Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. jesli bylbys zainteresowany to mam znajomego szwajcara ktory mieszka 5km od tego czerwonego, moge zapytac czy by nie podjechal obczaic.

Kurcze, fajna opcja... ale mówimy o tym czerwonym nie-metaliku (na stalówkach), prawda? To akurat ten, ze względu na założenie o kolorze (wszystko tylko nie czerwony nie-metalik :P) niezbyt mi się widzi ;/

 

 

Bordowy już uwolniony - właściciel do mnie dzwonił.

 

Powiedziałem że już kupiłem ale i tak  zapytałem się o cenę - chce 20 tyś, wcześniej dogadaliśmy 16 tyś ....

 

Myślę że za 16 powinien puścić - on ma dość duże ciśnienie .

Nie mój budżet na ten moment, niestety...

 

 

Co do tych opłat to mi naliczyli akcyzy prawie 2 tyś, mimo że "kupiłem" za 1200 EUR  także albo trzeba liczyć akcyzy podobnie jak u mnie albo kombiniować z rzeczoznawcą.

Zdzierstwo, klasyczne, polskie...

 

 

Z drugiej strony patrząc na ceny / dostępnosć części to chyba lepiej trochę odłożyć i kupić lepszy egzemplarz. Remont naprawde sporo wychodzi. Sama naprawa hamulców wyjdzie mnie coś koło 2500 PLN. (4 x tarcze i kolcki + reperaturki + tłoczki)

Jest coś w tym, co mówisz, dlatego staram się powstrzymywać popęd ku temu autu ;)

Klocki przód wiesz, że pasują z dostawczych Nissanów, i są śmiesznie tanie (120-130 za komplet Brembo widziałem)?

Z tarczami gorzej... przód w PL dorwałeś, czy też zamawiałeś z UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, fajna opcja... ale mówimy o tym czerwonym nie-metaliku (na stalówkach), prawda? To akurat ten, ze względu na założenie o kolorze (wszystko tylko nie czerwony nie-metalik :P) niezbyt mi się widzi ;/

Tak, mowie o tym. Niestety kolor dosc istotna sprawa, chociaz cena i stan raczej atrakcyjna. Jakbys jeszcze patrzyl za szwajcarami i wypatrzyl cos w okolicy Rikon im Tösstal, Zell to daj znac, zapytam czy mialby czas oblukac. Jest mechanikiem/lakiernikiem wiec pojecie ma, i impreze tez ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurcze, fajna opcja... ale mówimy o tym czerwonym nie-metaliku (na stalówkach), prawda? To akurat ten, ze względu na założenie o kolorze (wszystko tylko nie czerwony nie-metalik :P) niezbyt mi się widzi ;/

Tak, mowie o tym. Niestety kolor dosc istotna sprawa, chociaz cena i stan raczej atrakcyjna. Jakbys jeszcze patrzyl za szwajcarami i wypatrzyl cos w okolicy Rikon im Tösstal, Zell to daj znac, zapytam czy mialby czas oblukac. Jest mechanikiem/lakiernikiem wiec pojecie ma, i impreze tez ma ;)

 

Miodzio! Będę się uśmiechał jak coś ;)

 

 

BelegUs masz coś do czerwonego?? :P

Ten bordowy z wawy cena zaporowa nawet 16 to za duzo. Pierwotną cenę którą podawał czyli 12tys do negocjacji można by było wziąć pod rozwagę.

Nic nie mam, nie jest to mój ulubiony kolor, poza tym, jak Ty już masz takiego, to dwie sztuki były by nieciekawe w jednym Kraju :P

 

Jak gość od Bordowego wystawi go na jakiś portal to za 10k biorę :P 16 - za dużo. 20 - śmiech na sali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mój czerwony nie wiadomo jeszcze jaki będzie finalnie. Jak skończą roboty mechaniczne i blacharskie będę chciał go folią okleić. No a to daje możliwość poszaleć. Chyba konkurs wtedy rozpiszę - na projekt kolorystyczny budy SVX-a  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pszemmek te tarcze przednie z linku to cena za sztukę czy komplet? bo jak za sztukę to lekko przepłaciłeś  :unsure:http://www.iparts.pl/czesc/tarcza-hamulcowa,subaru,svx-cx-1992-09-1997-12,3-3-i-24v-4wd-cxw-230km,107-4023-4430-100032-0-257-6007710.html

 

@Pegi, Różowy z białym dachem  :biglol:

A tak na serio to ciężko będzie chyba wybrać, może kanarek jednak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BelegUs, Pegi też ma czerwonego :P, a bordowych to o cho cho wszędzie co niemiara :P:P:P

 

Kurde, zapomniałem, fakt :P

 

Bordowe mi się bardziej widzą (mam słabość do metalików).

 

@pegi - rób kanarka, zawsze Ci się marzył. Kanarek z Piekła Rodem :evil2:

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svx będzie super wyglądał w ciemnym zielonym - Roland Garros albo Wimbledon green (kiedyś peugeot 205 oraz Miniak miały takie limitowane wersje).

A przy okazji - najlepszego! :)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budapeszt: http://olx.hu/hirdetes/subaru-svx-ID2U5Yz.html#fcd410af77

Manual 6, czarny, trochę drogi;/

Dla mnie (prócz felg) bomba... no ale cena spora, racja.

 

 

Portugalczyk ma świetną kolorystykę wnętrza... :)

 

A Francuz... kurde... zaraz napiszę do znajomej, której teść auta z Francji sprowadza... jak by cenę zbić, to może by się w 10k całość operacji zamknęła...

 

EDIT: A czy przypadkiem ten Francuz nie ma padniętej skrzyni biegów? ;/ Coś mi na temat skrzyni i "części" wyrzuca translator... ;/ Ktoś umie w języku Moliera? :P

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten francuski "PB de boite de vitesses" oznacza w skrócie PB=problem ze skrzynią biegów.

 

Językiem francuskim służę jak polskim ;)

 

Zresztą - zaraz - ten biały (hiszpański a nie portugalski) też - fallo en el cambio = awaria skrzyni...

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze przód  stąd :

 

http://www.sklep.hipol.pl/369883,produkt,TARCZA_HCA_P_ASHIKA.aspx

 

ale tyły z EBC i to z angli :/

 

U nas tyły są dostępne ale tylko  lite o grubości 10mm a od któregoś roku miały wentylowane o szer. 18mm

Właśnie trafiłem na pewną ciekawą informację:

http://www.ultimatesubaru.org/forum/topic/82177-new-gen-brake-information-rev01/

 

290x10mm

This is well known as the H6 rear rotor. The caliper is the same as the ~99-04 calipers so many people buy these rotors and the right brackets for a cheap upgrade.

Applications:

00-04 Legacy/Outback non-brighton

SVX (5x114.3)

 

Bonus points: SVX bracket + this rotor in 5x100 = old style caliper H6 upgrade (probably).

 

290x18mm (170mm parking brake)

290x18mm (190mm parking brake)

This is a new rotor size for Subaru (in the US anyway). It uses either a 2-piston opposed caliper or a 1-pot slider. The 2-pot will not bolt up to other subarus without somthing like the Kartboy brackets or having a new backing plate pressed onto the spindle. There are two versions of this rotor, one is for cars with an R180 rear diff which has bigger parking drums.

Applications:

05+ Legacy GT (1-pot)

06-07 WRX (2-pot)

SVX (5x114.3) (only in JDM-land)

Some older non-us spec-b Legacys and wrx/sti models.

Tezy mam dwie:

1. UltimateSubaru trochę się myli, i takie tylne hamulce trafiały też do EU-speców. Z tego wynika, że można by dość prosto zrobić "upgrade" na wersję do której tarcz nie trzeba za wszystkie pieniądze Dubaju ściągać z UK - kupić adaptery do dwutłoczków (JurasK takie sprzedawał), i użyć tarcz litych. Przy czym nie wiem, czy gra jest warta świeczki (nadal szukam sensownego upgrade, który dał by lepsze hamowanie i bardziej dostępne tarcze - nie spełnia to pierwszego warunku).

2. Poprzedni właściciel Twojego SVX'a też był JDM-freakiem. Sądząc po Twojej tylnej blendzie (o ile mnie oczy nie mylą) i spoilerze, coś może być na rzeczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bordowy już uwolniony - właściciel do mnie dzwonił....

 

 

tylko ciekawe który to,  bo ja tam widzę więcej niż jednego :o

 

http://olx.pl/oferta/subaru-svx-3-3l-230km-CID5-ID8fjGH.html#fcd410af77

 

O kurde, to jest dopiero dobry wałek ^^ Co fotka to inne auto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bordowy już uwolniony - właściciel do mnie dzwonił....

 

 

tylko ciekawe który to,  bo ja tam widzę więcej niż jednego :o

 

http://olx.pl/oferta/subaru-svx-3-3l-230km-CID5-ID8fjGH.html#fcd410af77

 

O kurde, to jest dopiero dobry wałek ^^ Co fotka to inne auto :P

 

 

dość swobodne podejście do wizualizacji ogłoszenia :wacko:

 

o i jeszcze tu

http://www.gumtree.pl/cp-samochody-osobowe/praga-polnoc/subaru-svx-3-3l-230km-616246191

 

ciekawe, czy ci właściciele wiedzą :)

Edytowane przez kade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...