ostatni element rebusu do mocnego SVX-a, może nawet z czwórką z przodu  ;)

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, dzięki. Niestety, choć to z 22b, to nie podejdą do SVX-a. Ale już kucizna customowa jest namierzona, wyceniona, szukam dobrych szpilek do głowicy. Jeszcze te szpile i będzie już cała układanka do silnika do Stage 2  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chcę SVXAAAAAAAAAA...

 

... swoją drogą... ciekawe, czy by 5EAT podeszło do Alcyone? :P

Co do zasady nie widzę powodu, żeby nie. Do weryfikacji kwestia dyfrów, osiek czy czujników, ale to już sprawa drugorzędna i do ogarnięcia przy swapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do zasady nie widzę powodu, żeby nie.

 

Musiałby się jeszcze z kompem dogadać. I to chyba trudniejsze niż wkręcanie śrubek.

 

Jeśli moja skrzynia, manual, 15 lat młodsza od auta, dogadała się (zresztą tak jak i u adixi1 - swap na automat od legacy), to i te się dogadają  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to i te się dogadają ;)

 

Czekam z niecierpliwością. 

 

P&p to na pewno nie jest, więc jednak trochę cierpliwości leon będziesz potrzebował  ;)  

Inna rzecz, to celowość takiej zmiany. Jeśli wywalać fabryczną skrzynię nie z powodu awarii, to najlepiej zastąpić ją MT.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Inna rzecz, to celowość takiej zmiany.

 

Zależy od priorytetów. Do dupowozu 5eat z łopatkami jest lepsze od MT, co innego do fun-caru.

 

Właśnie to do mnie przemawia :)

 

Hmm. Nie wiem, czy skórka warta wyprawki. 

Grzebię właśnie, choć póki co nie mogę znaleźć, ale kiedyś kiedyś, kiedy myślałem na samym początku o wsadzeniu skrzyni z Tribeki do mojego SVX-a, czytałem opis takiego swapu, który zrobił jeden gość z jueseja. Robił to na zasadzie i w celu mniej więcej takim, jak ja robię swojego czerwonego (czyli "bo tak i już"), ale opisywał rozwiązanie problemów. Największe mu sprawił shifter i tak, dogadanie TCU z ECU. Ale przebrnął. Jakim kosztem, nie wiem. Poszperam jeszcze, może odnajdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzieś kiedyś czytałem o tuningu 4eat - podobno działała szybciej.

Tak, bez problemu są dostępne zestawy do tuningu 4EAT. Choć w tej SVX-owej to trwałość jest najczęstszym powodem myślenic o swapie  ;)

 

 

 

@pegi, jedziesz upalać SVX-em? 

Nie dopuszczam innej myśli. I Kuba o tym wie ;) 

I może kielcownię jeszcze zaliczę 20.12 ... :rolleyes:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5EAT podobno srednio podchodzi glownie ze wzgledo na sterowanie inny komp i ogolnie elektronike. Sam o 5 myslalem robiac swap, ale to głównie dlatego, ze 5Eat sa powszechnie dostepne, a automat z legacy Gtb to rodzyn u nas na rynku i ciezko bylo znaleźć. Generalnie 5 wsadzic sie da ale czy to bedzir prawidlowo dzialalo to juz inna sprawa. Z manualem pod wzgledem elektroniki nie jest to tak skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sama skrzynie to wszystko dziala, wszystkie tryby, manual, czy econom. Jedyny mankament wynika ze zmiany przelozenia z 3.7 na 4.44 i przeklamania licznika o 20%wiecej niz predkosc i rzeczywisty przebieg. Podobno mozna to jakos zrobic, ale obecnie mnie to nie boli i nie chce mi sie grzebac. Ze wzgledu na krotsze przelozenie poprawily sie oczywiacie osiagi i wiecej momentu trafia na koła:-)

A jeslu chodzi o braki to trzeba sie zmierzyc z brakiem takiej skrzyni u nas na rynku. Mi udało sie dorwać jedyną wtedy dostępną gdziekolwiek w PL, ale moze cos sie od tej pory zmieniło. Zawsze mozna sciagnac z UK:-)

Edytowane przez adixi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...