Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

Wsiadłem dziś do Stelvio. No muszę przyznać, że serce mocniej mi zabiło. Trzeba tym pojechać, zwłaszcza że test w AŚ miażdży AR, ale trudno się dziwić, Włoszka, kochasz oczami, sercem wybaczasz. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafacon napisał:

Miałem XTraila przez kilka lat, rocznik 2008

 

tamten x-trail i obecny to 2 różne auta

7 godzin temu, Gregorius napisał:

Czy to prawda, ze silniki Nissana to produkt w spolpracy z renaultem?

 

Jakże by miało być inaczej,  skoro to jedna firma jest ;)

7 godzin temu, Gregorius napisał:

Czy to prawda, ze silniki Nissana to produkt w spolpracy z renaultem?

 

Jakże by miało być inaczej,  skoro to jedna firma jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez (krótko) miałem dylemat, OBK czy x-trail. 

Wg mnie OBK lepiej się prowadzi, ma EyeSight, bardziej trafia do mnie wykończenie. X-trail z plusow ma ten 3 rząd (dzieci tam na krótka trasę awaryjnie wejdą), subiektywnie nieco lepsza dynamika (disel vs benzyna). Jak komuś bardziej pasuje auto typu SUV to może to być alternatywa dla OBK. Jak zawsze - trzeba pojeździć i wybrać "pod siebie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rafacon napisał:




W nowym XTrailu jest automat 4x4 2.0dCi (177KM), może tylko te wysilone benzyniaki są jednoosiowe?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jest, ale nie w Norwegii. Akcyza na samochd jest liczona od emisji CO2 i NOx. Kombinacje, ktore troche wiecej pala nie mieszcza sie w cennikach.... Ten silnik 1.6 cdi w porownaniu z dieslem subaru bardzo jest zamulony, szczegolnie przy ruszaniu to czuc.

 

Miejsca ma bardzo duzo, porwnywalnie z OBK.

W Hondzie bardzo mi sie podoba wykonczenie w srodku. Gorzej z miejscem, zarowno kierowcy, jak i pasazerow. Miejsce, to jeszcze moze byc, ale bardzo niewygodne ma siedzenia - troche krotkie i waskie.

Chyba jednak zostane przy OBK, ale musze sie z gosciem mocniej potargowac, bo obecnie mam duzo lepsze oferty finansowo z Hondy i Nissana. Nissana chyba odpuszcze - do francuskiej techniki nie mam zaufania, chociaz mi sie calkiem podobal.

 

Ogladalem wczoraj Skode Kodjaka. Miejsca w brod, ale wykonczenie jak z taniego dostawczaka, a cena wyzsza od OBK, CRV itp..  Przebojem jest w bagazniku pokrywa czesci podpodlogowej, gdzie chowa sie kolo zapasowe - zrobiona jest z cieniutkiej sklejki chamsko obitej z wierzchu tkanina. jak ja podnosilem to balem sie, ze sie to polamie w rekach. Zaluje, ze nie zrbilem zdjecia. Oboje z zona bylism,y pod duzym wrazeniem tego wynalazku.

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale nie w Norwegii. Akcyza na samochd jest liczona od emisji CO2 i NOx. Kombinacje, ktore troche wiecej pala nie mieszcza sie w cennikach.... .
 
Ogladalem wczoraj Skode Kodjaka. Miejsca w brod, ale wykonczenie jak z taniego dostawczaka.
 

Tzn. kupując taki samochód nowy w Szwajcarii (poza EU), jest naliczana taka szykana, że nie wychodzi tylko trochę więcej niż za max w istniejących cennikach?

Kodjaka widziałem w marcu w Genewie. Zgadzam się z opinią. Mnie urzekła też osłona krawędzi drzwi wyzywająca się automatycznie po ich uchyleniu. Pomysł niezły, ale wykonanie budzi strach ;)

A z Infinity nic ci nie podchodzi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafacon napisał:


Tzn. kupując taki samochód nowy w Szwajcarii (poza EU), jest naliczana taka szykana, że nie wychodzi tylko trochę więcej niż za max w istniejących cennikach?

Kodjaka widziałem w marcu w Genewie. Zgadzam się z opinią. Mnie urzekła też osłona krawędzi drzwi wyzywająca się automatycznie po ich uchyleniu. Pomysł niezły, ale wykonanie budzi strach ;)

A z Infinity nic ci nie podchodzi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Infinity w Norwegii jest niestety nieobecny. :blink: Sprowadzanie samochodu z zagranicy jest malo oplacalne.

Ta oslona w Kodjaku to rewelka, balem sie tego dotykac, zeby nie zlamac. Moje dziecko by sobie z tym "poradzilo" w mniej niz minute....:D

Musze jeszcze obejzec Mitsubishi Outlandera, ale nizbyt mi sie podoba z wygladu - takie pudlo, a poza tym wozic 200 kg baterii - bo tu sprzedaj tylko wersje PHEV.

Generalnie w Norwegii ludzie kupuja glownie elektryczki, w tym glowny przeboj Tesle. Samochod jak w sam raz na Norweskie drogi i przepisy drogowe, gdzie jezdzi sie gora 80 km/h, a w 90 % do 50km/h. Nawet sa juz taksow Tesle. Niedawno taka jechalem na tylnym siedzeniu zgiety w chinski paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 21:41, TP_S napisał:

Wsiadłem dziś do Stelvio. No muszę przyznać, że serce mocniej mi zabiło. Trzeba tym pojechać, zwłaszcza że test w AŚ miażdży AR, ale trudno się dziwić, Włoszka, kochasz oczami, sercem wybaczasz. 

Auto Świat...... i wszystko jasne...:(:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2017 o 21:41, TP_S napisał:

Wsiadłem dziś do Stelvio. No muszę przyznać, że serce mocniej mi zabiło. Trzeba tym pojechać, zwłaszcza że test w AŚ miażdży AR, ale trudno się dziwić, Włoszka, kochasz oczami, sercem wybaczasz. 

 

Też się dziwię, że przywiązujesz taką wagę do twórczości tej gazety. Ja czytając auto świat często odnoszę wrażenie,  jakby artykuły pisane tam były przez pracowników koncernu VAG podających się za dziennikarzy. Pewnie w  tym przypadku, wszędzie indziej bardzo dobrze przyjęte, Stelvio zagraża sprzedaży Q5. 

 

Nawiązując do dyskusji na temat Outback czy CRV, wspomnę o swoim koledze, który 5 lat temu tak jak i my kupował auto dla siebie. My wzięliśmy Outbacka on CRV. My naszym dalej jeździmy on swoje sprzedał po 3 latach użytkowania, mimo, że wtedy strasznie się nim jarał i usiłował zawzięcie mi udowodnić, że jego wybór był lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abrams napisał:

Auto Świat...... i wszystko jasne...:(:)

 

Czytałem. Dlatego tym bardziej muszę się tym przewieźć. W AŚ wypada blado, ale auto powoduje szybsze bicie serca kiedy się w nim siedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TP_S napisał:

 

Czytałem. Dlatego tym bardziej muszę się tym przewieźć. W AŚ wypada blado, ale auto powoduje szybsze bicie serca kiedy się w nim siedzi. 

Jak chcesz trochę więcej wiadomości wejdź na Forum Alfy tam jest zakładka o Stelvio. A prasa typu AŚ, motor to niestety nie jest prasą niezależną.... zresztą co jest niezależne....??:huh:

Edytowane przez abrams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, plejadek napisał:

Nawiązując do dyskusji na temat Outback czy CRV, wspomnę o swoim koledze, który 5 lat temu tak jak i my kupował auto dla siebie. My wzięliśmy Outbacka on CRV. My naszym dalej jeździmy on swoje sprzedał po 3 latach użytkowania, mimo, że wtedy strasznie się nim jarał i usiłował zawzięcie mi udowodnić, że jego wybór był lepszy. 

A co kupil po 3 latach jazdy CRV?

Ja sie nie jaram zadnyn samochodem, ale jesli bede zmienial samochod, co wcale jeszcze nie jest przesadzone, bedzie decydowal tez rachunek ekonomiczny. Subaru tez nie jest bez wad. Mnie irytuje kiepska i droga w eksploatacji nawigacja. Najgorsza dla mnie tragiczna jest jakosc przednich szyb w Subaru. Po 2 zimach przednia szyba wyglada jak matowka w aparacie fotograficznym. Tak samo bylo w Foresterze jak i jest w OBKu. W poprzednich samochodach takich szyb nie mialem.

Silnik 2.0 D mi nie padl, sprzegla nie spalilem. Ale jak dostane spro lepsza oferte na CRV to pewno ja kupiem, chociaz nr 1 to OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po CRV-ce kupił BMW X3. 

 

Nawigacji w Outbacku już dawno nie używam - to rzeczywiście jest totalna porażka. Z drugiej strony buduje się u nas mnóstwo nowych dróg. Czasami nawet google maps nie nadąża. 

 

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tymi szybami. W naszym przez 5 lat nie było  z tym problemów. Może w zimie używałeś niewłaściwej skrobaczki do szyb? 

 

Decydując się na CRV wybierzesz najsłabszy napęd 4x4 w SUV-ach. Załącza się z dużym opóźnieniem i jest mało wydajny. W najnowszym CRV nie będzie chyba nawet seryjnie tylko jako opcja. Prowadzenie też jest takie sobie. Podczas wspólnego wypadu do Zakopanego na Sylwestera,  kumpel nie był wstanie dotrzymać mi kroku, musiałem zwalniać aby nadążał za nami, szczególnie wtedy gdy jechaliśmy już w górach. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, plejadek napisał:

 

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tymi szybami. W naszym przez 5 lat nie było  z tym problemów. Może w zimie używałeś niewłaściwej skrobaczki do szyb? 

 

Zarowno w Foresterze jak I w OBKu po kadej zimie przybywa mi mikroodpryskow na szybie. Nie jest to sprawa skrobaczki, bo jej praktycznie nie uzywam.

Praktycznie po 2 zimach szyba do wymiany, pod slonce nic nie widac. Cala przednia szyba pokrywa sie siateczka mikroodpryskow. Na szczescie ubezpieczenie to pokrywa.

W zadnym innym samochodzie tego nie doswiadczylem.

Ktorym OBKiem jezdzisz 2.0D czy 2.5 benzyna? Ja mysle o zmaianie na beznyne. Zaczynaja sie coraz wieksze restrykcje na diesle, lacznie z zakazami wjazdu do miast. W Oslo tej zimy na jedne dzien zakazali wjazdu wszelkich diesli do centrum, ze wzgledu na zla jakosc powietrza. Nie wazne czy spelnia norme Euro 5, czy nie .... Pierw zachecali do kupna diesli bo niby bardzie jekologiczne, a teraz zakazuja bo mniej ekologiczne. Z drugie strony OBK z automate lepiej mi sie jezdzi dieslem niz benzyna.

Ten silnik CRV 1.6 cdi jakos mnie nie przekonuje. Parametry ma niby niezle 160 KM I 350 Nm, ale musi byc niezle wysilony I ciekawe jak trwaly. Jeszcze nia nie jezdzilem. Mialem kiedy ponad 10 lat temu CRV w benzynie, jeszcze taka z kolem zapasowym na klapie bagaznika I byla swietnym autkiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, plejadek napisał:

kumpel nie był wstanie dotrzymać mi kroku, musiałem zwalniać aby nadążał za nami, szczególnie wtedy gdy jechaliśmy już w górach. 

 

to akurat jest lekko słaby argument :)

15 minut temu, Gregorius napisał:

Praktycznie po 2 zimach szyba do wymiany, pod slonce nic nie widac. Cala przednia szyba pokrywa sie siateczka mikroodpryskow. Na szczescie ubezpieczenie to pokrywa.

W zadnym innym samochodzie tego nie doswiadczylem.

 

musisz mieć jakiegoś pecha. Nigdy nie było z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne zdanie na temat szyb. Bardzo łatwo się rysują, nawet od wycieraczek. Zawsze przed włączeniem wycieraczek uruchamiam spryskiwacz a mimo niedużej przebiegu (mam drugą szybę) widać na niej rysy.

Niestety mam wrażenie,  że dotyczy to wszystkich nowych samochodów z którymi miałem styczność w ostatnich latach. Chyba coś się zmieniło w ostatnim czasie w "recepturze" na szyby samochodowe. 

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gregorius napisał:

Ktorym OBKiem jezdzisz 2.0D czy 2.5 benzyna?

 

3.6 R 

 

4 godziny temu, Adam12 napisał:
16 godzin temu, plejadek napisał:

kumpel nie był wstanie dotrzymać mi kroku, musiałem zwalniać aby nadążał za nami, szczególnie wtedy gdy jechaliśmy już w górach. 

 

to akurat jest lekko słaby argument :)

 

Ale nie jechałem jakoś szczególnie szybko, zresztą obok siedziała żona, która działa lepiej niż "zaciągnięty ręczny", a nawet ona zwróciła uwagę, że trochę się wleczemy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechalem sie dzisiaj Toyota RAV IV hybryda i jestem pod bardzo pozytuwnym wrazeniem. Duzo miejsca, dobrze przyspiesza, jest bardzo cicha. Nie wiem czy nie zdradze Subaru......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregorius napisał:

Przejechalem sie dzisiaj Toyota RAV IV hybryda i jestem pod bardzo pozytuwnym wrazeniem. Duzo miejsca, dobrze przyspiesza, jest bardzo cicha. Nie wiem czy nie zdradze Subaru......

 

Tez rozważałem RAV4. Odpadło, bo w trasie spalanie średnio 2 litry więcej, miejsca w środku mniej, o napędzie i prowadzeniu nie wspomnę. Świetne auto do miasta, ale do miasta to lepiejCH-R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tsunetomo napisał:

Tez rozważałem RAV4. Odpadło, bo w trasie spalanie średnio 2 litry więcej, miejsca w środku mniej, o napędzie i prowadzeniu nie wspomnę. Świetne auto do miasta, ale do miasta to lepiejCH-R

Je mam ten problem, ze na codzien potrzebuje samochodu do miasta i raz w roku na dluga trase do Polski. Miejsca ma calkiem sporo, siedzenia z przodu i tylu calkiem wygodne. Siedzi sie duzo wygodniej niz w Hondzie CRV. No i ta cisza w trakcie jazdy. Jutro jeszcze raz biore ja na jazde probna. W Norwegii lada chwila moga wprowadzic czasowy zakaz poruszania sie dieslami po miastach. Wtedy bedzie kicha moj oBK straci na wartosci. Tej zimy juz tak zrobili w Oslo na jeden dzien. UE tez zaczyna zwalczas diesle.

Ravka ma nienajgorszy bagaznik i porzadny silnik glowny.

Ile Ci wychodzilo spalanie na trasie? Mnie w obk 2.0D na niemieckiej autostradzie z bagaznikiem dachowym palil 10 l/100km przy 140 km/h.Ogladalem dzisiaj Mitsubishi Outlandera PHEV - wyjatkow mi sie nie spodobal. Tylne siedzenia to lawka..

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gregorius napisał:

Je mam ten problem, ze na codzien potrzebuje samochodu do miasta i raz w roku na dluga trase do Polski. Miejsca ma calkiem sporo, siedzenia z przodu i tylu calkiem wygodne. Siedzi sie duzo wygodniej niz w Hondzie CRV. No i ta cisza w trakcie jazdy. Jutro jeszcze raz biore ja na jazde probna. W Norwegii lada chwila moga wprowadzic czasowy zakaz poruszania sie dieslami po miastach. Wtedy bedzie kicha moj oBK straci na wartosci. Tej zimy juz tak zrobili w Oslo na jeden dzien. UE tez zaczyna zwalczas diesle.

Ravka ma nienajgorszy bagaznik i porzadny silnik glowny.

Ile Ci wychodzilo spalanie na trasie? Mnie w obk 2.0D na niemieckiej autostradzie z bagaznikiem dachowym palil 10 l/100km przy 140 km/h.Ogladalem dzisiaj Mitsubishi Outlandera PHEV - wyjatkow mi sie nie spodobal. Tylne siedzenia to lawka..

 

 

 

Na autostradzie 140km/h licznikowe, pokazał po 80km 12,1 litra. OBK daje radę poniżej 10. Jeśli kręcisz się po mieście, nie potrzebujesz lepszego 4x4, to warto Ravke rozważyć. Tam spali Ci około 6-7. Mi podpasowal OBK bardziej (więcej jeżdżę z rodzina w trasy i na wypady) a Ravka wychodziła 4K euro drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.5.2017 o 09:28, Tsunetomo napisał:

Na autostradzie 140km/h licznikowe, pokazał po 80km 12,1 litra. OBK daje radę poniżej 10. Jeśli kręcisz się po mieście, nie potrzebujesz lepszego 4x4, to warto Ravke rozważyć. Tam spali Ci około 6-7. Mi podpasowal OBK bardziej (więcej jeżdżę z rodzina w trasy i na wypady) a Ravka wychodziła 4K euro drożej. 

Tu Ravka jest troche tansza od OBK. Przejechalem sie jeszcze raz. Zresetowalem computer I zmierzylem zuzycie paliwa. Na poczatku, na zimnym silniku  Ravka palila wiecej niz zimny diesel. Potem bylo lepiej, ale bez rewelacji. Przejechalem 20 km - troche po miescie, troche po lokalnych drogach I troche po autostradzie. Ravka spalila mi 8 l/100 km. Pare razy mocniej wdepnalem, ale bez przesady, zeby ja przetestowac. Generalnie predkosc srednia 50 km/h. Gdybym bardzo ostroznie jechal pewno bym zszedl moze do 7 l/100km.  To tyle to OBK nie spalilby w tej trasie. Wczorja zaniepokoilo mnie, ze po przejechaniu paru kilometrow, moje dzieci siedzace z tylu, dostaly choroby lokomocyjnej. Zdaza im sie to w OBKu, ale nie tak szybko.

Oprocz tego Toyota dala mi bardzo marna oferte na kupno mojego OBK I sie rozstalismy bez zalu. Jednak chyba trzeba bedzie zrobic podejscie do nowego OBK, ale to chyba za rok, a moze I pozniej.

mam nadzieje, ze moje Subaru wybaczy mi probe zdrady.:D

 

No i skonczylo sie kupnem nowego OBK 2.5i Premium Sport............................:yahoo:

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
21 minut temu, Tsunetomo napisał:

Gratulacje!

Dziekuje. Mam nadzieje, ze bede taka samo zadowolony, jak z poprzedniego - az zal bylo sie rozstawac.....:(

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...