Skocz do zawartości

ciche opony?..do bugeye WRX


irektob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy możecie mi coś doradzić ,jestem na kupnie opon do mojego wrx,ale nie wiem co wybrać zależy mi przede wszystkim żeby były ciche!...rozmiar 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupując opony producent ma obowiązek umieścić info m.inn. O glosnosci opony , coś jak w pralkach , lodowkach , klasy AAA itp. Poczytaj , jest wszystko w necie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupując opony producent ma obowiązek umieścić info m.inn. O glosnosci opony , coś jak w pralkach , lodowkach , klasy AAA itp. Poczytaj , jest wszystko w necie :)

Generalnie tak, ale na etykiecie jest info o głośności zewnętrznej. Ze względu że opony mogą emitować dźwięki o różnej częstotliwości to ich tłumienie przez karoserię, tapicerkę itd też bedzie różne i w skrajnych przypadkach głośna opona na zewnątrz wcale nie musi być taka wewnątrz i odwrotnie. Oczywiście to jest skrajność i wartość z etykiety może być jakaś wstępną wskazówką.

zależy mi przede wszystkim żeby były ciche!...rozmiar 225/45/17

To na pewno omijaj ContiSportContact5, Bridgestony Potenza w każdej wersji, Uniroyala Rainsporta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pamiętaj, że opona to jedno, a tak na prawdę, to dużo zależy od... asfaltu :P Mamy nie tylko dziurawe, ale i głośne drogi... normalnie fenomen... jak można zrobić "głośny" asfalt? Polak potrafi... czasami łaty są cichsze, czasami na odwrót... :huh: Co do opon, to nie lepiej kierować się osiągami? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie ,dlatego chciałem zasięgnąć opinii użytkowników kto jest z czego zadowolony takie indywidualne odczucia,mam NEXEN 9000 chińskie masakra totalna w porównaniu moje zimówki są cichutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin Primacy 3 - bardzo ciche. I minimalnie głośniejsze Primacy HP, też są dostępne w tym rozmiarze.

 

Pewnym problemem może być to, że czasami trzeba czekać kilkanaście dni na sprowadzenie.

Edytowane przez ccwrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Potenza re050A 215/45r17 i sa MEGA glosne.
To chyba głuchy jestem lub to kwestia wydechu, bo jak dla mnie to ich nie slychac za bardzo... moment, przed zmiana wydechu, na serii było cicho, więc to musi być głuchota ;)

 

Ogólnie w 3 autach w rodzinie są Nokiany i też jest ok... Nawet niby głośne Toyo P1R nie były złe... okazało się, że to łożyska huczały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od niedawna Firestone SZ90mju, dokładnie w takim rozmiarze jak szukasz i wg mnie są ciche.

Niby tak, ale pomiędzy 50-60 i potem dla prędkości x2 robią się głośniejsze. Coś nie do końca rozmiary klocków dobrze policzyli. Mam 225/45R17 w WRXie i 205/55R16 w służbowym i jest tak samo. Niemniej b. dobra i tania opona. Do tego jeszcze trwała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim...właśnie o takie opinie mi chodziło skorzystam na pewno choć te MICHELINY tanie nie są ale turlać sie będą przynajmniej cichutko choć i te Firestone chodzą mi po głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ja mam chyba faktycznie za głośny wydech bo nie słyszę, żeby stawały się głośniejsze. Obawiałem się trochę, że przez ten asymetryczny bieżnik auto może nie jechać idealnie na wprost, ale okazało się, że to były obawy zupełnie bezzasadne - ładnie trzyma kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, że przeważnie cicha guma jest przy okazji:

 

- dobrze trzymająca,

- najszybciej zużywająca się?

 

Najcichszy subiektywnie Michelin, ale tak jak napisał carfit, trzeba poszukać w necie testów i opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear Efficientgrip. Ja mam 205/55/16, jest cichutki i bardzo fajnie się na tym jeździ (acz ja mam Wolnyssaka, więc prędkości niższe - acz indeks prędkości do 270 ;) ). W testach zbierała bardzo pozytywne recenzje i wygrywała plus była za "cichość" właśnie chwalona.

 

Nie wiem tylko, czy jest w Twoim rozmiarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem jest "cichość" to może Yokohama dB V550.

 

To prawda. są super ciche.

ale tu chodzi pewnie o "złoty środek" więc ja jednak proponowałbym C.drive 2.

 

Na jednym aucie w rodzinie są V550 na drugim C.drivy. i jeżeli chodzi o przyczepność zwłaszcza na mokrym to c.drivy są dużo lepsze a hałas niemalże identyczny z opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...