Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

ja patrzę w trochę szerszym okresie modele MY06-08 vs. MY13..... Irytuje mnie sytuacja gdzi ejak ktoś chce Subary ( dowolny ) model z rozsądnym napędem i silnikiem to musi płacić za milion innych gadżetów. No to chyba jest trend ogólny....

 

Mi też nie podoba się, że samochody są tak drogie, ale ceny aut rosną nie tylko dlatego że coś jest do nich dokładane. Do chleba nic nowego się nie dokłada, a też drożeje.

Inflacja skumulowana za lata 2006-2012 to ok. 24% -- na podstawie http://www.stat.gov....34_PLK_HTML.htm

 

Tylko , że cena Forka nie wzrosła o samą inflację czyli 24% , a o około 40 % :wacko:

Trochę tak jak ze spółdzielnią mieszkaniową. Zawsze przy podwyżce czynszu zasłaniają się inflacją i innymi wzrostami cen usług, ale o doli dla siebie sprytnie w to wszystko wkomponowanej to nigdy nie zapominają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena Forka nie wzrosła o samą inflację czyli 24% , a o około 40 %

Co za bzdury :facepalm: Aż sięgnąłem do papierów:

 

5 stycznia 2006 r. Forester 2.0 XG WP Man Special kosztował 93000 zł. Obecnie w cenniku wersja Forester 2.0 Active Manual kosztuje 25.500 Euro * 4.1266 zł co daje około 105000 zł od czego można dostać teraz jeszcze spory rabat i jeśli w ogóle wyjdzie drożej to pewnie tylko parę procent :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) W konsekwencji podjętych decyzji inauguracyjne ceny detaliczne Foresterów 2.0 DIT będą się rozpoczynały od 34 500 €*, (zamiast 39000 €). Cytowane ceny inauguracyjne będą obowiązywały dla zamówień składanych do końca maja 2013, lub wyczerpania zakontraktowanego z FHI kontyngentu"

 

http://www.subaru.pl/news2013n000182.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena Forka nie wzrosła o samą inflację czyli 24% , a o około 40 %

Co za bzdury :facepalm: Aż sięgnąłem do papierów:

 

5 stycznia 2006 r. Forester 2.0 XG WP Man Special kosztował 93000 zł. Obecnie w cenniku wersja Forester 2.0 Active Manual kosztuje 25.500 Euro * 4.1266 zł co daje około 105000 zł od czego można dostać teraz jeszcze spory rabat i jeśli w ogóle wyjdzie drożej to pewnie tylko parę procent :idea:

 

coś chyba pokręciłeś ponieważ najtańsza wersja kosztuje 28.900 euro co daje około 120k pln.

Urabus => kiedy ostatnio kupowałeś nowe Subaru w SIP ? Poza corocznymi wyprzedażami poprzednich roczników rabaty od cen katalogowych są symboliczne czyli na poziomie 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeśli w ogóle wyjdzie drożej to pewnie tylko parę procent :idea:

para = 2 B)

 

A tak na serio - nie jest tak różowo - najtańszy Forester 2013 wg katalogu to 28 900 Euro, a kilka lat wstecz ceny zaczynały się od 23 500 Euro. No i przelicznik to raczej 4,16 a nie 4,12, czyli wg katalogu cirka 120 tys. zł na dzisiaj. Katalogowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corocznymi wyprzedażami poprzednich roczników

Cena z 2006 roku którą podałem dotyczyła również rocznika z wyprzedaży i dlatego zasadne jest porównanie jej z ceną z obecnej wyprzedaży.

 

para = 2

http://www.sjp.pl/par%EA :P

 

przelicznik to raczej 4,16 a nie 4,12

Zajrzyj do cennika: http://www.subaru.pl...012forester.pdf

 

Przypominam, że porównuję ceny roczników wyprzedażowych.

 

najtańszy Forester 2013 wg katalogu to 28 900 Euro

Tak, ale trzeba też zwrócić uwagę, że wypadły tańsze wersje wyposażenia i jeśli porównywalibyśmy to z rocznikiem 2006 to trzeba byłoby wziąć cenę z wyższej opcji niż podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) W konsekwencji podjętych decyzji inauguracyjne ceny detaliczne Foresterów 2.0 DIT będą się rozpoczynały od 34 500 €*, (zamiast 39000 €). Cytowane ceny inauguracyjne będą obowiązywały dla zamówień składanych do końca maja 2013, lub wyczerpania zakontraktowanego z FHI kontyngentu"

 

http://www.subaru.pl/news2013n000182.html

 

I to jest cena imo bardzo rozsądna. Hmmmm...... Aż sie zastanawiać zacząłem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda na SUV-y też swoje zrobiła - nie wróżę w najbliższym czasie obniżek. Czy to Forester , czy nowa RAV4 , czy nowy CRV - wszystko kręci się w granicach 120 000 - 140 000 zł., w bardzo podobnym wyposażeniu.

Edytowane przez Woszkowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy konsolka isr będzie nadal wisiała wesoło na kablach...

 

Jak w obk 3.6 '10, legacy '11, sti 11'..... Każdy sie pyta co to za badziew mi tam dynda, a ja muszę zawsze zanim odpale auto najpierw przykleic go do sufitu.

 

Sie pytam kiedy SIP zmieni sposób montażu?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś pamięta ile kosztował FXT w 2006?

 

W listopadzie 2007 r. miałem ofertę na poziomie 126 000 zł. W grudniu 2007 r. kupiłem za 101 000 zł, oczywiscie nie w Polsce. Tyle że kurs Euro był nieco lepszy 3,62 zł.

 

"(...) W konsekwencji podjętych decyzji inauguracyjne ceny detaliczne Foresterów 2.0 DIT będą się rozpoczynały od 34 500 €*, (zamiast 39000 €). Cytowane ceny inauguracyjne będą obowiązywały dla zamówień składanych do końca maja 2013, lub wyczerpania zakontraktowanego z FHI kontyngentu"

 

http://www.subaru.pl...013n000182.html

 

Czyli na początku roku zarabia SIP, a na końcu roku brokerzy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sie pyta co to za badziew mi tam dynda

Dobra taśma dwustronna nie jest droga ;) trzeba tylko pamiętać o porządnym odtłuszczeniu podłoża :idea:

Zrobiłem to miesiąc temu :biglol:

 

 

A czy ktoś pamięta ile kosztował FXT w 2006?

W listopadzie 2007 r. miałem ofertę na poziomie 126 000 zł.

Wydaje mi się, że w 2006 r. cena była podobna, więc jeśli w tym roku (przynajmniej w ramach promocji inauguracyjnej) XT będzie kosztować 34500 Euro * 4,1602 zł to mam cenę około 145000 zł czyli możemy mówić o wzroście ceny nominalnej co najwyżej na poziomie inflacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy konsolka isr będzie nadal wisiała wesoło na kablach
mja nie dynda :P wisi na rzepie :D Ale fakt faktem byla nprawde zlosliwa zeby mnie do czynow zmusic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię nie madoxuj póki co kosztuje bliżej 140 000 zł i tego się trzymajmy

 

Dlatego napisałem o drugiej połowie roku. Jak ten rabat będzie tylko chwilowy to cienko to widzę, jak utrzymają to coś się sprzeda więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...