Skocz do zawartości

Keratronik dodatkowe zabezpieczenie do ubezpieczenia.


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

zgadza się, tylko ISR (nie ISR2) zdaje się nie miał funkcji przeciw kradzieżowej i nie był standardowo uznawany przez Towarzystwa Ubezpieczeń jako zabezpieczenie dodatkowe, a cały czas dyskusja się nad tym właśnie pierwszym ISR toczy...

 

Nie wiem co masz na myśli mówiąc "funkcja przeciwkradzieżowa". W sumie to ISR nie zapobiega kradzieży a ułatwia znalezienie samochodu po jej dokonaniu. W każdym razie ISR1 i ISR2 ma takie same działanie przynajmniej w kwestii monitorowania czy poszukiwania samochodu po kradzieży oraz był honorowany przez firmy ubezpieczeniowe. W formularzach jest opcja "monitoring satelitarny ". Tak przynajmniej było w ubezpieczalniach, w których ubezpieczam i ubezpieczałem tego i poprzedniego OBK.

 

właśnie pierwszym ISR toczy...

 

ze słów kolegi Aigle wynika, że ma rocznego Forestera a takie na pewno mają ISR 2.

 

1. tu jest np. definicja z PZU SA - kluczowe moim zdaniem jest to, co podkreśliłem

 

system specjalny – urządzenie (system) zamontowane w procesie produkcji pojazdu lub homologowane urządzenie (system) zamontowane poza procesem produkcji pojazdu posiadające funkcję lokalizacji pojazdu o zasięgu działania nie mniejszym niż obejmujący terytorium RP i innych państw Europy objętych zakresem terytorialnym umowy AC albo umowy MC; warunkiem uznania zabezpieczenia przeciwkradzieżowego za system specjalny jest zawarcie z podmiotem świadczącym usługi ochrony mienia (pojazdów) umowy zapewniającej monitoring pojazdu, jego poszukiwanie i odzyskiwanie na terytorium RP i innych państw Europy;

 

2. kolega aigle sam pisał o ISR a nie o ISR 2 już w pierwszym poscie, nie wiem może przez pomyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Ubezpieczając swój samochód wypytałem o to przedstawiciela PZU urzędującego w salonie - oznajmił, że osoby kupujące nowy samochód mają ubezpieczenie na specjalnych zasadach i niedziałanie ISR poza granicami kraju nie ma znaczenia. Może jest tu ktoś z ubezpieczalni, kto to potwierdzi? (lub zaprzeczy). Chętnie poznam stanowisko Dyrekcji, która bada sprawę - w końcu to ubezpieczyciel, który działa na "jej" terenie.

Edytowane przez Zbylut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innych państw Europy o

 

i doszliśmy do kluczowej kwestii..... ISR działa czy nie ......

W kwestii omawianego problmeu nie ma znaczenia czy jest to ISR1 czy 2.

 

Kolego to było jasne od samego początku, ja tylko dodałem, że jak nie masz specjalnych zapisów w polisie ac to nawet w kraju, jeśli w umowie z Keratronikiem brak zapisów o "poszukiwaniu i odzyskiwaniu" skradzionego pojazdu, to może to być powód do odmowy wypłaty odszkodowania....

 

Witam

Ubezpieczając swój samochód wypytałem o to przedstawiciela PZU urzędującego w salonie - oznajmił, że osoby kupujące nowy samochód mają ubezpieczenie na specjalnych zasadach i niedziałanie ISR poza granicami kraju nie ma znaczenia. Może jest tu ktoś z ubezpieczalni, kto to potwierdzi? (lub zaprzeczy). Chętnie poznam stanowisko Dyrekcji, która bada sprawę - w końcu to ubezpieczyciel, który działa na "jej" terenie.

 

Kolego, te specjalne zasady musiałby być na piśmie inaczej obowiązuje to co masz w owu, także jeśli możesz to sprawdź co masz zapisane na polisie (lub w innych dokumentach) i daj znać, wklej skan albo cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej - ów przedstawiciel zapewne dobrze zna system ISR i jego ograniczenia, skoro wykorzystuje go jako drugie zabezpieczenie. A jeśli nie, to teoretycznie powinien sprawdzić, co to jest, jak działa, i czy jest zamontowane w samochodzie. Więc skoro uznał, że jest to odpowiednie zabezpieczenie, to czy polisa nie jest ważna również poza granicami kraju? Nie zauważyłem żadnego dopisku - ważne tylko na terenie RP. Pieczątka jest, podpis jest, druk orginalny jest - ktoś chyba bierze za to odpowiedzilność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczaj zwyczajem - na mojej polisie nie jest napisane, że działa tylko w kraju. Jeśli jest inaczej - czy to nie oszustwo? Skoro brakuje mi zabezpieczeń - nie powinna zostać zawarta.

 

Kolego, nie gniewaj się, ale to już jest opowiadanie głupot. Podpisałeś się pod tym, że dana polisa jest zawarta na podstawie danych owu i tyle, przecież tam jest określone mnóstwo rzeczy, nie tylko zabezpieczenia przeciw kradzieżowe. Jest też np. o tym, że jak ktoś spowoduje kolizję po pijaku to nie dostanie odszkodowania i co, skoro ktoś pije to polisa jest nieważna albo nie można mu jej wystawić jak przyszedł wcięty do agenta? Czy jest nieważna tylko wtedy jak spowoduje wypadek po pijaku. Tak samo z zabezpieczeniami, jak je masz takie jak trzeba, to odszkodowanie powinieneś dostać, a jak nie to nie i tyle. Sam się pod tym podpisałeś (o ile to o Ciebie chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić sie również swoimi watpliwościami odnośnie działania systemu ISR, w dodatkowej funkcji 'przeciwkradzieżowej'.

Zapoznając się z opisem działania tego system nie tylko w wątku, ale i na stronie Keratronik dowiadujemy się, że ISR2 jedynie poinformuje centrum o przemieszczeniu samochodu z unieruchomionym silnikiem, odcieciem zasilania, a więc o próbie kradzieży, bądź kradzieży i dzieki GPS możliwa jest lokalizacja pojazdu.

Jako przyszły właściciel samochodu za 130000PLN prócz wątpliwości wymienionych w wątku przez Forumowiczów mam i inne które mnie niepokoją. ISR mianowicie nie chroni według mnie samochodu w równym stopniu co autoalarm - nie pełni roli prewencyjnej, przeciwdziałajacej kradzieży/włamaniu, gdy po samym, otwarciu samochodu czy wybiciu szyby uruchamia się alarm który teoretycznie może zniechęcić/spłoszyć delikwenta, zwrócić uwagę przechodniów zamiast jedynie informować osobę z centrum monitoringu, która nawet nie ma pewności czy sygnał jest fałszywy, czy nie.

Jeśli ktoś np okradnie mi samochód to jedynie możliwe, że zadzwoni ktoś z pytaniem czy wszystko w porzadku, po czym ja muszę to sprawdzić jak rozumiem odzdzwonić, czyli moim zdaniem marnie.

Jak wszyscy myślę jestem ciekawy odpowiedzi Dyrekcji/ Keratronika wsprawie poruszonej na początku, czyli pełnienia przez system funkcji antykradzieżowej poza granicami RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma pewności czy sygnał jest fałszywy, czy nie.

 

Oczywiście że ma 100% pewność. Wystarczy podnieść lekko jedno koło i masz telefon co się dzieje z autem. I dzwonią do skutku również na podane telefony alternatywne.

Moim zdaniem ISR działa zdecydowanie lepiej niż klasyczny alarm z dwóch powodów :

1. trzeba się mocno nakombinować żeby takie auto sprawie ukryć zaraz po kradzieży ( 99.9% alarmów jest dezaktywowane w ciągu 15 sekund. Wystarczy odpowiedni sprzęt. ) |Chociaż ISR pewnie też można zagłuszyć.

2. samo oznaczenie auta że posiada ISR i oznakowanie DNA w znacznym stopniu działa prewencyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISR nie uchronił mnie przed dwukrotną kradzieżą lusterek bocznych i jednej próbie "majstrowania" mi przy zamku do drzwi.

Normalny autoalarm zapewne by zwyczajnie ...zawył.

ISR to inny typ zabezpieczenia jest tak.... każdy może nam wybić szybę i narobić kupę do auta :D ale jak nim odjedzie to do nas zadzwonią. :) Jakoś ta forma zabezpieczenia nie do końca do mnie przemawia... :)

Kilka razy ISR pomógł :

- jak po zaparkowaniu auta nie użyłem ręcznego i zjechał na środek drogi z parkingu.

- podczas jazdy w trudnym terenie poleciałem tak że straciłem przyczepność ...zadzwonili czy się nic nie stało.

- jak zmieniam koło czy zostawię auto w ASO zawsze dzwonią bo zapominam powiadomić że auto będzie dźwigane

Pod tym względem jak najbardziej działa i spełnia swoje antykradzieżowe zabezpieczenie.

Ja postanowiłem założyć alarm.

Edytowane przez aigle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISR nie uchronił mnie przed dwukrotną kradzieżą lusterek bocznych i jednej próbie "majstrowania" mi przy zamku do drzwi. Normalny autoalarm zapewne by zwyczajnie ...zawył. ISR to inny typ zabezpieczenia jest tak.... każdy może nam wybić szybę i narobić kupę do auta
Dokładnie to budzi moje obawy.
Ja postanowiłem założyć alarm.
Też tak postąpię juz na etapie kupna samochodu. Poproszę o zamontowanie alermu przez dealera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają,tylko trzeba go jeszcze uruchomić i opłacać w kolejnych latach.

Romek. No właśnie nie jestem pewien na 100% ....

 

Chyba tak, SIP juz od kilku lat chwali sie ze Subaru ma ISR. Moj byl z X.2008 i mial, teraz modul lezy w kartonie w piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają.. tylko pierwsza wersja isr mocno się różni od kolejnej - nie ma panelu w kabinie, jest tylko czujnik montowany przez łódź (chyba wszystkie egzemplarze przeszły przez parking na tramwajowej :P )

do tego keratronik wymaga opłaty a nie zapewnia serwisu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają,tylko trzeba go jeszcze uruchomić i opłacać w kolejnych latach.

Romek. No właśnie nie jestem pewien na 100% ....

 

pierwszy rok gratis kolejny 400 brutto czyli mniej niż zniżka z ubezpieczalni.

Odnośnie alarmu to nie do każdego nasze lokalne instalacje się nadają.... Wystarczy poczytać jak doskonale współpracują z Subarowym keyless......

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają,tylko trzeba go jeszcze uruchomić i opłacać w kolejnych latach.

Romek. No właśnie nie jestem pewien na 100% ....

 

pierwszy rok gratis kolejny 400 brutto czyli mniej niż zniżka z ubezpieczalni.

Odnośnie alarmu to nie do każdego nasze lokalne instalacje się nadają.... Wystarczy poczytać jak doskonale współpracują z Subarowym keyless......

 

Co z tym keyless sie dzieje, a właściwie z alarmem w połączeniu z keyless ?

 

Jutro jadę na wstawienie alarmu, zobaczymy jak będzie z tym alarmem.

 

W poprzednim Obk (przez 5lat) i innych autach, nigdy nie miałem problemu z alarmem - poprostu nawet nie pamiętałem, że go miałem, jedynie przypominał dzwięk syreny przy wł/wył :)

Nigdy też nie wył sam z siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co z tym keyless sie dzieje, a właściwie z alarmem w połączeniu z keyless ?

 

Jutro jadę na wstawienie alarmu, zobaczymy jak będzie z tym alarmem.

 

 

Niekiedy keyless się zawiesza (lub wyczerpie się bateryjka w pilocie) i jak jest aktywny alarm nie można odpalić samochodu - alarm w moim przypadku nie ma awaryjnego wyłącznika, tak samo otwarcie drzwi z kluczyka go nie dezaktywuje. Zdaje się że otworzenie bagażnika z pilota nie wyłącza alarmu, ale to muszę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...