Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

no i spać można spokojniej dzięki !!!

Spokojnej nocy.

Te nowe Subaraki to naprawdę świetne i przemyślne auta są :)

 

są są forester na pewno , STI pewnie też ale nawet nie widziałem na zywo,  dzieki wielkie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

...skoro takie przemyślane to czemu w stanach szykują pozew zbiorowy przeciw subaru (podobno potwornie pija olej)...Wiadomość od szwagra z NY ciekawe co wysmaża jeszcze te nasze nowe forki ???

A swoja droga czy u kolegow pojawil sie taki wlasnie OBJAW ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kurcze tez mam ten problem, jak bardzo grzecznie i eco bym nie jezdzil to zuzycie nie chce zejsc ponizej 10,5l/100km nie umiem zejsc jak niektorzy z kolegow do wartosci chocby troche zblizonej do owych 7,0l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..kurcze tez mam ten problem, jak bardzo grzecznie i eco bym nie jezdzil to zuzycie nie chce zejsc ponizej 10,5l/100km nie umiem zejsc jak niektorzy z kolegow do wartosci chocby troche zblizonej do owych 7,0l/100km

 

ostatnio po trasie regularnie mi wciąga 10-11 l, jak się mega staram to 9 l osiągam ale to na krótkich odcinkach. W mieście regularnie 15 l nie schodzi, ale korki no i depnę od czasu do czasu. Jeszcze mi się nie udało dłuższego dystansu eco driveving przejechać, nie da się. jakoś tak noga sama i mimowolnie  robi się ciężka  :D

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak nudno jeździ się w tym trybie ECO :)

 

nudno i nie da się za bardzo, na co dzień nie warto sobie głowy zawracać. ale i tak wychodzi mi taniej niż jazda rowerem :D

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie to nie chodzi o to czy nudno czy nie, tylko czy opowiesci o znacznie oszczedniejszym silniku DIT od 2,5XT to prawda czy falsz ???

Jakbym nie probowal okazuje sie FALSZEM bo pali dokladnie tyle samo lub wiecej co moje 2,5xt    :facepalm:   :facepalm:   :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki266

 

to moj drugi forek MY07 i silnik 2,5XT 230KM tez w automacie mial spalanie w miescie srednio 10,5 -11,5l/ 100km

Moj nowy Forek 2,0XT niestety ma wieksze spalanie i to o prawie litr 11,5- 12,5l/\100km ...troche to wydumane oszczedzanie przy ciezszej o prawie 100kg budzie.

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to moj drugi forek MY07 i silnik 2,5XT 230KM tez w automacie mial spalanie w miescie srednio 10,5 -11,5l/ 100km Moj nowy Forek 2,0XT niestety ma wieksze spalanie i to o prawie litr 11,5- 12,5l/\100km ...troche to wydumane oszczedzanie przy ciezszej o prawie 100kg budzie.

 

jesli warunki powtarzalne to faktycznie nie widać za bardzo  oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie wymiany fabrycznego radia wersji Comfort , dostałem w ASO 2 propozycje:

- Pioneer avh - x2600bt 

- alpine  ive - w530 bt

Priorytetem jest, żeby poszła na tym Auto-Mapa...Pójdzie?

czy da się "przeszczepić" obraz z kamery cofania?

czy da się zachować działające złącze USB pod podłokietnikiem?

 

może jakby szczeg. Krogulec mógł odpowiedzieć, bo wiem, że się zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko.

w weekend ktoś kto prawdopodobnie chciał zginąć więc wjechał mi na drodze ekspresowej w lewy pas skuterem jadąc 50km/h. Ja jadąc około 140km/h wykonałem dość karkołomny manewr żeby sobie nie zarysować lakieru. Dość sporo było poślizgu i przy hamowaniu i przy zmianie pasa. 

Na koniec manewru miałem włączony tryb S# i skrzynie na zmianę manualną. Czy ja to przestawiłem nawet nie wiem kiedy czy w pewnych sytuacjach auto zmienia konfiguracje ?

 

Forka oczywiście niezarysowałem ;)

Edytowane przez piotrekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem moim forkiem z wakacji nad Bałtykiem.

Średnie spalanie z pełnym obciążeniem ( 2 osoby dorosłe + 2 dzieci)z boxem dachowym i 4 rowerami na haku wyszło ok. 10,4 l ( silnik na dotarciu i jazda w trybie I).

Właściwości jezdne bez zarzutu.

Muszę jednak trochę pomarudzić odnośnie odtwarzacza dotykowego: czyta tylko płyty CD, a gdzie DVD?

Oj Japończycy się trochę nie popisali ( w dobie odtwarzaczy za przysłowiową stówkę, które wszystko czytają,to trochę lekki anachronizm!)

Muzy słuchałem głównie z USB, tutaj nie mogę powiedzieć, działa wszystko ok.

Chciałem odtworzyć jakiś film dla dzieciaków ...a tu ZONK !( doczytałem ,że można jakiegoś DIVXa puścić,ale jedynie z USB i to w czasie postoju...no cóż bezpieczeństwo?!)

 

A tak poza tym to jestem zadowolony z zakupu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pierwszy problem z wychwalanym dotychczas przeze mnie XT. Od jakichś 2 tygodni mam wrażenie delikatnego drgania auta w czasie jazdy, takiego niepokoju, którego nie widać na podziałce obrotomierza, trzykrotnie dotychczas zdarzyło mi się wciskać pedał gazu i przez dobre 2 sekundy czekać na jakąkolwiek reakcję auta. A dziś przy zdecydowanej próbie wyprzedzania, takiej właśnie sekundowej dziurze w przyśpieszaniu towarzyszył dziwny dźwięk i wyrzucenie sporej ilości ciemnych spalin z wydechu, przez dosłownie chwilę. Poszperałem na forach zza oceanu i odnalazłem wątek o hesitation, smoke exaust problem w 2.0DIT.Koledzy z Australii rozpoznali problem jako słabą jakość zacisków, jeśli dobrze tłumaczę słowo clamp, przy turbinie i dolocie powietrza i przez zmianę kompletu zacisków, świec, resecie ECU udawalo się problem rozwiązać...

Po wizycie w ASO i wgraniu nowego oprogramowania problem zniknął, uff :yahoo:, wszystkim właścicielom MY 2013 rozwiązanie polecam. Podobno problem dotyczył sposobu działania wtryskiwaczy? Zaciekawiło mnie to co napisał Pan Grzegorz Magdziarz na temat różnic w oprogramowaniu dla MY 13 i MY 14. Różnice powoduje inny w tych modelach komputer, czy jakieś kosmetyczne  zmiany w silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie wymiany fabrycznego radia wersji Comfort , dostałem w ASO 2 propozycje:

- Pioneer avh - x2600bt 

- alpine  ive - w530 bt

Priorytetem jest, żeby poszła na tym Auto-Mapa...Pójdzie?

czy da się "przeszczepić" obraz z kamery cofania?

czy da się zachować działające złącze USB pod podłokietnikiem?

 

może jakby szczeg. Krogulec mógł odpowiedzieć, bo wiem, że się zna...

Jezeli chcesz aby dziala Ci nawigacja do kazdej z wymienionych ze stacji musisz dokupic zewnetrzny modul nawigacyjny gps poniewaz nie maja wbudowanego(przeczytaj sobie specyfikacje modulu gps sa akcesoriami do wyzej wymienionych radyjek). W przypadku pionka:

AVIC-U250 w przypadku alpinki: NVE-M300P

Koszt modulu przewyzsza koszt radia ( w sumie cena za radio+ modul wyniesie w granicach 3-4k pln) Razem z modulem dostajesz oprogramowanie do nawigacji albo garmina(kazda firma ma swoje oprogramowanie nawigacyjne) albo cos innego ale na  pewno nie automape. . U mnie  w aso powiedzieli ze obrazu z kamery cofania nie da sie przeszczepic na ekran -  mozna w przypadku dokładanej kamerki a nie seryjnej ( nie wiem ile w tym prawdy  ) USB w podlokietniku bedzie dzialalo- u mnie dziala na kenwoodzie dnx 4250 bt (ma wbudowny modul nawigacyjny). Jezeli chcesz stacje multimedialna z "wbudowanym systemem operacyjnym oraz zintegrowanym modulem gps"  tak abys mogl sobie wgrac automape albo cos innego -  poszukaj stacji 2 din na allegro.

alpinki z wbudowanym gps:

http://www.alpine.com.pl/p/Products/navigation-systems6

pionki z wbudowanym gps:

http://www.pioneer.eu/pl/products/25/111/241/overview.html

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteście zadowoleni z fabrycznej nawigacji? W mieście nie miałem z nią problemów, ale w trasie według mnie w ogóle się nie sprawdza. Być może mam złe ustawienia: odznaczyłem SZYBKO z uwzględnieniem autostrad (chyba tak nawet od razu wyjechał z salonu bo nie pamiętam abym coś przy niej grzebał). Mapy są z 2011, ale nie potrafi poprowadzić tak prostą trasą jak krajowa S7 Warszawa - Gdańsk. Droga jest prosta jak sikanie, a ona w miejscach w których najmniej bym się tego spodziewał krzyczy, żebym skręcił w prawo lub lewo, chociażby przejeżdżając obok takiego Mc Donalda w Ostródzie - SKRĘĆ W LEWO, kiedy znaki mówią aby jechać prosto. Odcinek Ostróda - Elbląg to samo...jeśli to możliwe zawróć! Przecież ta trasa powinna być uwzględniona w tej nawigacji już wieki temu. Wczoraj jej nie wybudowano.

Albo...droga z Gdyni do Sopotu. Obwodnicy nie widzi i nie chce widzieć. Jak już na nią wjechałem to każe mi zawrócić. Przestawiła się dopiero po paru kilometrach (inne nawigacje po paru metrach Ustalają Nową Trasę) i oczywiście znowu chce abym zjechał w prawo tam gdzie nie ma drogi. Przepraszam...kiedy wybudowano obwodnicę Trójmiasta?!

 

 

Do tego idiotyczne komendy jak: trzymaj się prawej (kiedy ja chcę jechać prosto a nawigacja wie, że mam mnie prowadzić prosto). Przecież jeśli jest rozjazd na obwodnicy czy autostradzie to powinienem trzymać się lewej a nie prawej. Kompletnie nie kumem tej Navi. Jak dla mnie najlepszą był jak do tej pory Garmin.

 

Doszło do tego, że przez ostatnich kilka wyjazdów jechałem na mapach googlowych w iPhonie. Ta nawigacja prowadzi bezbłędnie i nie wprowadza mnie w błąd. Wystarczy jej słuchać, a tą w Forku trzeba kontrolować wzrokowo bo nie wiadomo co ma na myśli.

 

Chciałbym, aby mój powyższy wywód okazał się zbędny i ktoś szybko wyprowadził mnie z błędu. Zakładam, że mam coś pomieszane w Ustawieniach. Komend wiem, że nie zmienię :(  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne spostrzeżenia jeśli chodzi o nawigację. mam forka MY14 i mamy o rok młodsze (chyba) od twoich ale niestety też jest dramat. w poprzednim aucie z 2008 (vw) roku nawigacja była o wiele lepsza od tej montowanej w subaru w 2013-2014. Przyznam że wiedziałem ze nawigacja nie jest najlepszym punktem programu, nie dla niej kupowałem forka. Nie spodziewałem się jednak że będzie aż tak kiepskim.

Jedną z tras jaką często robię Radom - Warszawa za każdym razem na fragmencie ekspresowym prosi mnie żebym zjechał na zbiorczo-rozprowadzającą żeby po 2 km wrócić na trasę. To tylko jeden z przykładów. Jest ich niestety dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...