Skocz do zawartości

Wał w SBD, wymiana shortblock.


arfi

Rekomendowane odpowiedzi

 

W evo są chyba w miarę bezawaryjne jednostki ale brak bagażnika, i mam trudności z przekonaniem żony :)

 

Tak silniki są trwałe jak są dbane... i na tym bezawaryjność ich się kończy.. ;) sprzęgła lecą masówka, pompa od AYC też masowo pada( bo jakiś ludek umieścił ją w nadkolu gdzie gnije) i to tylko co po zakończeniu gwarancji - kosztuje ponad 25tys zł :D

Więc kupując evo pamiętaj aby mieć drugą taką samą kasę na jego naprawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgła lecą masówka,
rozważałem automat

 

pompa od AYC też masowo pada( bo jakiś ludek umieścił ją w nadkolu gdzie gnije) i to tylko co po zakończeniu gwarancji - kosztuje ponad 25tys zł
-to już mało optymistyczny wariant

 

Więc kupując evo pamiętaj aby mieć drugą taką samą kasę na jego naprawy
chyba lekko przesadziłeś że kupując auto za 200 kPLN trzeba mieć drugie 200 na naprawy, bo cały się chyba od razu nie wysypie chociaż pewnie masz trochę racji bo gwrancje Miskach można przedłużyć do 5 lat - ale jak się dowiedziałem nie dotyczy evo Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgła lecą masówka,
rozważałem automat

 

 

 

SST to jeszcze lepiej... bo to nie jest zwykły automat tylko kopia dsg

2 tarcze, skrzynia nienaprawialna - koszt około 50 tys zł i na dodatek auto z tą skrzynią nie jeździ jak sportowiec - wiem bo jeździłem

 

 

Więc kupując evo pamiętaj aby mieć drugą taką samą kasę na jego naprawy
chyba lekko przesadziłeś że kupując auto za 200 kPLN trzeba mieć drugie 200 na naprawy, bo cały się chyba od razu nie wysypie chociaż pewnie masz trochę racji bo gwrancje Miskach można przedłużyć do 5 lat - ale jak się dowiedziałem nie dotyczy evo

 

poczekamy zobaczymy ;) - naprawdę mam podstawy aby tak twierdzić :)

Edytowane przez jaceksu79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekamy zobaczymy ;)

 

jeszcze nie zamówiłem :)

 

szukałem trochę , może za krótko na evo.org. i za wiele awarii evo X nie znalazłem. Kumpel miał pseudo -evo czyli ralliarta i faktycznie skrzynia wymieniana była zaraz na początku gwarancji. W takim razie co kupić, bo zbyt wielkiego wyboru nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekamy zobaczymy ;)

 

jeszcze nie zamówiłem :)

 

szukałem trochę , może za krótko na evo.org. i za wiele awarii evo X nie znalazłem. Kumpel miał pseudo -evo czyli ralliarta i faktycznie skrzynia wymieniana była zaraz na początku gwarancji. W takim razie co kupić, bo zbyt wielkiego wyboru nie ma ?

 

 

Sprecyzuj co potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj co potrzebujesz?

 

coś szybkiego powiedzmy 5-7 s do 100km/h, napęd najlepiej 4x4 lub tył, frajda z jazdy, żeby sie to nadawało do jazdy na co dzień (czasem z dzieckiem i żoną), niska awaryjność, najlepiej nie-SUV, budżet max. około 200kPLN za nowy. Ale to chyba muszę założyć inny wątek bo ten jest o pękających wałach w dupowozach na rope ;)

 

. STI ;) lub 2. lub 3. Edytowany przez jaceksu79, Dzisiaj, 18:03.

 

Przyjrzeć się warto ale stylistyka audi i merca do mnie nie przemawia, poza chyba o nie ta półka cenowa, ostatnie zaslyszane opinie o awaryjności audi i merca też nie najlepsze. Wychodzi że jedyny słuszny kandydat to mimo wszystko ... STI :)

 

mam jeszcze trochę czasu do namysłu, nie śpieszy mi się

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.infiniticars.pl/q50.html

 

Jest wersja 3.5 AWD 364KM, budżet lekko więcej.

To chyba ten co ma kierownicę "drive by wire"?

 

Jak chcesz coś pewnego i szybkiego to OTB 3.6R ale stację benz. będziesz odwiedzał trzy razy częściej.

Edytowane przez lembke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja 3.5 AWD 364KM, budżet lekko więcej.

 

przekracza budżet, jaby dodać pare opcji to pewnie ze 30-40 kPLN więcej -musiałbym rower sprzedać :) , tak na serio już go miałem na oku, ale trzebaby obejrzeć no i hybryda , no i nissan ale w tych pieniądzach fajna opcja, no i V6

 

Jak chcesz coś pewnego i szybkiego to OTB 3.6R ale stację benz. będziesz odwiedzał trzy razy częściej.

 

chyba już nie ma w ofercie SIP 3.6R, tak czy inaczej jeszcze kilka miesięcy muszę się pobujać SBD, robie wstępne rozeznanie, mam nadzieje że do tego czasu i jeszcze długo później wał będzie cały nie zapeszając ...

 

To chyba ten co ma kierownicę "drive by wire"?

 

czyli znowu jakiś wynalazek, nie mogą produkować normalnych samochodów

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forester rok prod 2009 przebieg 118 000km, narazie wymianione sprzeglo i dwumasa, wtyski troche halasuja na zimnym. Dzisiaj jestem po czyszczeniu w ASO i jest troche lepiej. Boje sie o wal, chyba bede sprzedawal :/ Dzwonilem do ASO Koper, ale panowie powiedzieli mi, ze nie da sie ocenic czy wal/panewka moze ulec awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam 120 kkm, przy przegladzie na 105kkm prosiłem w ASO zeby sprawdzili wtryski - podobno wszystko ok ale kto ich tam wie .... teraz przy 120 znowu sie upomne

 

czyli klient sugeruje żeby zaproponować czyszczenie. :rolleyes: ......na wszelki wypadek .....ok. :)

 

nie widziałem że mozna to tak interpretowac ale człowiek się uczy całe życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak tam wtryski u Szanownych Kolegów w SBD ? U mnie 160 tys i nie wygląda to najlepiej. ... idę jutro wysłać totka :)

135kkm i mają się doskonale.

 

Do tego jestem świeżo po czyszczeniu czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym i samochód zaczął odpychać się jak zły :angry: A podobno nie był aż taki znowu brudny... ale widać wystarczyło. Albo jakiś nadwrażliwy jestem B)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaszyn powiedział:

Ja mam 120 kkm, przy przegladzie na 105kkm prosiłem w ASO zeby sprawdzili wtryski - podobno wszystko ok ale kto ich tam wie .... teraz przy 120 znowu sie upomne

 

czyli klient sugeruje żeby zaproponować czyszczenie. :rolleyes: ......na wszelki wypadek .....ok. :)

 

nie widziałem że mozna to tak interpretowac ale człowiek się uczy całe życie :)

 

przy każdym przegladzie sprawdzany jest stan wtrysków i jest to odnotowane na zleceniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy każdym przegladzie sprawdzany jest stan wtrysków i jest to odnotowane na zleceniu

 

to mnie bardzo cieszy :) , wcześniej gdzieś na forum czytałem chyba coś innego albo mnie pamięć zawodzi

 

w takim razie z wtryskami u mnie cały czas ok

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie z wtryskami u mnie cały czas ok

 

przyznam , ze mój serwis tylko raz od 2008 roku demontowal wtryski do regeneracji , zleceniodawca to SIP , jak dla mnie to problem wtrysków nie istnieje (jak już to czyszczenie załatwia sprawę ), chyba , że w innych województwach jest jakieś "inne paliwo".... ostatnio słyszalem , ze po 120 tys 4 wtryski do wymiany w OBK ale nie bardzo wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...