Skocz do zawartości

200 tysięcy w dieslu.. po raz pierwszy na forum?


slesz

Rekomendowane odpowiedzi

w rok 316 tys. km i to cytryną C3? ile to musiało jeździć ;)

 

Według kalkulatora przy roku nieprzestępnym wychodzi 866 km dziennie bez względu na rocznice i święta. Prawdziwy obieżyświat ;)

w rok 316 tys. km i to cytryną C3? ile to musiało jeździć ;)

 

Według kalkulatora przy roku nieprzestępnym wychodzi 866 km dziennie bez względu na rocznice i święta. Prawdziwy obieżyświat ;)

 

Mam sąsiada ktory od poniedzialku do soboty , robi po trase po 650km jako dostawca towaru w hurtowni farmaceutycznej, jezdzi VITO dwuletnim i ma coś ok 300kkm :)

 

Ja tylko chciałem powiedziec , a wlasciwie obalic pewny mit , ze silniki ( shortbloki ) z lat 2008/09 sa nienaprawialne i trzeba wydawac min. 30k !!!! . Bzdura ..... ! Koszty reanimacji zblizone do remontu benzynowego 2.0 czy 2.5 i na oryginalnych czesciach !!!!!

@@carfit, Ciebie kiedyś zbanują za te wywrotowe teorie :biglol:

Ja tylko chciałem powiedziec , a wlasciwie obalic pewny mit , ze silniki ( shortbloki ) z lat 2008/09 sa nienaprawialne i trzeba wydawac min. 30k !!!! . Bzdura ..... ! Koszty reanimacji zblizone do remontu benzynowego 2.0 czy 2.5 i na oryginalnych czesciach !!!!!

@@carfit, Ciebie kiedyś zbanują za te wywrotowe teorie :biglol:

 

Ale za co ? to są ogolnodostepne dane w kazdym ASO tylko trzeba poszukac i chciec :) To nie jest zadna czarna magia , tylko dostepne czesci produkowane przez FHI i w duzej dostepnosci SIP-u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tylko chciałem powiedziec , a wlasciwie obalic pewny mit , ze silniki ( shortbloki ) z lat 2008/09 sa nienaprawialne i trzeba wydawac min. 30k !!!! . Bzdura ..... ! Koszty reanimacji zblizone do remontu benzynowego 2.0 czy 2.5 i na oryginalnych czesciach !!!!!

no i nareszcie ceny na allegro pójdą w górę ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za co ? to są ogolnodostepne dane w kazdym ASO tylko trzeba poszukac i chciec :) To nie jest zadna czarna magia , tylko dostepne czesci produkowane przez FHI i w duzej dostepnosci SIP-u :)

Jak to za co ? To jest zamach na japońską myśl inżynierską :biglol: Jak się w FHI dowiedzą, że gdzieś tam, w kraju między Syberią a Atlantykiem, w malutkim mieście nad jeszcze mniejszą rzeką, mieszka człowiek który naprawia shortblocki SBD, to prezes spadnie z krzesła. Wszak jedynym skutecznym remedium na problemy z SBD jest ... wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezes

zapewne wie ;) , ze jego podwladni nie siedzą a myslą jak udoskonalac , cos prawie doskonałego :D

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sąsiada ktory od poniedzialku do soboty , robi po trase po 650km jako dostawca towaru w hurtowni farmaceutycznej, jezdzi VITO dwuletnim i ma coś ok 300kkm

no tak, ale Vito to taki wół roboczy. Ja rozumiem pasek, avensis, ale C3? ktoś daleko do przedszkola dzieci zawoził? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne wie ;) , ze jego podwladni nie siedzą a myslą jak udoskonalac , cos prawie doskonałego :D

Czyli spodziewasz się wizyty turystów z aparatami na szyi, robiących dużo zdjęć? ;)

W temacie: SBD @ 130kkm i jedzie dalej.

 

Pozdr.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200kkm w dieslu to zaden wyczyn,

 

obecnie 200 kkm przejechane praktycznie bez żadnej awarii to już jest coś moim zdaniem. Kiedyś rozmawiałem z laweciarzem z pomocy drogowej to mnie uswiadomił ... psuje sie wszystko, niektore zacne kiedyś marki np mercedes nie dojeżdzały kilkustetkilometrow z salonu do domu nabywcy ... takie czasy że głupie 200 kkm cieszy. przynajmniej mnie by ucieszyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200kkm w dieslu to zaden wyczyn, ale gratuluje...

 

...i wydatki to sie dopiero moga zaczac teraz :mrgreen:

bez awarii.. na oryginalnym zawiasie, drugie sprzęgło (w sensie że jedna wymiana), jeden wężyk wymieniony (50 pln z wymianą)

przy tym przebiegu nie tylko w subaru mogą zacząć się wydatki ;-)

ja w każdym razie się nie zawiodłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni mają szczęście inni nie. Dokładnie jak z FSO było: wszystko zależało od "egzemplarza" :)

 

A poważnie to ja po 200kkm współczesnym dieslem bym raczej starał się go sprzedać.

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byliśmy u znajomych ,gadalem z kumplem o vw ,bo u nich cala flota w firmie jeździ vw i uslyczalem że nie ma człowieka w firmie któremu coś by się nie spapralo. Głównie to diesle,u znajomego w pasacie była jakaś wada w głowicy i bez przerwy dolewal płynu chlodniczego.U innych przeróżne dolegliwości,wszyscy w firmie-Vita,klną na vw.

 

Myślę że z SBD nie jest źle,a wręcz przeciwnie co potwierdza ten wątek.Pojedyncze awarie opisane na naszym forum stwarzają IMO błędne wrazanie.

Inny mój znajomy miał jednego z pierwszych accordow D i problemy z komputerem i silnikiem były cały czas,co nie zmienia faktu że to przypadek raczej odosobniony a silnik jest świetny .

 

Teraz znajomy o którym pisałem wcześniej jeździ octawia w dieslu,najmniejszy diesel,właśnie wrócili z Chorwacji,spalanie na całej trasie tylko 0,2 mniejsze niż mój legacy 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tu - jak już pisałem - raczej się nie sprzeda :) a szydera będzie płynąć :) jest na tablicy, otomoto, gumtree, forum moim branżowym, gratce

link do otomoto:

 

http://otomoto.pl/subaru-legacy-C30733398.html

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Subaru będzie następne?

 

juz jest Honda Legend :)

 

tu - jak już pisałem - raczej się nie sprzeda :) a szydera będzie płynąć :) jest na tablicy, otomoto, gumtree, forum moim branżowym, gratce

link do otomoto:

 

http://otomoto.pl/su...-C30733398.html

 

:)

 

moim zdaniem b. szybko sie sprzeda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jest znany przypadek Volvo 240 z 1974r ktorego ma facet mieszkajacy na ALASCE czyli extrema jesli chodzi o warunki i ma zrobione 2mln52tys km to jest poprostu szok ile mozna zrobic takim samochodem bez kapy to sa dane z zeszlego roku i byly rekordem jesli chodzi o Volvo natomiast teraz juz takich samochodow brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem b. szybko sie sprzeda :)

trzymam cię za słowo :P

wyświetleń jest sporo, się zobaczy..

 

Jakie Subaru będzie następne?

na razie zostaje gt kombi.. legaś sedan benzynowy 2-3 letni na rynku (takich szukałem bo przebiegi mi mocno spadły) aktualnie to legaś ze stanów który był rozbity.. czekam na model 2015 :twisted: a honda przejdzie na tatusia który już się pali do niej :lol: chyba że ja tak w nią wsiąknę :rolleyes:

tak czy siak zostaję na forum, zostaję na spotach, zostaję na plejadach a hondą będę jeździł w polarze subaru B)

Edytowane przez slesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..

opowiem wam krótką historię..

w 2008 roku kupiłem subaru legacy boxer diesel (czytając tylko dwustronicowy artykuł z dodatku motoryzacyjnego gazety wyborczej)

przejeździłem nim 5 i pół roku, 205 tysięcy kilometrów

bez żadnej awarii..

sprzedał się w 4 dni..

jak ktoś przy mnie powie że to kiepskie auto to wyśmieję go dokumentnie :)

 

moim zdaniem b. szybko sie sprzeda :)

chyba ci się browar przy okazji należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...