Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli cofasz auto i zatrzymasz je trochę mocniej hamulcami a potem ponownie po ruszeniu do przodu wciśnij hamulec to jak dobrze się wsłuchasz to do stuku z przodu takie same i w tym samym momencie usłyszysz z tylnej osi. Ale jest to tylko jeden raz, potem mogę przejechać setki km tylko do przodu i stukow brak. Mam tak od dłuższego czasu, chyba klocki mają powiedzmy technologiczne luzy (mam nadzieję). Na przeglądzie oczywiście zapytam. Dobrze to słychać jak manewrujesz np. w podziemnym garażu gdzie akustyka jest inna.

RobBob, chodzi mi o stukanie przy zatrzymanie się na przykład 50-60km/h do zera albo prawie do zera na zwykłą drogę. Dlatego trochę niepokojące! Edytowane przez T1sh0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Myłem dziś mój nowy nabytek i widzę, ze oba tylne światła parują. Czytałem już, ze nie jestem odosobniony w związku z tym pytanie czy komuś udało się załatwić sprawę w ramach gwarancji? Albo czy jest stanowisko SIP w tej sprawie?

 

Po paru latach takiego parowania to myślę że w środku będzie niezły syf a może i lustra pokorodują.

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cofasz auto i zatrzymasz je trochę mocniej hamulcami a potem ponownie po ruszeniu do przodu wciśnij hamulec to jak dobrze się wsłuchasz to do stuku z przodu takie same i w tym samym momencie usłyszysz z tylnej osi. Ale jest to tylko jeden raz, potem mogę przejechać setki km tylko do przodu i stukow brak. Mam tak od dłuższego czasu, chyba klocki mają powiedzmy technologiczne luzy (mam nadzieję). Na przeglądzie oczywiście zapytam. Dobrze to słychać jak manewrujesz np. w podziemnym garażu gdzie akustyka jest inna.

RobBob, chodzi mi o stukanie przy zatrzymanie się na przykład 50-60km/h do zera albo prawie do zera na zwykłą drogę. Dlatego trochę niepokojące!

No to faktycznie chodzi o coś innego. Jak będziesz po wizycie w ASO to napisz co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Myłem dziś mój nowy nabytek i widzę, ze oba tylne światła parują. Czytałem już, ze nie jestem odosobniony w związku z tym pytanie czy komuś udało się załatwić sprawę w ramach gwarancji? Albo czy jest stanowisko SIP w tej sprawie?

 

Po paru latach takiego parowania to myślę że w środku będzie niezły syf a może i lustra pokorodują.

 

Maciek

Pamiętam, że tez mi parowały zaraz po zakupie (w styczniu 2007). Po kilku miesiącach przestało i już nigdy więcej tego nie zaobserwowałem ...  

Może poczekaj trochę, zobaczysz jak będzie gdy "przejeździsz" lato, w końcu gwarancja trwa 3 lata ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Myłem dziś mój nowy nabytek i widzę, ze oba tylne światła parują. Czytałem już, ze nie jestem odosobniony w związku z tym pytanie czy komuś udało się załatwić sprawę w ramach gwarancji? Albo czy jest stanowisko SIP w tej sprawie?

 

Po paru latach takiego parowania to myślę że w środku będzie niezły syf a może i lustra pokorodują.

 

Maciek

Jest stanowisko ASO że to normalne! :) Świetnie tłumaczenie, nie! Mnie też parują po myjni i jak jest trochę zimniej. Samochód ma 5 lat gwarancji czyli w ASO bedą mieli czas na załatwienia sprawy.....ma nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem - w SJS nie pytają jaką lokalizację toru sobie życzysz Kielce/Poznań/Torun - tylko zbierają grupę i czekają na potwierdzenie akceptacji wskazanej propozycji. Zatem ja z Bydgoszczy jechałem do Kielc

- bo tam było szkolenie wyznaczone; a ludzie byli z całej Polski - z Gdańska też :)

Fakt warto było jechać - ciekawe doświadczenie i sporo zaskoczenia i co nieco śmiechu...

Przy okazji można było sobie pojedździć /odpłatnie/ Ferrari/Porsze lub STI jak kto woli...

 

Co do foteli - w wersji Comfort popękały dopiero :) przy ok 20 tyś - wymiana w ASO na gwarancji miesiąc temu...

 

Co do falujących obrotów - tak też tak mam po odpaleniu obroty wkręcają się na ok 1500

- troszkę falują - ale tylko się przejadę z 500m i zaczyna się to uspokajać....

 

Parujące reflektory - tego na szczęście u siebie nie zauważyłem - może za rzadko lub niedokładnie myję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem ostro - gaz  w podłodze prawie nonstop, oczywiście S#, i tak zmieniam łopatkami 3-4-3-4, gdy nagle usłyszałem jakieś chropotanie od strony skrzyni, trwało może sekundę i cisza, potem za jakiś czas znów i znów cisza, działo się to przy obrotach bliskich czerwonemu polu...Miał ktoś kiedyś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla kiedys mowa o hakach......Dziekuje Marasowi i calemu MTS Dzierżoniów i Rajowi za to cos czego na tym swiecie juz sie prawie nie spotyka a czego przedstawiam efekt.... przed i po post-3275-1427388969,9385_thumb.jpgpost-3275-1427388991,8652_thumb.jpg

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zahaczysz kablem o podłoże?

No miedzy innymi z tego wzdgledu wymontowalem oryginal subaru ? Jak jest w tym nie wiem ? Masz jakies konkrety ?

Wole Thule ;)

Ta dziura nie za bardzo w zderzaku do mnie przemawia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie OK - dziwi mnie tylko ta winda wisząca w powietrzu.. ;)

Przy okazji .. pisałem ostatnio o falowaniu na zimnym i ok wszyscy tak mają problemu z tym nie mam.

Ale dzisiaj podczas jazdy po mieście zauważyłem że na ciepłym podczas stania na światłach/ w korku również silnik drga ...

Fotel mam ustawiony tak że prawe kolano opiera się o "deskę rozdzielczą' i mocno wyczuwalne są te drgania. 

Tak jak by wypadał zapłon na którymś cylindrze...

Wcześniej tego nie miałem .. a Silnik po wyjechaniu z garażu przed jazdą zawsze grzeję do ok 40C ..temp oleju, mniej więcej jak zgaśnie niebieska lampka .. tyle schodzi mi akurat na pozbieraniu laptopa i zamknięcie domu :P

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czasem wyczuwam takie drganie, ale nie mam pojęcia od czego to zależy. Raz jest, raz nie przestałem się tym przejmować ;)

 

Potwierdzam - też tak czasem mam - mimo, że silnik rozgrzany a obroty i tak lekką falują i jest lekkie drganie

- ale to tylko czasami - zatem po prostu to olałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo - mikro-fluktuacje obrotów - też na ciepło. Ale to daleeeko od wypadania zapłonów czy falowania obrotów. Zgłosiłem wczoraj na przeglądzie, wgrali nowy soft. W drodze powrotnej czułem różnicę, ale raczej mam wrażenie, że większe różnice powodowało tankowanie różnego paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...