Skocz do zawartości

Forek II a komfort jazdy po dziurach


mrsoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam samochodu na nierówności jako że w mojej okolicy nic się z drogami nie robi, a do tego 2x w roku muszę odwiedzić Ukrainę.

Proszę o wasze opinie jak Forek zachowuje się na dziurach przy przeciętnych prędkościach rzędu 60-80km/h, jest cicho? nie trzęsie całym wozem? nigdy nie poruszałem się suvami itp. zawsze osobówką gdzie przy każdej nierówności/dołku słyszę jak mi złotówki uciekają...

Z góry dziękuje;)

 

up. ehh nie ten dział, wybaczcie;)

Edytowane przez mrsoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc po nierównej kostce brukowej,coś tam faktycznie telepie,ale na to nie ma mocnych w SL też telepało ;)

Podróżowanie z taką prędkością po nierównych szutrach jest całkiem komfortowe.

Bardziej przeszkadza szum powietrze o przednia szybę,lusterka itd. przy prędkościach autostradowych,ekspresowych niż hałas na nierównościach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależnie od wielkości dziur niestety; forek nie jest pancerny i jak chcesz latać po dziurach regularnie bez przejmowania się to potrzebujesz czegoś pokroju dyskoteki/patrola na porządnych kołach.

Imvho na przeciętną drogę w naszym kraju wystarcza, ale pracę zawieszenia będziesz czuł i słyszał.

 

Forek, przynajmniej SF, ma zmienną charakterystykę; przy wolnej jeździe można dostać choroby morskiej, przy szybszej można wyczuć naklejane linie na jezdniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat katuje forka I gen. po dziurach i wykrotach wiosek w całym kraju. Nie raz wydawało mi się,że w taką czy inną dziurę wjechałem dużo za szybko i będą straty, ale jak do tej pory, odpukać, jedynie zmieniam raz na jakiś czas łączniki i gumy stabilizatora z przodu (tania sprawa). Nic więcej się nie dzieje, nic nie popękało, nic się nie popsuło, chociaż auto ma już 225k km przejechane. Też jeżdżę na 205/70R15. Oczywiście to nie jest Nissan Patrol i nie można przeginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg. mnie jest nieźle. Zależy z czym porównujesz. Z doświadczenia wiem że jest lepiej niż w Probe :P Ale, jest też lepiej niż w Explorerze (sztywny tylny most i resory). Tyle że ja mam w forku niemały profil i małe felgi (nie pamiętam czy 16 czy 15 :blush: ale chyba to co marcinb).

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ukraińskich drogach to chyba tylko w unimogu by nie telepało.

 

co do forestera to jedni mówią ze za sztywny inni za miękki. dla mnie jest akurat. jak wjedziesz w duża dziurę to zatelepie ale jak na kiepskie drogi to w porządku. choć moim zdaniem troche głośno. ale dla mnie jak znalazł na polskie drogi choć wczesniej miałem audi a2 i to była tragedia, moze dla tego tak mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest głośno, szczególnie z tyłu (telepie się roleta bagażnika), ale ogólnie to jest głośne auto w środku :) Jak dla mnie idealne na dziury, bardzo dobrze trzyma się drogi jak na auto tak wysoko zawieszone. Co do trwałości zawieszenia, to przy ponad 110000 km przebiegu jedynymi elementami które zostały wymienione w zawieszeniu to był jeden łącznik stabilizatora z przodu. Niedawno wymieniałem też tuleje wahaczą wzdłużnego, ale to bardziej żeby mieć spokój i przy okazji, bo jeszcze dawały radę. Nawet te słabowite SLSy trzymają ;)

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami, zawieszenie w Forku jest pancerne, to opinia wielu mechaników, idealne na nasze drogi. Niemniej w środku, szczególnie z tyłu auta, jest głośno, Forek jest kiepsko wytłumiony, rada to albo głośniejszy wydech albo wytłumienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów się wyłamię i powiem że jest cicho. Silniku na postoju nie słychać, na wysokich obrotach też nie jest głośno, szum przy szybkiej jeździe jak na szyby bezramowe prawie żaden, roleta mi się jakoś nie tłucze, zawieszenie też nie, czasem tylna kanapa zaskrzypi przy pewnych temperaturach. Pewnie wszystko kwestia jakie ktoś ma porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując z mazdą 626 '95 wartą 3 tys. to forek warty 30 odstaje wyciszeniem wnętrza i dźwiękami przenoszonymi z drogi. Jak bym porównywał z droższymi pewnie by mi nie przeszkadzało. Ile się będzie dało wytłumić to to zrobię, z resztą się będę musiał pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, jest głośno bo to w końcy kombi ale nie znam trwalszego zawszienia.

16" w 215/60r16 i dziury nie straszne

Mam forka 2.0 wolny ssak 158 km, 16". Co do dziur w pelni zgoda z przedmowca. Jak ma byc100proc. komfortowo proponuje jechac droga bez dziur:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...