Skocz do zawartości

I Forumowa Subariada. Majówka z wampirami - Transylwania 2013.


zoui

Rekomendowane odpowiedzi

OBK jest ma większy rozstaw osi więc chętniej przyciera podłogą niż Forek. OBK w ogóle jest dłuższy i tył dość mocno ściąga auto, zwłaszcza na dość śliskim podłożu. Ale dla chcącego nic trudnego.

 

Rafting - jak chcecie. Nie się nie pisze ale jak większość będzie chciała ... to i na związek partnerski przystanę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 965
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

OBK jest ma większy rozstaw osi więc chętniej przyciera podłogą niż Forek. OBK w ogóle jest dłuższy i tył dość mocno ściąga auto, zwłaszcza na dość śliskim podłożu. Ale dla chcącego nic trudnego.

Wszystko się zgadza, dlatego biorę na pokład kogoś bardzo ważnego, żebyście mnie nie zostawili :mrgreen:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon, prześwitów itd to po części odpowiedział Chojny, ale podpowiem:

 

- jeśli komuś nie leżą w garażu lub nie może pożyczyć opony o większym profilu lub agresywniejszej to nie ma sensu iść w koszty i kupować. Damy radę i na slickach, tylko będzie trudniej, dłużej i "na sznurku" :P

- prześwit owszem ważny, ale wiedzcie, że ja nie jeżdzę z miarką po rumuńskich dróżkach i nie mierzę każdego kamyka (z resztą nie jestem w stanie dokładnie spamiętać każdego z tysięcy km dróżek po których jeżdżę). Poza tym fakt, że rok czy dwa lata temu na drodze w górach nie było kolein, nie oznacza, że tym razem jakiś traktor ich nie zrobił. Wyjazd będzie się wpisywał w konwencję "przygody" - jak będzie niespodzianka to wspólna praca, improwizacja i damy radę. Grunt, że nikogo nie zostawimy w błocie czy zawieszonego na drzewie.

- zjeżdżając z asfaltu trzeba być przygotowanym na niespodzianki i wytężone starania za kierownicą, ale w końcu kto się deklaruje na taki wyjazd to własnie tego chce spróbować, nie?

 

A ja to w ogóle słyszałem że właściciele Foresterów (w końcu leśnik!) to z Finlandii pochodzą, kochają swoje piły spalinowe bardziej od żon i to nie "mientkie faje" są tylko twardziele po 140kg mięśni :P

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać romanofilów!

 

Rafting - czy jesteśmy chętni i ma Miłosz sprawdzać mozliwość zorganizowania spływu czy odpuszczamy.

 

Mam mieszane uczucia... Moje obie panie nie umieją pływać. Pytanie czy tymi pontonami da się płynąć we trójkę?

 

W połowie kwietnia będziemy rezerwować noclegi,

 

Nie za późno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać romanofilów!

 

Rafting - czy jesteśmy chętni i ma Miłosz sprawdzać mozliwość zorganizowania spływu czy odpuszczamy.

 

Mam mieszane uczucia... Moje obie panie nie umieją pływać. Pytanie czy tymi pontonami da się płynąć we trójkę?

 

W połowie kwietnia będziemy rezerwować noclegi,

 

Nie za późno?

 

1. Nie w połowie kwietnia tylko na początku chciałbym to zrobić.

2. http://www.whitewater.ro/en/rafting/ture-rafting-usor/crisul-repede.html - tutaj info o "raftingu". To raczej jest taki pontono-spływ niż rafting więc bez stresu, panie dostaną kamizelki, a jak coś to "baba z wozu, forkowi lżej" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@chojny: plz rozjaśnij - ta zaliczka to jest część rzeczonej na początku wątku kwoty 350zł?

 

Tak, tak, to część tej kwoty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, w ramach risk management w czasie Subariady, proponuję:

- niech każdy zrobi rachunek sumienia kontra swoje ubezpieczenie Assistance. Ja np. wiem, że jak się mój leśnik w Rumunii rozkraczy to odholują go (no chyba, że z połoniny) do serwisu i dadzą auto zastępcze na 7 dni i coś tam jeszcze;

- jak kto nie ma Assistance - rozważyć kupno;

- wydrukować i zachować listę autoryzowanych serwisów Subaru w Transylwanii:

 

CLUJ

TUBMAN Co. SRL

Baciu Nr.30, Cluj,

Tel.: 0264 270 270,

Tel. +40 757 032 886

Fax: 0264 270 270.

46.78484,23.541251

 

SIBIU

TRAKIA

DN1, Aleea Monumentului 1, Selimbar,

Tel.: 0269 56 06 95/ 6.

45.774359,24.174695

 

BRASOV

S.C. Auto-Kino S.R.L.

str. Calea Bucuresti, nr. 232, Brasov, Romania

Telefon

+40-268-337 788 - fix

+40-748-111 120 - vanzari

+40-745-030 490 - service mecanica

+40-745-043 175 - service tinichigerie

+40-753-220 180 - piese schimb

45.624633,25.644277

 

ORADEA

CLASMOTOR SRL

Calea Clujului Nr. 292/A, Oradea, Bihor, 410553

Tel./Fax: +40 259 422 224

+ 40 359 402 402

+ 40 359 402 444

47.03698,22.002028

 

-----------------

 

Na info o nieautoryzowanych jeszcze czekam; wjechałem dziś na forum Subaru Club Romania i mam nadzieję dostać od nich stosowne info!

Edytowane przez HiszpanskaInkwizycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się mój leśnik w Rumunii rozkraczy to odholują go (no chyba, że z połoniny) do serwisu i dadzą auto zastępcze na 7 dni i coś tam jeszcze

a jakie masz Assistance i czy można sobie takie dokupić indywidualnie, czy to jakiś pakiet VIP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz Assistance

 

Kupuje przez mBank, gdzie mam konto.

To jest konkretnie Benefia ASSISTANCE SUPER 7, żaden VIP

Nie mam pojęcia czy można i na jakich warunkach kupić to oddzielnie.

 

Kiedyś nie wykupiłem assistanca do polisy i na szybko przed wyjazdem za granicę kupowałem w Warcie, bo do mojego się nie dało oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planie mamy przejazd wysokogorska droga Strategica i czesia Transalpiny - ok. 2000 m. n.p.m.

 

Mam pytanie - czy wszyscy z Was otrzymali plany naszej wycieczki w pdf? Jezeli nie - wyslemy ja na maila

 

Proponuje liste dotyczaca raftingu.

 

Rafting:

0. Miłosz "Rzeźnik" - przewodnik - LR Discovery II TD5

1. rezerwacja

2. IzoTom + 1 - Forester'08 2.0 D

3. Aga - OBK

4. Urabus - Foresterem 2.0 N/A MY06

5. HiszpanskaInkwizycja z rodziną - Forester 2.5XT

6. rezerwacja - Forester

7. Tzd + 1 - Forester S-turbo

8. marhof - Forester MY05

9

10. zoui + chojny - LR Discovery I 300 - my nie chcemy raftingu, ale jesli wiekszosc bedzie za, podporzadkujemy sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic na skrzynce nie znalazłem, więc poproszę o podesłanie :)

Update:

moja ekipa powiększyła się o 100%, jadę z kumplem. Proszę o update listy na potrzeby rezerwowania noclegów/raftingu.

Moje auto to 2,5L N/A z automatem (jeśli ma to jakieś znaczenie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy wszyscy z Was otrzymali plany naszej wycieczki w pdf? Jezeli nie - wyslemy ja na maila

Ja dostałam na początku lutego :)

 

 

Proponuje liste dotyczaca raftingu.

 

Rafting:

0. Miłosz "Rzeźnik" - przewodnik - LR Discovery II TD5

1. rezerwacja

2. IzoTom + 1 - Forester'08 2.0 D

3. Aga +2 - OBK - za rafting dziękuję, ale podporządkuję się jeśli większość będzie chętna :)

4. Urabus - Foresterem 2.0 N/A MY06

5. HiszpanskaInkwizycja z rodziną - Forester 2.5XT

6. rezerwacja - Forester

7. Tzd + 1 - Forester S-turbo

8. marhof - Forester MY05 2,5L N/A AT

9

10. zoui + chojny - LR Discovery I 300 - my nie chcemy raftingu, ale jesli wiekszosc bedzie za, podporzadkujemy sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Wasze relacje z Rumunii i od dłuższego czasu myślałem, żeby się wybrać do Rumunii ale nie było z kim. Właśnie namawiam żonę. Dwa pytania - czy wyjazd z 3 letnim dzieckiem nie będzie zbyt hardcorowy? Nasz maluch jest przyzywczajony do wyjazdów i ekstremalnych warunków ale jeszcze nie byliśmy z nim w tak długiej tracie. Od września nie mam już mojego 2.0 xt, którym przez wiele poligonów zimą i jesienią przejechaliśmy a mamy obecnie w nowej budzie 2.5xt - pytanie czy nie jest to zbyt hardcorowa wyprawa dla auta bez reduktora, nie chciałbym też zaliczyć jakiejś przygody z drzewem, wgnieconymi drzwiami itp - na ile hardcorowe będą te trasy? Czy podobne jak na filmie ?

Edytowane przez kitewinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

na dzieciach się nie znam, nie mam :) Ale może, ze to dobry moment żeby uściślić kto dokładnie jedzie (zapiski: rezerwacja, +2 są tajemnicze :) ). Może już jakieś dzieciaki jadą i Twój by się nie nudził?

Co do pytanie nr.2: jak rozumiem masz manuala, popytaj HiszpańskiejInkwizycji, bo wyląda że też jedzie 2,5XT, będzie Ci raźniej :) Zakładam, ze w sytuacji gdyby ktoś np. utknął i nie mógł wyjechać to nie będziemy patrzeć bezczynnie i czekać aż spali sprzęgło tylko koledze/koleżance pomożemy :)

Odnośnie uszkodzeń auta (drzewa, kamienie, woda, zwierzęta, obtarcia itp) to chyba nikt takiej gwarancji dać nie może, jedziemy z głową i używamy wyobraźni, ale na zdarzenia losowe wpływy nie mamy... Nikogo z tyłu nie zostawimy.

Film (była już o tym mowa gdzieś) jest z wyprawy typowo terenowej, nasza będzie przystosowana do aut którymi jedziemy. Chociaż ja liczę na to że przynajmniej raz się zakopię, musi być trochę zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...