Skocz do zawartości

Keratronik dodatkowe zabezpieczenie do ubezpieczenia.


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

cały czas mowa o standardowych OWU PZU

W standardowym OWU PZU nie widzę żadnych powodów do nieuznania DNA za zabezpieczenie przeciwkradzieżowe.

 

Jakby tak lingwistycznie podejść do zapisu:

 

 

zabezpieczające pojazd PRZED kradzieżą

to można by dojść do wniosku, że jeśli pojazd został skradziony to nie był zabezpieczony przed kradzieżą.  Alternatywnie można by również wywnioskować, że zabezpieczenie ma chronić pojazd przed kradzieżą, a w jej trakcie już nie musi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie dyskusja zabrnęła już w rejony filozofii, logiki, lingwistyki... ;)  :D

Może coś konkretnego od Keratronika? :)

 

czas płynie i nic z tego nie wynika :(

 nie wiem, dlaczego Dyrekcja to toleruje? a problem sam się nie rozwiąże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czas płynie i nic z tego nie wynika :(

A miały być dobre wieści ;)

 

 

Wracając do kwestii która interesuje mnie najbardziej, czyli zasięgu ISR to mam dobrą wiadomość... :) ale nie powiem jaką ;) w przyszłym tygodniu na naszych łamach pojawi się wypowiedź osoby bardziej kompetentnej w tej sprawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czas płynie i nic z tego nie wynika :(

A miały być dobre wieści ;)

 

 

Wracając do kwestii która interesuje mnie najbardziej, czyli zasięgu ISR to mam dobrą wiadomość... :) ale nie powiem jaką ;) w przyszłym tygodniu na naszych łamach pojawi się wypowiedź osoby bardziej kompetentnej w tej sprawie

 

 

Napisany 29 maj 2014 - 17:16 :( Panie Kolego Urabus, czy masz coś do dodania?

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrekcja to w chwili obecnej,zajęta jest przygotowaniami do Plejad. ;)

A z firmą Keratronik,to ma wspólną tylko podpisaną umowę na ISR.

Urabus tylko przekazał,to co ustalił i raczej w dobrej wierze,wpływu na postępowanie i dotrzymanie słowa czy terminów przez przedstawicieli Keratronka również nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy masz coś do dodania?

Niestety nie... robiłem co mogłem  :(

 

 

czyli jak to jest?, brałeś "w obronę" Keratronika, pomimo że ktoś sugerując się tym co piszesz mógł np. nie dostać 6-cio cyfrowego odszkodowania za kradzież (bo jesteś tu autorytetem - Moderatorem i brał w dobrej wierze to co piszesz...) - a teraz z Twojego wcześniejszego pisania nic nie wynika to nic nie znaczy?

 

druga sprawa, byłem pewien, że jak szybko odpiszę, to ktoś powie, dajcie jeszcze Urabusowi - Keratronikowi czasu, a jak trochę później to sorry, ale Plejady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli jak to jest?, brałeś "w obronę" Keratronika, pomimo że ktoś sugerując się tym co piszesz mógł np. nie dostać 6-cio cyfrowego odszkodowania za kradzież (bo jesteś tu autorytetem - Moderatorem i brał w dobrej wierze to co piszesz...) - a teraz z Twojego wcześniejszego pisania nic nie wynika to nic nie znaczy?

Ale co ma Keratronik,SIP czy Urabus do umów zawieranych przez właścicieli pojazdów z ubezpieczycielami? :huh: 

Czy to,że w momencie zawierania umowy ubezpieczyciel uzna ISR,DNA czy jeszcze coś innego,za dodatkowe i wymagane umową zabezpieczenie,a potem w razie kradzieży auta,uzna jednak za niezgodne z warunkami i niewystarczające,wskutek czego odmówi wypłaty odszkodowania,to wina w/w czy ich zła wola? :huh:

Jestem pewien,że to na właścicielu auta spoczywa obowiązek wypełnienia warunków umowy ubezpieczenia i Plejady,Keratronik ani Urabus nie mają tu nic do rzeczy.Sorry. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czyli jak to jest?, brałeś "w obronę" Keratronika, pomimo że ktoś sugerując się tym co piszesz mógł np. nie dostać 6-cio cyfrowego odszkodowania za kradzież (bo jesteś tu autorytetem - Moderatorem i brał w dobrej wierze to co piszesz...) - a teraz z Twojego wcześniejszego pisania nic nie wynika to nic nie znaczy?

Ale co ma Keratronik,SIP czy Urabus do umów zawieranych przez właścicieli pojazdów z ubezpieczycielami? :huh:

 

SIP o tyle ma wspólnego z całym zamieszaniem, że jest to rozwiązanie oficjalnie wspierane i promowane, zatem siłą rzeczy wpadki Keratronika i problemy użytkowników jakoś tam obciążają wizerunek SIP... dlatego rozumiem, że niektórzy mogą być potem nieco sfrustrowani  

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś tu autorytetem - Moderatorem

Ciekawa... aczkolwiek nieistniejąca funkcja ;) Korzystając jednak z okazji chciałbym po raz kolejny przypomnieć, że jesteśmy na forum dyskusyjnym, na którym wymieniamy się własnymi opiniami na jakiś temat. Forum może stanowić źródło sugestii, wskazówek czy porad, ale nie można ich traktować jako prawdy objawionej. Odnosząc to do omawianej tu kwestii ubezpieczenia jedynym miarodajnym źródłem informacji może być ubezpieczyciel. Jeśli więc ktokolwiek ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie ubezpieczenia powinien wystąpić z pytaniem do swojego ubezpieczyciela, najlepiej pisemnie i za pośrednictwem oficjalnych kanałów komunikacji. 

 

brałeś "w obronę" Keratronika

Nie tyleż brałem w obronę co po prostu przedstawiałem swój punkt widzenia. Zauważ, że zgłaszałem też zastrzeżenia co do zasięgu działania ISR. Robiłem to wyłącznie z punktu widzenia i możliwości zwykłego klienta, którym de facto jestem. 

 

ktoś powie, dajcie jeszcze Urabusowi - Keratronikowi czasu

Przykro mi, że nie została opublikowana na forum obiecana informacja. ale niestety nie mam na to wpływu. Przypomniałem się wczoraj Keratronikowi w tej sprawie i mimo wszystko liczę, że to jednak nastąpi. Nauczony jednak doświadczeniem, powstrzymam się od dalszych deklaracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni Państwo,
w imieniu firmy Keratronik miło mi Państwa poinformować, że pozytywnie przebiegły testy uruchomienia systemu ISR w krajach Unii Europejskiej. Od dnia 1 lipca 2014r. dla klientów Subaru usługa ISR jest świadczona na terytorium całej UE i polega na przyjmowaniu sygnałów alarmowych o wypadku i nieautoryzowanym holowaniu.
W przypadku zdarzenia na terytorium RP realizowana jest procedura powiadamiania osób upoważnionych, policji lub służb ratunkowych w pozostałych krajach UE, procedura polega na powiadamianiu wyłącznie osób upoważnionych.

Jeżeli chodzi o akceptowanie przez zakłady ubezpieczeń, urządzenia Combo ISR, jako drugiego zabezpieczenia, informujemy, że urządzenie Combo ISR posiada Ocenę Skuteczności wydaną przez PIMOT. Akceptowanie tego urządzenia, jako zabezpieczenia leży wyłącznie w gestii firmy ubezpieczeniowej. Firma Keratronik nie jest stroną w umowie pomiędzy Państwem a firmą ubezpieczeniową.

W przypadku potrzeby podpisania aneksu do umowy wprowadzającego rozszerzenie terytorialne świadczenia usługi proszę kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Keratronik Link.
 

Zespół Keratronik

Edytowane przez Keratronik ISR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za informacje :)

 

Myślę że temat można uznać za wyczerpany.

Jeśli ktokolwiek ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości lub pytania może zadać je Keratronikowi w specjalnie utworzonym do tego celu wątku na forum ogólnym: ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...