Skocz do zawartości

Mandat za prędkość a oznakowanie drogi


Wełniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem 500zł i 10 pkt bo stała policja (Alfą więc myślałem, że lasera nie mają...) w zatoczce po lewej... a ja minąłem ciągłą i wyprzedziłem na przerywanej kolumnę aut...  i zwolniłem i zobaczyłem Alfę w lusterku i -128km/h na 70 .... kropił deszcz itd i te znaki 1 na drugim i myślałem że to 70 obowiązuje do skrzyżowania na którym Alfa stała ..

.638a3838ca6edffegen.jpg

 

okazało się, że to z 2km wiosek obowiązuje..... nadziałem się i co zrobić przyjąłem mandat ale coś mi tu nie pasuje z tym znakiem jego wysokością itd.... warto walczyć pisał odwołania od mandatu itd... zawsze mógł stać przed przejsciem ludek i zastłonić 70... jak to zza trawy ledwo wystaje.... co zrobić płacić i jezdzić z 16pkt na pokładzie czy walczyć w sądzie jeśli jest o co...... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem 500zł i 10 pkt bo stała policja (Alfą więc myślałem, że lasera nie mają...) w zatoczce po lewej... a ja minąłem ciągłą i wyprzedziłem na przerywanej kolumnę aut... i zwolniłem i zobaczyłem Alfę w lusterku i -128km/h na 70 .... kropił deszcz itd i te znaki 1 na drugim i myślałem że to 70 obowiązuje do skrzyżowania na którym Alfa stała ..

 

okazało się, że to z 2km wiosek obowiązuje..... nadziałem się i co zrobić przyjąłem mandat ale coś mi tu nie pasuje z tym znakiem jego wysokością itd.... warto walczyć pisał odwołania od mandatu itd... zawsze mógł stać przed przejsciem ludek i zastłonić 70... jak to zza trawy ledwo wystaje.... co zrobić płacić i jezdzić z 16pkt na pokładzie czy walczyć w sądzie jeśli jest o co...... ?

Kolego skoro przyjąłeś mandat to już temat zamknięty więc nie powalczysz i musisz zapłacić

 

Dodatkowo o co chcesz walczyć? Czy uważasz, że ktoś Cię potraktował niesprawiedliwie tym mandatem?

 

Źle zinterpretowałeś znak i popełniłeś wykroczenie, któremu nie zaprzeczasz więc po męsku bierz to na klatę i już.

 

Ja też w takich sytuacjach jestem wkurzony i szukam dziury w całym ale mi pomaga szybki przelew i zapominam o sprawie.

 

Walczę zawsze ale jak jest to uzasadnione...

 

Szczerze współczuje i szerokości

Edytowane przez rybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem 500zł i 10 pkt bo stała policja (Alfą więc myślałem, że lasera nie mają...) w zatoczce po lewej... a ja minąłem ciągłą i wyprzedziłem na przerywanej kolumnę aut...  i zwolniłem i zobaczyłem Alfę w lusterku i -128km/h na 70 .... kropił deszcz itd i te znaki 1 na drugim i myślałem że to 70 obowiązuje do skrzyżowania na którym Alfa stała ..

.638a3838ca6edffegen.jpg

 

okazało się, że to z 2km wiosek obowiązuje..... nadziałem się i co zrobić przyjąłem mandat ale coś mi tu nie pasuje z tym znakiem jego wysokością itd.... warto walczyć pisał odwołania od mandatu itd... zawsze mógł stać przed przejsciem ludek i zastłonić 70... jak to zza trawy ledwo wystaje.... co zrobić płacić i jezdzić z 16pkt na pokładzie czy walczyć w sądzie jeśli jest o co...... ?

 

W takim przypadku minimalna wysokośc ustawienia tego znaku to 1,5 metra do dolnej krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się i tak cieszył, że się na mandacie skończyło. Wczoraj przeczytałem w Motorze, że MSWiA kazało niedawno policjantom odbierać prawko za przekroczenie >50 km/h w zabudowanym. Niedługo ma to być zresztą przewidziane wprost w przepisach jako reguła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 MSWiA kazało niedawno policjantom odbierać prawko za przekroczenie >50 km/h w zabudowanym

 

No ale to akurat nie jest teren zabudowany, w mysl PORD.

 

 

Ze zdjęcia nie wynika czy jest to teren zabudowany czy niezabudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ze zdjęcia nie wynika czy jest to teren zabudowany czy niezabudowany.

Jak to nie wynika? Jest znak początku miejsowości, ale nie ma znaku terenu zabudowanego.

 

Początek drogi przez obszar zabudowany musi być oznaczony znakiem D-42, natomiast koniec D-43. A między tymi znakami zielonych/białych tablic może być bez liku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 MSWiA kazało niedawno policjantom odbierać prawko za przekroczenie >50 km/h w zabudowanym

 

No ale to akurat nie jest teren zabudowany, w mysl PORD.

 

 

No fakt - na zdjęciu brakuje białej tablicy :)

Chyba że była wcześniej, jak pisze subleo

 

W każdym razie, z takim znakiem ograniczenia przy nazwie miejscowości to chyba jeszcze nigdy się nie spotkałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy chciałby zapier... przez wioski i wsie ile fabryka dała i aby uniknąć radarów, policji i wszelkiej kontroli i jest git, ale jak już ktoś na łamaniu prawa jest przyłapany i ukarany  to wielki żal i płacz bo jest się niewinnym bądź niesłusznie ukaranym.. Z całym szacunkiem , też lubię zapier... ale to trzeba robić z głową a za błędy swojego postępowania  przyjmować karę  z pełną odpowiedzialnością a nie się wymigiwać i kombinować jak tego uniknąć. Szerokości wszystkim! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak jechałem to nie padało a zdjęcie zrobiłem po wystawieniu mandatu ale mniejsza z tym zapłacę i zapomnę i zwolnię bo 16pkt na koncie :rolleyes: Ta wioska ciągnie się 1km potem identyko znak i kolejne ileś tam km a prosta i pola po bokach i parę domków... wiedzą gdzie stać i łatwo wlepiać mandaty. Za dobry sprzęt mają :P

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak umieszczony znak ograniczenia prędkości - na jednym słupie z nazwą miejscowości- obowiązuje na całym jej obszarze.

Też o tym nie wiedziałem. A to nie jest tak jak jest biała tablica i np 30 ?

Widzę, że jest spore zamieszanie z interpretacją znaków informacyjnych miejscowości. Białe tablice z nazwą miejscowości nie są już od kilku lat stosowane. Choć pewno można je jeszcze spotkać, ale nie mają żadnej mocy prawnej (stoją tylko informacyjnie, wskazując nazwę miejscowości). Dawniej rzeczywiście oznaczały teren zabudowany, ale z tego powodu często nie były ustawiane na granicy administracyjnej miejscowości. lecz tam gdzie należało ograniczyć prędkość (rozpoczynały się zabudowania).

 

Aktualnie stosowane są tylko zielone znaki z nazwą miejscowości E17a/E18a umieszczane na granicy administracyjnej miejscowości. Natomiast teren zabudowany jest oznaczony znakami D-42/D-43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak umieszczony znak ograniczenia prędkości - na jednym słupie z nazwą miejscowości- obowiązuje na całym jej obszarze.

Też o tym nie wiedziałem. A to nie jest tak jak jest biała tablica i np 30 ?

Widzę, że jest spore zamieszanie z interpretacją znaków informacyjnych miejscowości. Białe tablice z nazwą miejscowości nie są już od kilku lat stosowane. Choć pewno można je jeszcze spotkać, ale nie mają żadnej mocy prawnej (stoją tylko informacyjnie, wskazując nazwę miejscowości). Dawniej rzeczywiście oznaczały teren zabudowany, ale z tego powodu często nie były ustawiane na granicy administracyjnej miejscowości. lecz tam gdzie należało ograniczyć prędkość (rozpoczynały się zabudowania).

 

Aktualnie stosowane są tylko zielone znaki z nazwą miejscowości E17a/E18a umieszczane na granicy administracyjnej miejscowości. Natomiast teren zabudowany jest oznaczony znakami D-42/D-43.

 

 

No niestety większość ludzi uważa nazwę miejscowości za teren zabudowany, postawmy jeszcze do tego radar i wszyscy zwalniają do 50km/h. Taka sytuacja jest w miejscowości Miodówko niedaleko Olsztyna gdzie wszyscy przed radarem zwalniają do 50km/h przez tablice informującą o nazwie miejscowości. Nawet wyprzedzić ich tam nie można bo jest podwójna ciągła  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...