Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nie ma konkurencji? Octavia kombi 4x4 jak najbardziej jest konkurentem, podoba sie wam to czy nie :)

A czy jest lepszym czy gorszym autem to juz kwestia preferencji, ale tematu wyimaginowanej wyjatkowosci Levorga juz nie kontynujcie, bo to nijak ma sie do rzeczywistosci

Sporadycznie mam okazję jechać Octavią. Pomimo, że nie jestem uprzedzony to mówię zdecydowanie NIE, NIE, NIE (racjonalnie tego nie wytłumaczę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to nie ma konkurencji? Octavia kombi 4x4 jak najbardziej jest konkurentem, podoba sie wam to czy nie :)

A czy jest lepszym czy gorszym autem to juz kwestia preferencji, ale tematu wyimaginowanej wyjatkowosci Levorga juz nie kontynujcie, bo to nijak ma sie do rzeczywistosci

Sporadycznie mam okazję jechać Octavią. Pomimo, że nie jestem uprzedzony to mówię zdecydowanie NIE, NIE, NIE (racjonalnie tego nie wytłumaczę).

I o to chodzi - niektorzy przy zakupie auta zachowuja sie irracjonalnie, a inni odstawiaja emocje na strone i... wybieraja Skode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Levorg to w życiu nie jest premium. Nawet BMW poza kilkoma modelami też nie jest. No 3 na pewno nowa 3 kumpla nie.

Nadal jednak uważam, że środek przynajmniej powierzchniowo (nie wgłębiając się w konstrukcję, która nie wygląda faktycznie przekonująco ) moim zdaniem przebija seata leona kombi wersja FR (siedziałem i jeździłem), przebija Octavię RS (też testowałem). Nie umywa się do Mazdy 6.

Edytowane przez Mac Blach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie akurat najmniej zależy na tym jaki znaczek mam na masce, oceniam każdy samochód pod kątem przydatności dla moich potrzeb, przerabiając go tak żeby wykorzystać jego potencjał w kierunku jaki mnie interesuje 

 

nie czuje się lepszy jeżdżąc Subaru jak też nie czułem się gorszy jeżdżąc Skodą, zwracam uwagę na to jak się nim jeździ, jak jest wykonany, jakie są jego rozwiązania techniczne jak tez stosunek ceny do szeroko pojętej jakości/wartości całego pojazdu 

 

dlatego też uważam, że Levorg jest atrakcyjną propozycją w "swojej półce cenowej"

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I o to chodzi - niektorzy przy zakupie auta zachowuja sie irracjonalnie, a inni odstawiaja emocje na strone i... wybieraja Skode

 

ja tak zrobiłem. Byłem w salonie hjundaja /jazda testowa nowym tusconem - dlaczego?: bo ładny, potem bylem w maździe - jazda "szóstką", Potem byłem w skodzie - jazda superbem i octavką /zaraz mnie zlinczujecie;)/ W międzyczasie, w oczekiwaniu na levorga jazda FXT. W skodzie superb zrobił jakieś wrażenie - komfortem i wilkością, Octavka już nie miała atutów - zwykłe toczydło, i zero charakteru wewnątrz, jakość materiałów to nie wszystko (testowa wersja 1,4 tsi 150km), za te pieniądze - ok 130 tys - mój typ to Levorg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) dlatego też uważam, że Levorg jest atrakcyjną propozycją w "swojej półce cenowej"

I bardzo slusznie, Levorg jest niewatpliwie atrakcyjnym i fajnym autem ze swoimi zaletami i smaczkami (jak i wiekszosc Subarakow), ale pisanie, ze nie ma on konkurencji w swoim przedziale cenowym, to... hm... tzw. "rzeczywistosc alternatywna" :mrgreen: Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I o to chodzi - niektorzy przy zakupie auta zachowuja sie irracjonalnie, a inni odstawiaja emocje na strone i... wybieraja Skode

 

ja tak zrobiłem. Byłem w salonie hjundaja /jazda testowa nowym tusconem - dlaczego?: bo ładny, potem bylem w maździe - jazda "szóstką", Potem byłem w skodzie - jazda superbem i octavką /zaraz mnie zlinczujecie;)/ W międzyczasie, w oczekiwaniu na levorga jazda FXT. W skodzie superb zrobił jakieś wrażenie - komfortem i wilkością, Octavka już nie miała atutów - zwykłe toczydło, i zero charakteru wewnątrz, jakość materiałów to nie wszystko (testowa wersja 1,4 tsi 150km), za te pieniądze - ok 130 tys - mój typ to Levorg

 

 

Jak Gt-S sport mi załatwisz za 130tys nowy z salonu, to jutro puszczam przelew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego między tym boczkiem a blaszaną powierzchnią ...

Z reguły pomiędzy boczkiem a blaszaną powierzchnią ... ja stosuję masło klarowane i dodatkowo wbijam około 10 jaj. Czynność powtarzam w każdy sobotni poranek lub częściej.

  • Lajk 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych miejsc co pokazałeś w Levorgu.

 

trzymając się "półki cenowej" Levorg-a dla przykładu VW Golf VII

 

drzwi przednie

21985511592_31b9bffd04_z.jpg

wszystkie otwory technologiczne zaślepione

 

boczek drzwi

21374963544_96dc089107.jpg

plastikowe poszycie zewnętrzne, wzmocnione wypraską podobnie jak ta w BMW

dodatkowo filcowa mata pomiędzy boczek a metal

Edytowane przez ketivv
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tych miejsc co pokazałeś w Levorgu.

 

trzymając się "półki cenowej" Levorg-a dla przykładu VW Golf VII

 

drzwi przednie

21985511592_31b9bffd04_z.jpg

wszystkie otwory technologiczne zaślepione

 

boczek drzwi

21374963544_96dc089107.jpg

plastikowe poszycie zewnętrzne, wzmocnione wypraską podobnie jak ta w BMW

dodatkowo filcowa mata pomiędzy boczek a metal

 

 

A masz może drzwi nowej C klasy, bo to też mam na oku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak Gt-S sport mi załatwisz za 130tys nowy z salonu, to jutro puszczam przelew

 

dla klientów subaru /sip/ przewidziana jest zniżka, coś tam jeszcze diler może od siebie dorzucić

Poza tym jak zostawisz auto w rozliczeniu, a rusza program SIP-u z autami używanymi, możesz dostać wycenę rozsądną na tyle, że nie opłaca się szukać kupca samemu;

więc jest szansa aby zbliżyć się do tej sumy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak Gt-S sport mi załatwisz za 130tys nowy z salonu, to jutro puszczam przelew

 

dla klientów subaru /sip/ przewidziana jest zniżka, coś tam jeszcze diler może od siebie dorzucić

Poza tym jak zostawisz auto w rozliczeniu, a rusza program SIP-u z autami używanymi, możesz dostać wycenę rozsądną na tyle, że nie opłaca się szukać kupca samemu;

więc jest szansa aby zbliżyć się do tej sumy... 

 

 

Z moim legacy w rozliczeniu to chciałbym być dużo poniżej tej sumy :)

 

Dobrze, konkrety jeśli czytają to dealerzy to proszę o info o zniżkach dla SIP i co tam z tymi autami w rozliczeniu.

Poza forum oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale wchodząc w ten temat mam nadzieje, że dowiem się coś ciekawego o Levorgu, a nie będę oglądał drzwi Golfa czy innego BMW. Chce ktoś sobie wstawiać i oglądać to proszę sobie założyć temat w np. Off topicu bo kolejny temat został zawalony syfem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zniechęcajmy do Levorga kolegów, którzy mają na niego ochotę.

Wybór Subaru zawsze w pewien spsób jest irracjonalny, bo po Subaru nie przychodzą klienci, którym jest wszystko jedno co kupią, jaka to będzie marka,

ale tacy, którzy oczekują, że będą się czymś wyróżniać. I tak jest nadal, bo Subaru jest na ulicach więcej niż kiedyś, ale nadal nie za dużo. Ta "wyjątkowość" ma też swoje odzwierciedlenie na rynku wtórnym, bo po używane Subaru też nie biegnie tłum klientów.

Na każdym forum są fanatycy swojej marki, ja teraz zaglądam na forum Volvo i tam też są tacy, którzy wybierają jedynie Volvo.

Nie ma obiektywnej prawdy, że coś jest lepsze, to zawsze jest subiektywne odczucie,że nam się cos podoba lub nie, że nam coś bardziej odpowiada. I nie ma sensu narzucać tego innym, ani odwodzić ich od ich wyborów. Nawet wtedy jeśli ktoś widzi w samochodzie coś, co nie istnieje, bo to się nazywa "wartość dodana" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się :( Praca mnie za bardzo pochłonęła i nie zdążyłem. 

 

Ale, co tam. Nie dziś to w czwartek. Bardziej wyostrzę sobie apetyt.  :twisted:

 

Jeszcze co do "premiumowosci".

To chyba nie kwestia czy Subaru chce by premium czy też nie, a bardziej tego, że nabywcy chcieliby, żeby był premium. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i oczekiwania co do lepszych materiałów, wykończenia czy tez możliwości konfiguracji wyposażenia. W końcu skoro konkurencja to ma, to dlaczego Subaru nie.

Natomiast Ci, którym to nie przeszkadza wybiorą Subaru właśnie dlatego, że to jest Subaru.  Z całym dobrodziejstwem inwentarza. 

I dlatego np. ja wybrałem. :) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...