Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Troszke pomieszales

silnik przy 3000 u/min moze miec i 5 KW (Idle) roznie jest z gorki i pod gorke :). Aby utrzymac stala predkosc potrzeba pewnej sily F = Ac x p x v² (Opory toczenia, powierzchnia czolowa) i im szybciej tym coraz gorzej (v²) >220 km/h w takim Forku 2,5 XT (duzy Ac) to juz > 220 KM.

Najsmieszniejsze jest to, ze masa ma male znaczenie dlatego 200 konne 2 tonowki tez sie bujaja powyzej 200 km/h. Troszke wiecej im czasu zejdzie ale jak to w zyciu grubas nie bedzie sprinterem

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Forek jest wymiarami poprostu regularnym, dużym SUV-em. Jak tak na szybko myślę to wielkościowo jak Forek II-generacji aktualnie jest tylko A4 Allroad. Chyba XV miał być takim autem zbliżonym do II-generacji,ale jednak jak narazie to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem o klasycznym manualu vs np. DSG, a Ty piszesz o sportowej skrzyni sekwencyjnej vs. DSG

Słuszna uwaga, tam różnica zmiany przełożenia tak duża nie jest.

 

Skoro mój ma tyle przy 3300 rpm to STI będzie miał mniej? Wątpię. Czyli do jazdy z taką predkością nie potrzeba takiej mocy, ale konie trzeba karmić. I dlatego ciężko mu uwierzyć że jadąc szybciej z większa mocą,której i tak jest już dużo za dużo auto ma palić mniej.

Chodzi o to, że moc generowana przez silnik zależy nie tylko od prędkości obrotowej, ale również od obciążenia (bo musi mu przeciwdziałać). Inną dawkę paliwa dostaje auto przy jeździe na pierwszym biegu ze stałą prędkością obrotową 3000 a inną jak jest to 6 bieg (bo są zupełnie inne opory), a tym samym silnik generuje inną moc mimo tych samych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale tez nie oznacza ze większą dawkę paliwa dostaje na tym samym biegu i na tej samej drodze (opory po za inercyjnymi) gdy auto nie przyspiesza. Roznica wynikajaca ze sprawnosci moze byc (i jest) wieksza niz wynikajaca bezposrednio z oporow.

A taka przedszkolna zagadka? kiedy silnik najwięcej pali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Niedźwiedź, po prostu na postoju bo trudno porównywać nieskończoności :D

 

wcale nie paradoksalnie okreslamy zużycie na kilometr a bardziej adekwatne dla silnika (nie dla całego auta) jest porównanie do wykonanej pracy. Przecież silniki nie tylko napędzają samochody osobowe i nie tylko samochody w ogóle. Parametrem dla silnika samego w sobie jest raczej sprawność energetyczna

Edytowane przez dzioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups, zacytowałeś zanim poprawiłem :blush: plama zostanie

 

W motorówkach podaje się spalanie na motogodzinę :)

w koparkach zarówno. Trochę właśnie z tego powodu zwróciłem na to uwagę.

 

Chociaż nagrodę pocieszenia?
oczywiście. Nagrod było przewidzianych sporo wiec wybierz z zestawu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w estatach

Edytowane przez dzioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy silnik najwięcej pali?
na postoju bo trudno porównywać nieskończoności

Z racji tego, że u nas podaje się spalanie w litrach na 100 km, to od razu przyszło mi na myśl stare powiedzonko pani od matematyki: pamiętaj cholero nie dziel przez zero :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Forek jest wymiarami poprostu regularnym, dużym SUV-em. Jak tak na szybko myślę to wielkościowo jak Forek II-generacji aktualnie jest tylko A4 Allroad. Chyba XV miał być takim autem zbliżonym do II-generacji,ale jednak jak narazie to co innego.

Forester to nie duzy SUV. Do duzych zalicza sie takie auta jak X5,Q7,XC90,Santa Fe,Sorento,Tribeca.Forek to po prostu SUV. Forek drugiej generacji to raczej kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skrzynia ma zjawisko "ciśnięcia skuterem".Jest fajna ale w autach z większą pojemnością .

 

mam nadzieje, że nie będzie tak źle.

Jak jeżdże swoim burgmanem to czuje się o 20 lat starszy. Bezstopniowe automaty potrafią zabić każdą przyjemość z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja patrzę w trochę szerszym okresie modele MY06-08 vs. MY13..... Irytuje mnie sytuacja gdzi ejak ktoś chce Subary ( dowolny ) model z rozsądnym napędem i silnikiem to musi płacić za milion innych gadżetów. No to chyba jest trend ogólny....

 

Mi też nie podoba się, że samochody są tak drogie, ale ceny aut rosną nie tylko dlatego że coś jest do nich dokładane. Do chleba nic nowego się nie dokłada, a też drożeje.

Inflacja skumulowana za lata 2006-2012 to ok. 24% -- na podstawie http://www.stat.gov....34_PLK_HTML.htm

 

Edit: @@aflinta napisał powyższe dużo wcześniej -- tak to jest jak czytam forum z kilkudniowym opóźnieniem :-)

Edytowane przez serweryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...