Skocz do zawartości

Keratronik dodatkowe zabezpieczenie do ubezpieczenia.


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

@Tiger coś nie mozemy się zrozumieć. Ja nie opieram się na ustnych zapewnieniach agenta. Koleś sam niewiedział jak działa Keratronik więc przesłał opis do centrali czy oni to akceptują. Dostał zwrotnie info że ich interesuje tylko czy system ma mozliwośc lokalizacji auta po kradzieży. Na dzien dzisiejszy wychodzi na to że ma i tyle w temacie.

 

Kolego masz to na piśmie czy nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale co na pismie? Korespondencje z centralą Pzu agenta czy co?

 

Akceptacji Keratronika jako drugiego zabezpieczenia do Twojej umowy ubezpieczenia wraz z określeniem, że ten system ma działać PO KRADZIEŻY. O ile to jest PZU to jak sam Keratronik przyznał, musiałoby to być odstępstwo od owu, czyli musisz mieć to na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tiger możę się mylę,ale Keratronik pisał o autach o wartości 200tys. zł Ja ubezpieczałem auto 122tys zł, a teraz PZU w autach o wartości do 70tys nie wymaga juz wogóle 2 zabezpieczenia.

 

tak, Keratronik pisał o autach powyżej 200.000 zł, bo wtedy ubezpieczyciele potrzebują zazwyczaj już trzeciego zabezpieczenia jakim jest tzw. system specjalny, Ty jak sam piszesz masz auto powyżej progu 70.000 zł, a poniżej 200.000 zł, więc wg tego co sam podajesz, powinieneś mieć DRUGIE zabezpieczenie, która zazwyczaj stanowi autoalarm, jednak ze względu na to, że Subaru zdaje się nie montuje fabrycznie alarmów, a domontowanie jest podobno kłopotliwe, więc ludzie wskazywali jako DRUGIE zabezpieczenie do umowy ubezpieczenia Keratronik, co również jak rozumiem zrobiłeś Ty zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnia tak jak piszesz. I Keratronik został uznany jako wystarczające zabezpieczenie, tylko zadano dodatkowe pytanie czy w momencie kradzieży firma jest w stanie odnaleść auto. Nikt nie pytał się o stałe monitorowanie. Z wypowiedzi Keratronika rozumiem że takie coś jest potrzebne w autach >200tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnia tak jak piszesz. I Keratronik został uznany jako wystarczające zabezpieczenie, tylko zadano dodatkowe pytanie czy w momencie kradzieży firma jest w stanie odnaleść auto. Nikt nie pytał się o stałe monitorowanie. Z wypowiedzi Keratronika rozumiem że takie coś jest potrzebne w autach >200tys.

 

Kolego ja się poddaje :(

Twoje auto, Twoja polisa, Twoje EWENTUALNE odszkodowanie, w każdym razie gratuluję dobrego samopoczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przecież wszyscy wiemy, że koledze nie chodziło o to, że znajdą ;) tylko o to, że mają techniczną możliwość poszukiwania :) Co zresztą zostało już potwierdzone:

Keratronik może odnaleźć pojazd

Potrzebne jest jednak zapisanie tego w umowie, aby było to czytelne dla użytkownika i ubezpieczyciela :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dobi1972, przecież Kolega owad pytał o działanie w całej UE (taki artykuł załączył), a Ty odpowiedziałeś że działa....., dlatego mój post pod Twoim.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dobi1972, przecież Kolega owad pytał o działanie w całej UE (taki artykuł załączył), a Ty odpowiedziałeś że działa....., dlatego mój post pod Twoim.....

.

W sumie to co będzie 2015 to nie wiemy, może będzie włączony roaming i system będzie działał w całej UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do BOK i tam dostałem info, że do obsługi zagranicą wymagany jest dodatkowy nadajnik, ale zadzwoniłem też do Pana, który zajmuje sie montażem urządzeń i powiedział, że normalnie działa tylko na terenie RP, ale można włączyć roaming pisząc maila na cm@keratronik.pl.

 

Natomiast jakby ktoś był zainteresowany montażem czegoś takiego w motocyklu, to jest urządzenie ISR-M i ono obligatoryjnie działa też zagranicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma wymuszać, jak podpisała umowę tylko na RP, to taka jest. Natomiast nigdzie w umowie nie znalazłem słowa o zakresie terytorialnym zasięgu.

Dział sprzedaży keratronik safety twierdzi ,że roamingu w tym urządzeniu nie da się włączyć, można kupić combo mini, wtedy abonament za roaming wynosi 60 zł za miesiąc.

Za granicą zawsze pozostaje lokalizacja GPS, tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii uzupełnienia.

 

Stanowisko ze strony Keratronika jest jednoznaczne. Usługa ma określony zakres terytorialny i jest to tylko i wyłącznie RP. Tak interpretują pkt 3 umowy.

Odnośnie podejścia ubezpieczyciela w moim przypadku Uniqa ( obligatoryjna w Raiffeisen Leasing ):

1. Drugie zabezpieczenie jest wymagane od wartości auta powyżej 60.000pln netto. W związku z tym nie ma zniżek z tego tytułu.

2. Oznaczenie kodem DNA jest traktowane jako kolejne zabezpieczenie antykradzieżowe ( w moim przypadku trzecie ).

3. AC w Uniqa obejmuje kraje EU. Również od kradzieży przy zachowaniu warunków posiadania minimum dwóch zabezpieczeń. W moim przypadku jest to fabryczny immobilizer + oznaczenie DNA.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. AC w Uniqa obejmuje kraje EU. Również od kradzieży przy zachowaniu warunków posiadania minimum dwóch zabezpieczeń. W moim przypadku jest to fabryczny immobilizer + oznaczenie DNA.

pozdr.

 

No i tak jest o'k, pamiętaj tylko, że jak pojedziesz np. do Chorwacji, Szwajcarii czy nawet San Marino, to wg podanych wg Ciebie zapisów umowy (EU) odpowiedzialności za kradzież brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa ma określony zakres terytorialny i jest to tylko i wyłącznie RP.

Tak interpretują pkt 3 umowy.

Nawet jeśli tak jest to jest to interpretacja nieuprawniona. Dyskusyjny zapis umowy brzmi tak:

Po odebraniu sygnału alarmowego o holowaniu kradzieży z pojazdu Operator z zastrzeżeniem ust. 2 przekazuje informację osobom wskazanym w KZP lub przekazuje informacje Policji pod warunkiem, że zdarzenie miało miejsce na terytorium RP.

Jest to zdanie współrzędnie złożone, które cechuje się tym, że zdania składowe nie określają się wzajemnie i mogą istnieć samodzielnie. Oznacza to, że bez zmiany sensu zapisu można go przedstawić np. tak:

 

Po odebraniu sygnału alarmowego o holowaniu kradzieży z pojazdu Operator z zastrzeżeniem ust. 2 przekazuje informację osobom wskazanym w KZP. Przekazuje informacje Policji pod warunkiem, że zdarzenie miało miejsce na terytorium RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ale to już nie ma nic wspólnego z ISR czy umową z Keratronikiem.

 

Pewnie nie ma, bo o ile uznali Ci DNA jako drugie to jest po sprawie, ale jeśli ktoś Ci podsuwa, tak samo mało konkretne wiadomości co do zakresu terytorialnego ubezpieczenia*, jak tym razem, to może tak wcale nie być.

W załączeniu link do odpowiednich owu - (prawdopodobnie, bo nie znam zapisów Twojej umowy, mogą być oczywiście inne zmiany wynikające z umowy generalnej Uniqa a RL)

 

http://cms-ui.hypercms.net/repository/media_cnt/UNIQA-Poland/3146_OWU_Auto_Casco_01-06-2009_hcm0028985.pdf

 

i tak:

 

1. w par. 6 masz opis możliwych zabezpieczeń przeciw kradzieżowych, nie ma w nich Subaru DNA, więc jest to odstępstwo od owu, więc zmiana MUSI mieć charakter pisemnego aneksu, obyś go miał

2. dla innych "rzeczników" firm ubezpieczeniowych, wg tych zapisów ma być spełniony warunek "czynny i aktywny system lokalizacji i odnajdowania pojazdu (np. GPS)" jak to się ma do Keratronika za granicą?

* 3. zakres terytorialny ubezpieczenia jest podany w par. 5.1., jak więc widzimy nie jest to Polska i UE, tylko Polska i Europa z wyłączeniem ryzyka kradzieży, bez opłaty dodatkowej składki na terytorium Rosji, Białorusi, Ukrainy, więc np. w opisywanej Chorwacji, Szwajcarii, Norwegii itp. odpowiedzialność oczywiście będzie, natomiast o ile się nie mylę mamy jeden kraj UE, który nie leży w Europie i z tego wynika, że w nim odpowiedzialności nie będzie, wiem że ten punkt to lekki OT, ale chciałem przez to tylko pokazać jak większość użytkowników podchodzi do zapisów swoich umów ubezpieczenia i proszę nie bierz tej wypowiedzi jako czegokolwiek przeciwko Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...