Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie miałem zastrzeżeń do ksenonów w Foresterze.

W Forku nie ma bi-ksenonów - palniki ksenonowe mają jedynie światła mijania. Drogowe to zwykłe halogeny i jest to bądź co bądź wada, napewno zaś nie zaleta.

Na dodatek reflektor ma konstrukcję odbłyśnikową co samo w sobie jest archaiczne w porównaniu do reflektorów o konstrukcji soczewkowej by nie rozwodzić się zbytnio nad zaletami tych ostatnich.

Mechanizm kierowania snopu swiatła w kierunku skrętu kierownicy to również technika obecna u konkurencji od długiego czasu.

Tak więc info o zastosowaniu reflektorów bi-led skrętnych mnie cieszy. Jak będą świeciły - się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT w platynie widziałem w Katowicach, ale 'negocjacyjni' na razie nie są. 159 kzł do leasingu

na razie. Ostatniego nowego xv z sbd sprzedawali za 98900k pln... przecieniony ze 122,5k pln Takze naprawdę warto poczekać no i oczywiscie trafic na "odpowiedni moment"

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/46608-subaru-xv/page-51

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące czekania odpada. Swoja droga z tego co sprawdzalem u dealera to niewiele tych XT zostalo... Do tego burnished bronze jest 1. Dzisiaj wplacam zaliczke i organizuje kredyt ;-) Szkoda, ze sie nie uda przed swietami, ale swoja droga moze i lepiej - bedzie ladniej wygladac pierwsza rejestracja w 2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardziej martwił co zrobi ubezpieczyciel w razie jakiegoś bum...

 

Krawiec

nic nie zrobi, grzecznie wyplaci kase. Dystanse nie wplywaja na homologacje auta -tak jak w przypadku zalozenia felg o innym et No chyba ze ktos przesadzi i felga z opona beda wystawaly poza obrys karoserii :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda ale w Polsce pewnie co kontrola latałbym odbierać dowód do wydziału komunikacji ;)

 

Może i tak, chociaż felgi z mniejszym ET też znacznie poszerzają auto, najważniejsze żeby koła nie wystawały poza karoserię.

Ja myślałem ew. o zestawie +15mm bo chyba takie też są...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je w Polsce (mogę podać namiary na sklep wysyłkowy w Łodzi)  jeszcze jak miałem Subaru Imprezę w Kombi, jeździłem przez 3 lata i nikt się nigdy nie przyczepił ( klika kontroli drogowych i przeglądy) bo koła nie wystają za błotniki. 

Prowadzenie auta w zakrętach się poprawiło, obniżył się jeszcze trochę środek ciężkości no i wizualnie wygląda dużo lepiej jak widać na załączonych obrazkach. 

 

Więcej info na stronie producenta http://www.trakplus.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonił do mnie mój dealer i powiedział, że nowe Forki będą w Lutym i że może chce zrobić upgrade z dopłatą 25 tys. 

 

Zastanawiam się tylko czy warto, i oprócz świateł czy są jakieś konstrukcyjne zmiany. 

 

 

 

post-4626-0-76968300-1451471567_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony bałem się większego spalania, ale moje spalanie między 10 a 11 litrów uważam za plus. Wcześniej jeździłem Qashqaiem z silnikiem 2,0 Pb (bez turbiny) i spalałem między 9 a 10 litrów.

Nie wiem, czy jeździłeś próbnie XT-kiem, bo ja się zakochałem już na pierwszej jeździe i nawet moja żona dała się przekonać do zakupu:-).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ISR nadal odpada / odkleja się z podsufitki...? :-)

U mnie jeszcze nie ale ja jeżdżę dopiero od września...:-)
najbardziej odpada podczas upałów. Po raz ostatni przykleilem taśmą dwustronną Tesa do konsoli (tej ze schowkiem na okulary - okulary się tam nie mieszczą ale to też nie jest wada, bo ich miejsce jest na nosie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj żeby te minusy nie przesłoniły koledze lewenowi plusów, choć sam się o minusy prosił :-)

Co do minusów, to mam  jeden - ciężko mi jest tak ustawić nogę na gazie, żeby przy dłuższej jeździe nie bolała. W postach kilku użytkowników widziałem ten sam problem, więc być może jest to rzeczywiście jakiś problem, który jest faktycznym minusem XT-eka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...