Skocz do zawartości

Keratronik dodatkowe zabezpieczenie do ubezpieczenia.


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

w żadnym wypadku. :)

Nie znam się ( a raczej nie mam czasu na studiowanie OWU ) więc zadałem RF proste pisemne pytania, z których wynika to co napisałem powyżej. Oczywiście istnieje ryzyko że w razie sprawy w sądzie ich prawnik podważy wiarygodność przesłanej drogą mailową odpowiedzi.

 

AD1. Ciekawostka: Oznakowanie DNA jest honorowane tylko w przypadku samochodów Subaru w przypadku innych marek już nie. Prawdopodobnie chodzi tu o wykonanie oznakowania przez importera.

AD2. wychodząc z założenia że IRS nie działa za granicą zapytałem wprost czy DNA będzie honorowane jako drugie zabezpieczenie. Odpowiedzieć była "w przypadku Pana samochodu czyli Subaru Outback tak."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 238
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Upłynęło już trochę czasu, a @@Keratronik ISR wciąż nie wyjaśnił:

dlaczego ISR, wbrew treści umowy, nie działa za granicą :question:

 

Ponawiam zatem pytanie, bo niebawem będę musiał podjąć decyzję o przedłużeniu umowy, a chciałbym mieć pełną jasność sytuacji :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich olałem. Podejrzewam, że nawet na terenie Polski jak auto by ukradli, byłby kłopot z wypłata odszkodowania. Z tego co sie dowiedziałem ubezpieczalnie przy systemach monitoringu żądają od firmy monitorującej gdzie auto się przemieszczało po kradzieży, a Kreatronik tego nie ma. Mogą jedynie próbować lokalizować, a to w wielu przypadkach nie wystarcza ubezpieczycielowi. Jak do mnie dzwonili z nową ofertę to poprosiłem o przesłanie oferty aby działąo poza Polską i przysłali. Montuje się specjalny dodatkowy nadajnik GPS i jest funkcja rejestracji trasy :) i ten system nazywa się COMBO MINI - zabezpieczenie antykradzieżowe bez podłączenia do alarmu antykradzieżowego !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich olałem. Podejrzewam, że nawet na terenie Polski jak auto by ukradli, byłby kłopot z wypłata odszkodowania. Z tego co sie dowiedziałem ubezpieczalnie przy systemach monitoringu żądają od firmy monitorującej gdzie auto się przemieszczało po kradzieży, a Kreatronik tego nie ma. Mogą jedynie próbować lokalizować, a to w wielu przypadkach nie wystarcza ubezpieczycielowi. Jak do mnie dzwonili z nową ofertę to poprosiłem o przesłanie oferty aby działąo poza Polską i przysłali. Montuje się specjalny dodatkowy nadajnik GPS i jest funkcja rejestracji trasy :) i ten system nazywa się COMBO MINI - zabezpieczenie antykradzieżowe bez podłączenia do alarmu antykradzieżowego !!!!!

 

A zapodali też ile to ustrojstwo dodatkowe kosztuje i jak zwiększają się koszty abonamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Oprócz tego, że póki co jest tylko RP, to jeszcze SIP zlikwidował program Subaru DNA, więc drugiego zabezpieczenia w serii brak. Uwaga dla tych, którym SIĘ WYDAJE, że w razie czego dostaną odszkodowania za kradzież pojazdu, nie mając ewentualnej zgody ubezpieczyciela na 1 zabezpieczenia (immobiliser).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy ograniczenie działania do terenu RP nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie ?
Cześć @@Woszkowaty,

Zapewne zmieni się najpóźniej od października 2015 wraz z obowiązkiem montowania w nowych samochodach systemu eCall.

Więcej tu:

http://prawo.rp.pl/artykul/1090061.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jednak się nie doczekasz. :(

 

Lubię i Szanuję Dyrekcję za to co robi, nie tylko tu na forum, ale uważam, że sprawa z Keratronikiem (i jego poprzednikiem) to jest po prostu klęska SIP, nawet Kolega Moderator Urabus dał chyba za wygraną wobec tego problemu zasięgu terytorialnego, jego (i nie tylko jego) zdaniem niezgodnego z umową (tą sprzed pewnego czasu).

 

Czas chyba wyjaśnić ostatecznie czy było to oszustwo czy nie? Trzeba też ponieść tego ewentualne konsekwencję - a to już tu nikomu nie w smak :(

 

Proszę zatem jeszcze raz Dyrekcję o odpowiedź na (m.in Kolegi Urabusa i mojej skromnej osoby) ww. oskarżenia / wątpliwości... co do zasięgu terytorialnego byłej umowy z Keratronikiem, którą jak mniemam Dyrekcja w imieniu nabywców Subaru negocjowała i opłacała w 1 roku.

 

p.s. ponadto jako człowiek z branży ubezpieczeniowej jestem niemal pewien, że bardzo duży % nabywców / leasingobiorców Subaru jest nadal nieświadomych faktu braku ochrony ubezpieczeniowej w przypadku kradzieży auta za granicą (ale również w niektórych wypadkach w Polsce, bo rezygnacja z Subaru DNA program, ma właśnie m.in. tego typu następstwa, bo nie zawsze ISR będzie uznany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zaznaczyć, że na pewno część osób (w tym ja) byłaby zainteresowana jakąś opcją wykupu ochrony za granicą/w UE albo wykupywanym pakietem (x tygodni) na czas wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nawet Kolega Moderator Urabus dał chyba za wygraną wobec tego problemu zasięgu terytorialnego

W żadnym wypadku nie dałem za wygraną ;) Przy okazji przedłużania umowy przeprowadziłem sympatyczną i co ważne rzeczową rozmowę z Szefem Keratronika :) Nie wypowiadałem się na ten temat, gdyż nie czuję się upoważniony do jej referowania. Faktem jednak jest, że zostałem zapewniony, że Keratronik ma na uwadze nasze zastrzeżenia do zasięgu działania ISR i po dopracowaniu szczegółów zamieści na forum jasne i klarowne stanowisko w tej sprawie. Mam nadzieję, iż nastąpi to niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nawet Kolega Moderator Urabus dał chyba za wygraną wobec tego problemu zasięgu terytorialnego

W żadnym wypadku nie dałem za wygraną ;) Przy okazji przedłużania umowy przeprowadziłem sympatyczną i co ważne rzeczową rozmowę z Szefem Keratronika :) Nie wypowiadałem się na ten temat, gdyż nie czuję się upoważniony do jej referowania. Faktem jednak jest, że zostałem zapewniony, że Keratronik ma na uwadze nasze zastrzeżenia do zasięgu działania ISR i po dopracowaniu szczegółów zamieści na forum jasne i klarowne stanowisko w tej sprawie. Mam nadzieję, iż nastąpi to niebawem.

 

jak byś tylko dał znać, na jaki zakres terytorialny miałeś tamtą umowę z Keratronikiem , a na jaki zakres terytorialny masz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki zakres terytorialny miałeś tamtą umowę z Keratronikiem , a na jaki zakres terytorialny masz teraz?

Treść mojej umowy z Keratronikiem nie uległa zmianie i zgodnie z tym co już pisałem w tym wątku uważam, iż mój ISR powinien działać wszędzie w zasięgu sieci. Rozumiem, że za granicą operator systemu może nie mieć możliwości powiadomienia miejscowych służ, ale w takim przypadku, gdy odbierze sygnał o holowaniu lub kradzieży jest zobowiązany powiadomić osoby wskazane w KZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 gdy odbierze sygnał o holowaniu lub kradzieży jest zobowiązany powiadomić osoby wskazane w KZP.

 

 

1. sygnał o kradzieży? - rozumiem od samego właściciela pojazdu? bo jak inaczej?

2. jeśli tak jak pkt. 1 (co i tak jest wątpliwe) to w wielu przypadkach nie jest to zabezpieczenie zgodne z owu ac, tak więc wracamy do pkt. wyjścia - na odszkodowanie za kradzież, nie ma co liczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sygnał o kradzieży? - rozumiem od samego właściciela pojazdu? bo jak inaczej?

Jest w umowie wspomniany sygnał alarmowy związany z próbą kradzieży... nie wiem jednak jakie okoliczności powodują jego wysłanie.

 

 

 

to w wielu przypadkach nie jest to zabezpieczenie zgodne z owu ac

Daj przykład z jakiegoś OWU, żeby było wiadomo co masz na myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Kolega Moderator przeczytał wątek.... :) to by znał cytaty z owu :)

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/62575-keratronik-dodatkowe-zabezpieczenie-do-ubezpieczenia/?p=1816889

 

ale wklejam z linku Kolegi Woszkowaty - to jest to samo:

 

c) system specjalny – urządzenie (system) zamontowane w procesie produkcji pojazdu lub homologowane urządzenie (system) zamontowane poza procesem produkcji pojazdu posiadające funkcję lokalizacji pojazdu o zasięgu działania nie mniejszym niż obejmujący terytorium RP i innych państw Europy objętych zakresem terytorialnym umowy AC albo umowy MC; warunkiem uznania zabezpieczenia przeciwkradzieżowego za system specjalny jest zawarcie z podmiotem świadczącym usługi ochrony mienia (pojazdów) umowy zapewniającej monitoring pojazdu, jego poszukiwanie i odzyskiwanie na terytorium RP i innych państw Europy 

 

tak więc w tym przypadku zachodzi prawdopodobnie nawet brak ochrony na terytorium RP, bo przecież w umowie z Keratronikiem nie ma czegoś takiego jak: "poszukiwanie i odzyskiwanie na terytorium RP i innych państw Europy "

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w umowie z Keratronikiem nie ma czegoś takiego jak: "poszukiwanie i odzyskiwanie na terytorium RP i innych państw Europy "

 

Treść umowy z Keratronikiem nie jest zapewne idealna, ale wynika z niej, że zobowiązują się do monitorowania i przekazywanie informacji o jego położeniu, co można uznać optymistycznie za poszukiwanie i odzyskiwanie pojazdu. Patrząc na sprawę pesymistycznie i podchodząc do słów "poszukiwanie i odzyskiwanie" dosłownie to zaryzykowałbym stwierdzenie, że żadne urządzenie nie spełnia wymogów systemu specjalnego w rozumieniu OWU PZU. Chyba, że znasz jakąś firmę która po odbiorze sygnału alarmowego wysyła swój patrol w celu poszukiwania i odzyskiwania skradzionego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Urabus!

 

W tym wątku (czytając np. jego tytuł) nie chodzi o to, czy są jakieś inne firmy, które świadczą usługi takie, jak są opisane np. w owu AC PZU (a są, tylko chyba nie o kryptoreklamę tu chodzi?), tylko o to czy ISR stworzony we współpracy SIP - Keratronik, spełnia wymogi ubezpieczycieli jako zabezpieczenia anty-kradzieżowe w rozumieniu umowy ubezpieczenia.

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Treść umowy z Keratronikiem nie jest zapewne idealna, ale wynika z niej, że zobowiązują się do monitorowania i przekazywanie informacji o jego położeniu, co można uznać optymistycznie za poszukiwanie i odzyskiwanie pojazdu. Patrząc na sprawę pesymistycznie i podchodząc do słów "poszukiwanie i odzyskiwanie" dosłownie to zaryzykowałbym stwierdzenie, że żadne urządzenie nie spełnia wymogów systemu specjalnego w rozumieniu OWU PZU. Chyba, że znasz jakąś firmę która po odbiorze sygnału alarmowego wysyła swój patrol w celu poszukiwania i odzyskiwania skradzionego pojazdu?

 

 

Tak na szybko z sieci :

http://www.autoguard.pl/pl/oferta/ochrona-przeciwkradziezowa-samochodu/

 

post-550-0-75294000-1401261779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...