Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

No i się doczekaliśmy! Aktualizacja map w ASO bardzo fajnie! Tylko że cena jest tylko 900zł. A w ASO marki Premium 443zł na dwa lata co kwartał aktualizacja.

O LOL.... zastanawiam się tylko kto się poparzył FHI czy Here...

 

 

Krawiec

Ciekawa sprawa!

 

Jeszcze ciekawsze czy nowy Forester MY15/16 mają nowe czy stare mapy?

 

Pytanie warte 900zł!

Edytowane przez T1sh0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORESTER 16MY Forester 2.0XT  Platinum 38 000 €

 

Ceny w Polsce powalają, z całym szacunkiem do Subaru Forestera XT, fajne auto, ale IMO nie jest warte 168 tys zł. 

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

FORESTER 16MY Forester 2.0XT  Platinum 38 000 €

 

Ceny w Polsce powalają, z całym szacunkiem do Subaru Forestera XT, fajne auto, ale IMO nie jest warte 168 tys zł. 

 

 

to jest wina SIP, że euro kosztuje 4.5 a nie 4 pln .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w Polsce powalają, z całym szacunkiem do Subaru Forestera XT, fajne auto, ale IMO nie jest warte 168 tys zł.

widzisz a jest to najlepiej sprzedajacy sie model Subaru w Polsce :) Takze cos musi byc na rzeczy skoro ludzie kupja. IMO nie wart swojej ceny to jest XV(skrzypiace w dodatku osiagami nie powala)  czy STI (nowe auto ze starym silnikiem ) ale nie forek xt rodzinne auto wyposazone w nowoczeny  w miare ekonomiczny silnik z osiagami na poziomie samochodow  gti ( to samo zreszta mysle o levorgu czy wrx'ie z rynku US  )

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz a jest to najlepiej sprzedający się model Subaru w Polsce Także coś musi być na rzeczy skoro ludzie kupują

 

Ok, zgoda, ludzie kupują, co nie zmienia faktu że jest trochę za drogie. 

Edytowane przez sapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ceny w Polsce powalają, z całym szacunkiem do Subaru Forestera XT, fajne auto, ale IMO nie jest warte 168 tys zł.

widzisz a jest to najlepiej sprzedajacy sie model Subaru w Polsce :) Takze cos musi byc na rzeczy skoro ludzie kupja. IMO nie wart swojej ceny to jest XV(skrzypiace w dodatku osiagami nie powala) czy STI (nowe auto ze starym silnikiem ) ale nie forek xt rodzinne auto wyposazone w nowoczeny w miare ekonomiczny silnik z osiagami na poziomie samochodow gti ( to samo zreszta mysle o levorgu czy wrx'ie z rynku US )

 

Dokładnie i to dotyczy obydwu wersji FXT

 

Co do XV to XV diesel to najgorszy możliwy wybór z oferty Subaru ;)

 

O cenie nowego nie ma co wspominac bo nawet dealerzy znacząco odchodzili ze swoimi ofertami od cennika w przypadku XV diesel. (Zanim kupilem to "padło" odrobinę ofert zebrałem)

 

 

 

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XV sprzedany i z tego co wiem nowy nabywca zrobił 33 tkm. Zadowolony. Czyli obie strony zadowolone.

 

Jak wam tak to subaru przeszkadza to po kiego grzyba siedzicie tu i smrodzicie?

Forum onetu zaprasza :mrgreen:

Może dlatego, że to forum Subaru a my jesteśmy użytkownikami tych aut.

 

Trochę XV poznałem, użytkuje go od ok 1,5 roku w tym czasie niestety łącznie pate miesięcy stał - sprawą wcześniej opisana ta tymże forum - zrobiłem nim ok 60 k km nie były to km bezproblenowego użytkowania i niestety zachwytu zarówno pod względem samego auta jak i obsługi gwarancyjnej nie mogę podzielać.

 

Nie do końca rozumiem czemu na tutejszym forum tylko pochwalne peany miałyby być uprawnione, no ale może celem istnienia jest tylko propaganda ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu większość jest zadowolona. ;)

Nie mam co do tego wątpliwości, jednakże każdej firmie mogą zdarzyć się także niepowodzenia i niestety wtedy ujawia się klasa w obsłudze.

 

Zadowolenie po zakupie nowego auta nie jest niczym niespotykanym, jest wręcz oczywista konsekwencją decyzji o zakupie, nastawienie diametralnie się zmienia gdy produkt okazuje się niesprawny a wsparcie producenta nie przynosi poprawy sytuacji.

 

 

 

 

 

tapatalk

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam tak to subaru przeszkadza to po kiego grzyba siedzicie tu i smrodzicie? Forum onetu zaprasza :mrgreen:

ja tam z xv jesstem zadowolony, nigdy sie nie zepsul, smiga jak zly i malo pali natomiast uwazam ze nie jest warty swojej ceny ze wzgledu na kiepski komfort podrozowania - w aucie jest po prosto glosno przy wyzszych predkosciach ( byc moze poprzednie japonskie auta ktore mialem za bardzo mnie rozpieslily :) ) oraz przez jakosc skrzypiacego wnetrza . I nie wyssalem sobie z palca tych informacji tylko pisze jak jest. Byc moze poprawili to w my16 ale w my14 jest jak jest. Uwazam ze warto jest dzielic sie takimi uwagami na forum bo dzieki temu:

1) sip wie co mysla uzytkownicy, wysyla te info do fhi dzieki czemu pojawil sie zmodyfikowany my14 i my16 wzgledem my12

2) przyszli uzytkownicy tych samochodow moga zwrocic uwage na pewne kwestie (ktore wychodza dopiero w czasie uzytkowania) przed zakupem -jednym cos przeszkadza a innym nie. Bo co mi po hiper ultra napedzie AWD skoro z auta po dlugiej podrozy wychodze "zmeczony"?

A forum onetu jest dla bab :mrgreen:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różni ludzie, różne zapatrywania na auta 

 

miałem kiedyś przypadkową pogadankę z użytkownikiem Forestera IV 2.0 NA dla którego jest to auto z mocnym dwulitrowym silnikiem i nie mam wątpliwości, że był szczery bo przy rozmowie o spalaniu okazało się iż 150 km/h na autostradzie nigdy nie jechał co by nie powiedzieć przecież do przepisowej jazdy po większości dróg jest silnik wystarczający 

 

znam ludzi, którzy trasę rzędu 1500 km składająca się w 2/3 z autostrad dzielą na dwa dni (akurat też Forester) i znowu nie ma się co dziwić bo "droga" nie jest dla nich celem samym w sobie a tylko żmudnym etapem zgoła innej aktywności 

 

z drugiej strony z mojego punktu widzenia to abstrakcja bo ja lubię "drogę" która w moim postrzeganiu jest celem samym w sobie a czas spędzony za kierownica absolutnie nie jest "czasem straconym"

 

 

małe porównanie sprzedaży Forester vs. XV

 

http://left-lane.com/european-car-sales-data/subaru/subaru-forester/

 

http://left-lane.com/european-car-sales-data/subaru/subaru-xv/

 

chyba nie bez powodu w przypadku XV cyfry lecą w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś temat na forum o jakimś modelu Subaru w którym  ketivv nie porównywał do xv ? :D

 

A w XT coraz bardziej denerwuje mnie słynny daszek, który teraz pierdzi jadąc nawet na równej drodze i w końcu dostanie z kopa chyba bo zaczyna to już denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ludzi, którzy trasę rzędu 1500 km składająca się w 2/3 z autostrad dzielą na dwa dni (akurat też Forester) i znowu nie ma się co dziwić bo "droga" nie jest dla nich celem samym w sobie a tylko żmudnym etapem zgoła innej aktywności 

 

Ja bardzo lubię jeździć, ale 10 godzin to maksimum wytrzymałości, szczególnie w FXT na autostradzie. 

 

Jestem teraz w Alpach. Z powodów losowych musiałem przejechać z kolegą 400km jego audi Q7. Jak prosto z forka wsiadłem do audi, to byłem zaskoczony - praca zawieszenia i hałas wydawały się gorsze niż w Subaru - tak było póki jechaliśmy górską szosą, ale na autostradzie Q7 pokazało, dlaczego kosztuje dwa razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Subaru w którym  ketivv nie porównywał do xv
 

 

takim jeżdżę i z takim mam najwięcej doświadczeń, do tego nie ukrywam, ze dla mnie to numer 2 w konkursie najładniejsze Subaru "ever" 

 

bardzo wysoko cenię sobie Forestera, to kawał bardzo fajnego samochodu ale nie mam z nim większego doświadczenia, "zazdraszam" 2.0 DIT użytkownikom, całkowicie świadomie go nie wybrałem z tylko z racji typowo SUV-owego nadwozia to nie moja bajka, koncepcja XV jest dla mnie rozwiązaniem optymalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...