Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

a jak to odbierac ? Nie wiadomo gdzie prawda gdzie falsz. Co do spalania to sie zgodze. I tak w sumie  pozytywny test. Co do BMW3 to sie nie zgodze jakosc materialow i wyciszenie w 3 sa lepsze nawet w wesji podstawowej. Pytanie tylko czy ktos jest gotowy za to zaplacic. Jak widac o wiele wiecej kierowcow jak w Subaru. Za to prowadzenie Levorga na + w stosunku da 3 BMW. Subaru ma w ogole lepsze prowadzenie od 90 % aut to cecha podstawowa.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

generalnie doczytalem do tego miejsca, gdzie sie porownuje Levorga do BMW 3er... pobozne checi i nic wiecej

Nie bardzo Cię rozumiem... Jeździłeś nową 3? Oglądałeś? Dlaczego miałbym nie porównywać aut skoro to porównanie wypada dla mnie korzystnie w relacji cena/jakość? To prawda, że wolałbym, żeby Subaru nie było porównywane do BMW głównie w kontekście klienteli ;) ale już technicznie - nie widzę przeciwwskazań (ale chętnie posłucham Twojej interpretacji opartej na faktycznych danych a nie na odczuciach ;) - via PW )

 

 

Jacek, nie idz tym tropem, nie tedy droga  

Na szczęście Subaru ma własną drogę bo nie wyobrażam sobie co zrobiliby mi klienci gdybym sprzedawał samochody tak "bezawaryjne" jak wspomniana trójka ;)

 

 

diler Subaru chwali Skode - swiat sie konczy!

Dlaczego się kończy? Uznaję jakość innego modelu - to źle? Staram się być obiektywny (na tyle na ile pozwala mi wiedza i doświadczenie). Nieudolna złośliwość, stary ;)

 Pozdrawiam

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na szczęście Subaru ma własną drogę bo nie wyobrażam sobie co zrobiliby mi klienci gdybym sprzedawał samochody tak "bezawaryjne" jak wspomniana trójka
 

a co z sbd? Wracajac do porownania z bmw 3 z xdrive - jezeli chodzi o technike i gabaryty mozna smialo porownac, jezeli chodzi o wnetrze to niebardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a co z sbd?

Wejdź na forum BMW lub Audi ;) Wierz mi - my nie mamy problemów z dieslami ;) (a te, które mieliśmy rozwiązaliśmy wymieniając na nowe jednostki ;) )

ot choćby tu masz opinie i to uwaga - Auto Świata - tradycyjnej tuby niemieckiej motoryzacji :D

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/diesel-od-bmw-drogi-zawodny-i-skomplikowany/2bs29

A tu o Audi (czyli generalnie o VAG):

http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/silniki/695621,Z-tymi-silnikami-moga-byc-problemy-Audi-30-TDI.html

Nasz silnik też dostał straszne bęcki ale, w przeciwieństwie do wielu innych marek, Subaru wymienia te silniki pod warunkiem stałego serwisu (co jest logiczne). 

Pozdrawiam


 

 

jezeli chodzi o wnetrze to niebardzo.

W BMW faktycznie jest bardzo dobrze ale czy jest lepiej o min. 50 tys zł? Ja i (np.) Javadesign mamy inne zdanie ;) Za taką kasę można zrobić wnętrze DEDYKOWANE dla klienta i jeszcze na mega audio wystarczy ;)

Pozdrawiam 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

generalnie doczytalem do tego miejsca, gdzie sie porownuje Levorga do BMW 3er... pobozne checi i nic wiecej

Nie bardzo Cię rozumiem... Jeździłeś nową 3? Oglądałeś? Dlaczego miałbym nie porównywać aut skoro to porównanie wypada dla mnie korzystnie w relacji cena/jakość? To prawda, że wolałbym, żeby Subaru nie było porównywane do BMW głównie w kontekście klienteli ;) ale już technicznie - nie widzę przeciwwskazań (ale chętnie posłucham Twojej interpretacji opartej na faktycznych danych a nie na odczuciach ;) - via PW )

 

 

Jacek, nie idz tym tropem, nie tedy droga  

Na szczęście Subaru ma własną drogę bo nie wyobrażam sobie co zrobiliby mi klienci gdybym sprzedawał samochody tak "bezawaryjne" jak wspomniana trójka ;)

 

 

diler Subaru chwali Skode - swiat sie konczy!

Dlaczego się kończy? Uznaję jakość innego modelu - to źle? Staram się być obiektywny (na tyle na ile pozwala mi wiedza i doświadczenie). Nieudolna złośliwość, stary ;)

 Pozdrawiam

 

 

tak jak pisales: porownywac Subaru do BMW mozna tak samo, jak jablka do gruszek: inne auto, inny klient... "z technicznego punktu" widzenia mozna porownywac miedzy soba kazde auto z nadwoziem kombi i AWD (i o +/- zblizonych gabarytach), ale jak sam dobrze wiesz, w przypadku zakupu auta dochodzi jeszcze cena, wizerunek, wyposazenie, etc.

 

jednosti kupuja tylko sam "naped" czy "prowadzenie", absolutna wiekszosc uwzglednia caloksztalt, jaki prezentuje soba auto... i pod tym wzgledem Subaru gra w zupelnie innej, nizszej, lidze niz BMW/MB/Audi - rozumiem, ze to niektorych bardzo boli, ale lajf iz kruel :D

 

no chyba ze w PL Subaru jest postrzegane zupelnie inaczej w innych krajach i rzeczywiscie Polacy odbieraja Subaru jako premium... to wtedy ok, zdejmuje kapelusz (  :hi: )  i porownanie Levorga z BMW ma sens nie tylko w "wymiarze technicznym"

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jednosti kupuja tylko sam "naped" czy "prowadzenie", absolutna wiekszosc uwzglednia caloksztalt, jaki prezentuje soba auto... i pod tym wzgledem Subaru gra w zupelnie innej, nizszej, lidze niz BMW/MB/Audi - rozumiem, ze to niektorych bardzo boli, ale lajf iz kruel

No chyba na wschodzie ;) (ale tam z kolei wszystko co poniżej BRDMa się nie liczy ;)

A już na serio - Subaru jako marka nieco wymyka się szufladkowaniu, jest inna. Dla mnie określenie "premium" to synonim źle wydanych pieniędzy, to znaczy, że zapłaciłem za coś co nie ma pokrycia w faktycznych danych i wartościach użytkowych, więc masz rację - Subaru to NIE premium (choć to nie zarzut, według mnie). Subaru jest pewną niszą i może ona być zaakceptowana lub nie - klient wybiera i tyle. Z tego punktu widzenia nieco martwi mnie przenikanie się obu tych marek ;) (ludziska przesiadają się z BMW do Subaru i odwrotnie)

 

 

no chyba ze w PL Subaru jest postrzegane zupelnie inaczej w innych krajach

Jest. I nawet są na to badania ;) Cieszymy się jedną z największych (o ile nie największą, nie pamiętam) sympatią klientów.

 

Pozdrawiam

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

..........Subaru gra w zupelnie innej, nizszej, lidze niz BMW/MB/Audi ........
 

Jeżeli jedyną wartością jaką wyznajemy jest cena - to tak, Subaru gra w innej, tańszej lidze.

Natomiast statystyki wykazują, że 92% naszych klientów ma wyższe wykształcenie. Podejrzewam, że gdy to będzie parametrem to okaże się, że Subaru gra u nas w wyższej lidze    :mrgreen:

Osobiście nie noszę zegarka Rolex i nie mam sygnetu z brylantem. Pomimo tego nie uważam, że "gram w niższej lidze" od przysłowiowego kierowcy BMW. 

Na Subariadzie nocujemy w "hotelu pod chmurką", a nie w 5 - gwiazdkowym. Ale to też nie przysparza mi problemów - w końcu nocowaliśmy też 2800 mnpm - czyli w/g tego kryterium w "wyższej lidze" niż hotele z gwiazdkami ( a nad sobą mieliśmy ich miliony  :P ).

To kwestia priorytetów. Dla jednych ważne jest, jak bardzo sąsiadowi "wyjdzie żyłka" gdy podjedziemy pod dom nowym autem, dla innych jak samochód jeździ, jaki jest bezpieczny itp.

To są inne kategorie i raczej nadają się do dyskusji filozoficznych, nie do rozważań o Levorgu  :)

 

Pozdrowienia

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jednosti kupuja tylko sam "naped" czy "prowadzenie", absolutna wiekszosc uwzglednia caloksztalt, jaki prezentuje soba auto... i pod tym wzgledem Subaru gra w zupelnie innej, nizszej, lidze niz BMW/MB/Audi - rozumiem, ze to niektorych bardzo boli, ale lajf iz kruel

No chyba na wschodzie ;) (ale tam z kolei wszystko co poniżej BRDMa się nie liczy ;)

A już na serio - Subaru jako marka nieco wymyka się szufladkowaniu, jest inna. Dla mnie określenie "premium" to synonim źle wydanych pieniędzy, to znaczy, że zapłaciłem za coś co nie ma pokrycia w faktycznych danych i wartościach użytkowych, więc masz rację - Subaru to NIE premium (choć to nie zarzut, według mnie). Subaru jest pewną niszą i może ona być zaakceptowana lub nie - klient wybiera i tyle. Z tego punktu widzenia nieco martwi mnie przenikanie się obu tych marek ;) (ludziska przesiadają się z BMW do Subaru i odwrotnie)

 

 

no chyba ze w PL Subaru jest postrzegane zupelnie inaczej w innych krajach

Jest. I nawet są na to badania ;) Cieszymy się jedną z największych (o ile nie największą, nie pamiętam) sympatią klientów.

 

Pozdrawiam

 

 

bardzo ladnei wszystko rozpisales, dzieki za ten wpis! :)

 

zas co do szeroko pojetego zadowolenia z i lojalnosci klientow wobec marki Subaru Polska nie jest jakims wyjatkiem - w innych krajach tez wystepuje to zjawisko (a najbardziej chyba w US)

 

to tylko potwierdza, ze jezdzimy fajnymi autami :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przesiadania sie klijentow z  Subaru do BMW. To nic dziwnego. Oba auta daja duza radosc z jazdy wg. mnie na plus dla Subaru (oczywiscie w granicach rozsadku bez porownania spartowych zawieszen itp. czego w Subaru tylko w STI ewentualnie mozna poprawic). Jezeli w Subaru bylaby wieksza gama silnikow i jakosc wykonczenia mielibysmy auto idealne.

BMW jest Premium bo mozna tu kupic takie auto jakie nam odpowiada ... silnik, zawieszenie, moc itd. (jezeli sie ma pieniadze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zas co do szeroko pojetego zadowolenia z i lojalnosci klientow wobec marki Subaru Polska nie jest jakims wyjatkiem - w innych krajach tez wystepuje to zjawisko (a najbardziej chyba w US)   to tylko potwierdza, ze jezdzimy fajnymi autami

QED ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BMW jest Premium bo mozna tu kupic takie auto jakie nam odpowiada ... silnik, zawieszenie, moc itd. (jezeli sie ma pieniadze)

 

a mi się wydawało że "premium" to klasyfikacja pod względem jakości.

Jak Ci wsadzą drewniane klocki i papierowe tarcze na specjalne zamówienia za 10k euro to też będzie premium :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a mi się wydawało że "premium" to klasyfikacja pod względem jakości.
;) 

 

 

Jak Ci wsadzą drewniane klocki i papierowe tarcze na specjalne zamówienia za 10k euro to też będzie premium

To już będzie extra-mega-jankowalskiallinclusive-hiper premium - nie dość, że drogo to jeszcze bez sensu ;) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to tylko potwierdza, ze jezdzimy fajnymi autami

 

Masz na myśli Hondę, Audi, BMW itd. czy Subaru? 

 

 

Subaru  :dance: 

 

 

 

p.s. najfajniesze wnetrze z Subarakow, wyprodukowanych w XXI w. ma nie Levorg, a Tribeca B9 :OO:

jak spojrze na foty wnetrza Levorga, ktore zamiescil ketivv i porownam je do B9, to mi sie plakac chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BMW jest Premium bo mozna tu kupic takie auto jakie nam odpowiada ... silnik, zawieszenie, moc itd. (jezeli sie ma pieniadze)

 

a mi się wydawało że "premium" to klasyfikacja pod względem jakości.

Jak Ci wsadzą drewniane klocki i papierowe tarcze na specjalne zamówienia za 10k euro to też będzie premium :)

 

 

upraszczasz ;) Subaru bedzie premium jezeli wejde do salonu i zamowie Levorga z Silnikiem 2 DIT lub SBD z  CVT lub MT OBK  ze  SBD 180 Km lub 3,6 w skorze lub z 3 rodzajami tapicerki. Co do hamulcow to nie papierowe ale np. zechce ceramiczne lub nawiercane to zamawiam.

A jezeli juz bedziemy uperdliwi to wnetrze Subaru jest porzadne ale do premium to jeszcze sporo brakuje.

Na tym polega Pramium ma sie kase i sie ja wydaje. Taki klijent kupujacy BMW 335 xdrive to nawet nie pomysli o Subaru. A czy 300 KM auto spali 12 czy 15 l/100 km to jest oczywista oczywistosc. Jak sie depnie to i pali.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

p.s. najfajniesze wnetrze z Subarakow, wyprodukowanych w XXI w. ma nie Levorg, a Tribeca B9

No Tribeca jest kwintesencją inności Subaru ;) (ale pełna zgoda - kokpit ma zaje...fajny ma ;) )

Co do Levorga (bo nas mody zaraz pogonią za OT :D ) - mam po drodze do domu jeden zakręt z arcyprzemyślaną myślą inżynierską ;) czyli źle wyprofilowany, zacieśniający i ostatnimi czasy nadgryziony przy krawędziach ;) - na nim testuję stabilność samochodów (nie mylić z przyczepnością, chodzi o trzymanie toru jazdy) i nie przypominam sobie samochodu, który mógłby pójść z Levorgiem w konkury (serio - zero wrażeń). Samochód wszedł jak nóż chirurga w tkankę miękką ;) Nawet STI i Evo były nieco bardziej nerwowe, Levorg "wygasił" nierówności. Jest po prostu fajny a kto nie wierzy - niech się przejedzie ;)

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

upraszczasz ;)

 

może trochę :) ale w dalszym ciągu możliwość wyboru koloru gałki zmiany biegów ( jak np. w Citroenie ) nie pozycjonuje auta pod względem jakości wykonania a to oznacza "premium". Tak przynajmniej uważam.

Możliwość zamówienia tapicerki w N odcieniach/kolorach dla jednych jest kluczowe a dla innych bez znaczenia. W obu przypadkach nie ma wpływu na jakość użytych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównają go z Golfem czy Astrą, bo mieliby problem z porównaniem choćby właściwości jezdnych - przy porównywalnych silnikach obawiam się, że punktacja nie wychodziłaby tak, jak sobie tego życzą osoby decyzyjne ;)

Sięgają więc po porównywalne wielkościowo modele marek premium  - "co prawda drożej, czytelniku - kliencie, ale za to zobacz, jakie lepsze wykończenie"  :P  :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie. Subaru oferuje malo opcji ale materialy sa dobrej jakosci. Osobiscie odczuwam jednak pewien niedosyt bo aktualnie nie ma auta w ofercie na ktore moglbym wymienic Legacy. Levorg 2 DIT MT i bylbym szczesliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie. Subaru oferuje malo opcji ale materialy sa dobrej jakosci. Osobiscie odczuwam jednak pewien niedosyt bo aktualnie nie ma auta w ofercie na ktore moglbym wymienic Legacy. Levorg 2 DIT MT i bylbym szczesliwy.

 

Może zrobimy dil: kup Levorga, wrzuć napęd od STI, a ja od Ciebie odkupię silnik 1.6 DIT i wrzucę do BRZeta? Skrzynię CVT da się upchnąć. To jak? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...